• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

nimfa 

Wysłany: 2010-03-01, 00:30   poker to nalog?

gram w pokera online wieczorami na pieniadze. uwazam to raczej jako mozliwosc dodatkowego zarobku i rozrywke... czy to moze jednak nalog? gram kilka razy w tygodniu i nie pamietam tygodnia bez jakiejs rozgrywki :)

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-03-01, 09:02   

Spróbuj zrezygnować z tego na jakiś czas. Jeśli powstrzymanie się od gry nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu, to raczej nie jesteś w nałogu.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kenusarf  

Wysłany: 2010-03-01, 09:50   

nimfa napisał/a:
uwazam to raczej jako mozliwosc dodatkowego zarobku

Jak to jest, że prawie każdy gracz uważa to za możliwość dodatkowego zarobku, a prawie żaden nie uważa tego za możliwość przegrania pieniędzy? Przecież w pokerze, żeby ktoś wygrał 10 zł ktoś inny musi te 10 zł przegrać...

nimfa napisał/a:
czy to moze jednak nalog? gram kilka razy w tygodniu i nie pamietam tygodnia bez jakiejs rozgrywki

Sol napisał/a:
Spróbuj zrezygnować z tego na jakiś czas.Jeśli powstrzymanie się od gry nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu, to raczej nie jesteś w nałogu.

Pozostaje pytanie co znaczy "jakiś czas". Miesiąc, kwartał, rok?

Sol  

Wysłany: 2010-03-01, 09:53   

kenusarf napisał/a:
ozostaje pytanie co znaczy "jakiś czas". Miesiąc, kwartał, rok?
Jeśli nimfa zdążyła się uzależnić, to przypuszczam że i tydzień będzie stanowił problem. Wydaje mi się, że dwa tygodnie w porywach do miesiąca mogłyby być niezłym testem.

kenusarf  

Wysłany: 2010-03-01, 10:01   

Sol napisał/a:
Jeśli nimfa zdążyła się uzależnić, to przypuszczam że i tydzień będzie stanowił problem. Wydaje mi się, że dwa tygodnie w porywach do miesiąca mogłyby być niezłym testem.

A ja myślę, że poker to trochę inne uzależnienie niż alkohol czy papierosy i jeżeli miesiąc ma wystarczyć do udowodnienia sobie, że nie jest się uzależnionym to taka motywacja, wystarczy większości uzależnionym od hazardu.

Sol  

Wysłany: 2010-03-01, 19:38   

kenusarf napisał/a:
A ja myślę, że poker to trochę inne uzależnienie niż alkohol czy papierosy i jeżeli miesiąc ma wystarczyć do udowodnienia sobie, że nie jest się uzależnionym to taka motywacja, wystarczy większości uzależnionym od hazardu.
Mam okazję niemal bezpośrednio obserwować ludzi uzależnionych od gry na automatach. Oni nie są w stanie zostawić tego nawet na jedną noc, nawet mimo tego, że mają np. malutkie dzieci, którym wypadałoby poświęcić trochę uwagi. Zwykłe udowodnienie sobie, że nie jest się uzależnionym, to trochę za mała motywacja, żeby porzucić cokolwiek, IMO.

kenusarf  

Wysłany: 2010-03-01, 20:02   

Sol napisał/a:
Mam okazję niemal bezpośrednio obserwować ludzi uzależnionych od gry na automatach.

