• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

madzia126109  

Wysłany: 2013-08-10, 00:05   narkotyki

Hej , kilka dni temu dowiedziałam się od koleżanki , że mój były chłopak ćpa. Bardzo chciała bym mu pomóc ale nie wiem za bardzo jak . Nie jesteśmy ogólnie ze sobą już ponad 7 miesięcy ale utrzymujemy kontakt i nadal mi na min zależy . Chce mu bardzo pomóc lecz wiem ze to ni będzie takie łatwe i nie wiem co zrobić . proszę o pomoc .

Katharsis  

Wysłany: 2013-08-10, 15:31   
   Polecający: Lewiatan

a co ćpa? bo nie każda substancja jest straszna, różne substancje różnie mocno uzależniają i mają inne mechanizmy uzależnień.

foremka  

Wysłany: 2013-08-10, 20:22   
   Polecający: google

Zawsze zaczyna się od "prostych substancji", a zwykle kończy na twardszych . A każda nawet ta niby "bezpieczna" cokolwiek by to miało znaczyć - jest szkodliwa dla każdego organizmu. Narkotyk,to narkotyk. A wracając do Twojego problemu - madziu- spotkaj się z chłopakiem i najpierw wypytaj co u niego itd, zresztą jeśli ćpa to zauważysz to po jego zachowaniu. Staraj się przemówić mu do rozsądku,bo podejrzewam, że biorąc nie myśli się o ani skutkach, ani konsekwencjach zażywania. Jeśli to są początki,powinno się udać, ale przekonaj go o zaprzestaniu,bo skończy jak większość narkomanów,jeszcze załapie się na coś gorszego (AIDS).Do złego ciągnie bardzo szybko,ważne żeby móc się od tego uwolnić,póki nie jest za późno. Powodzenia w działaniu,nie odpuszczaj,walcz - w sumie o jego zdrowie,a może i życie.

Katharsis  

Wysłany: 2013-08-10, 21:14   

foremka napisał/a:
a zwykle kończy na twardszych

gówno prawda :) co drugi palił w życiu trawkę. I co? A ecstasy albo speed albo kokainę to mało osób brało w klubach? I każdy skończył jako ćpun pod mostem? Nope.

foremka napisał/a:
Narkotyk,to narkotyk

Kawa czy tam heroina, zabrońmy wszystkiego :oczami:

madzia126109  

Wysłany: 2013-08-11, 21:06   

Katharsis napisał/a:
a co ćpa? bo nie każda substancja jest straszna, różne substancje różnie mocno uzależniają i mają inne mechanizmy uzależnień.

Wciąga białe i na pewno do tego jeszcze pali zielone.

Katharsis  

Wysłany: 2013-08-11, 23:15   

Oj, jak marihuana to sobie odpuść, chłopak stracony, skończy na heroinie.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2013-08-12, 23:32   

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

jurekson1 

Wysłany: 2013-08-14, 16:28   

es-cs_wuv napisał/a:
Obrazek
To była ironia. Czuć z drugiego końca Polski.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2013-08-15, 11:48   

jurekson1 napisał/a:
To była ironia. Czuć z drugiego końca Polski.

a ty co adwokat mam prawo nie mieć zdania na dany temat

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

cyndi 

Wysłany: 2013-10-17, 18:30   

porozmawiaj z nim, to na pewno w jakiś sposób pomoże

melcia 

Wysłany: 2014-02-09, 22:11   

pogadaj z nim dowiedz sie o co kaman

lazygirl 

Wysłany: 2015-03-03, 23:15   

Wiesz ciężko będzie Ci pomóc mu w walce z nałogiem w przypadku uzależnienia jakiegokolwiek najlepiej udać się na terapię do ośrodka takiego jak ten http://www.odnowa24h.pl/leczenie-narkomanii/ . Rozmową raczej nic nie zdziałasz możesz go wspierać spróbować przekonać do leczenia.

feel  

Wysłany: 2015-05-13, 10:29   

Jeżeli naprawdę ma problem to porozmawiajcie szczerze, powiedz, że to Cie bardzo niepokoi i jak może to niech dla Ciebie odstawi, jeżeli nie będzie mógł tego zrobić to znaczy, że jest tak uzależniony i wymaga poddania się terapii. Ja ze swojej strony mogę polecić dobry ośrodek, który zajmuje się tego typu przypadkami, a mianowicie: http://agnusterapia.pl/narkomania ich oferta jest jedną z lepszych na rynku tego typu usług i jak by potrzebował pomocy to śmiało kontaktuj się z nimi.

Yenna  

Wysłany: 2015-05-27, 20:19   

Myślę, że raczej ciężko ci będzie mu pomóc, tym bardziej, skoro nie jesteście razem. Bo niby co możesz zrobić? Awanturę? To nie zadziała, a może jeszcze pogorszyć sytuację. Możesz tez komuś powiedzieć, na przykład jego rodzicom, ale to też nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. Moim zdaniem jedynie możesz z nim rozmawiać i starać się go przekonać, żeby poszedł na leczenie, ale to będzie trudne, jeśli on nie widzi problemu. Sama wiem po sobie, bo mnie musieli zmusić do terapii. Chodziłam do Pracowni Psychorozwoju, tu jest ich strona: http://psychoterapia-kiel...psychologiczna/
Możesz też tam zadzwonić i zapytać, co mogłabyś zrobić.

Dixon  

Wysłany: 2015-10-08, 15:03   

Mam jakieś doświadczenie w tej kwestii, bo mój cioteczny brat wpadł kiedyś w ten nałóg. Wiem, ze wtedy wśród ośrodków leczenia uzależnień prym wiódł prywatny ośrodek terapii uzależnień Oaza. Rodzina chciała wysłać go tam na terapie, ale dla niego było za daleko. Leczą oni wszelkie uzależnienia, typu narkomania, alkoholizm, uzależnienia behawioralne, a co najważniejsze - ośrodek położony jest w zacisznym miejscu i panuje w nim domowa atmosfera, więc stąd wzięło się to zainteresowanie. Jemu się udało, bo poznał kobietę, ale nie każdy ma tyle szczęścia.

Odpowiedz do tematu