Ja miałem okazję obserwować co prawda tylko jednego człowieka uzależnionego od gry, ale za to naprawdę bezpośrednio.I uważam, że
Sol napisał/a:
Oni nie są w stanie zostawić tego nawet na jedną noc,

to już jest finalne stadium, możliwe tylko gdy się ma pieniądze. Uzależnienie zaczyna się o wiele wcześniej

nimfa 

Wysłany: 2010-03-03, 13:55   

no wiem ze jest mozliwosc rezygnacji. Ale ciagle sie ucze i coraz lepiej mi wychodzi. wiem ze tydzien to nieduzo - ale w sumie niewiadomo czy brak gry przez tydzien spowoduje ze bede sie czul wyzwolony :P
tylko gdybym np gral w tenisa 3 razy w tygodniu i robil tak zawsze to chyba nikt by mi nie powiedzial ze to nalog. a w jednym i drugim poswiecalbym pieniadze i czas - regularnie :)

kenusarf  

Wysłany: 2010-03-03, 15:02   

nimfa napisał/a:
tylko gdybym np gral w tenisa 3 razy w tygodniu i robil tak zawsze to chyba nikt by mi nie powiedzial ze to nalog. a w jednym i drugim poswiecalbym pieniadze i czas - regularnie

Bo to nie jest kwestia czasu, tylko tego czy nałóg jakoś negatywnie wpływa na Twoje życie.

nimfa 

Wysłany: 2010-03-03, 16:19   

i tak i nie :)

mi to nie przeszkadza, ale moim bliskim owszem. a jak im przeszkadza to czesciowo i mi :)
szukam jakiegos wsparcia :D :D musze im jakos uswiadomic ze nie jestem nalogowcem :)

kenusarf  

Wysłany: 2010-03-03, 16:22   

nimfa napisał/a:
musze im jakos uswiadomic ze nie jestem nalogowcem

Albo uświadomić sobie, że już jesteś nałogowcem.

ebrio 

Wysłany: 2010-04-04, 00:13   

nimfa: ja też grałem sobie w pokera w necie na pieniądze (najniższe stawki, Texas Hold'em NL).

Dawno temu kumpel dał mi linka do strony, na której rozdawali po 50$ na osobę, z takim warunkiem, że nie można wypłacić dopóki nie rozegra się iluśtam rąk (linka nie pamiętam, jak poszukasz w necie to znajdziesz). No i sobie grałem przez kilka miesięcy. Dobrze pamiętam ile czasu spędzałem na graniu wtedy - całe wieczory, czasem do rana. Traktowałem to właśnie jako zabawę (i ewentualnie sposób na zarobienie troszkę).

Udało mi się nie stracić tej kasy, nawet dorobiłem się dodatkowych 30$. W końcu rozegrałem tyle rąk ile było trzeba do wypłaty.

I wtedy stwierdziłem, że skoro przez kilka miesięcy udało mi się zarobić tylko 30 dolców (nie licząc tych 50 za darmo) to się majątku nie dorobię tą metodą. Wypłaciłem ile mogłem (75$, bo jakieś 5$ poszło na opłaty) i dałem sobie spokój.

Poker to fajna gra, bardzo ją lubiłem, ale od tamtego czasu już nie sprawia mi tyle przyjemności. Po prostu, kiedy grasz zbyt często przestaje to być rozrywką i staje się właśnie nałogiem.

Moja rada to: pobaw się tym, ale nie zakładaj, że uda Ci się coś zarobić. Jeśli Ci się uda to fajnie, gratuluję (może się przecież zdarzyć, że masz talent do pokera).

Ale jeśli stracisz, to nie próbuj się odegrać. Pogódź się z tym i zajmij się czymś innym.

Jeśli chodzi o mnie - nie gram już online, ale bardzo miło wspominam tamte nieprzespane noce. Pamiętam ten dreszczyk przed flopem, kiedy wszystko się może zdarzyć :)

A te 75$, które udało mi się wypłacić mam nadal.

Bulu  

Tytuł: Wyloozowany ^-^

Wysłany: 2010-04-04, 11:44   

Powiem tak: Poker na pieniądze to hazard ,a hazard może stać się nałogiem. Zresztą wszystko może stać się nałogiem :P

malezas  

Wysłany: 2010-04-04, 14:10   

moim zdaniem jasną sprawą jest, iż poker może stać się nałogiem...no jakby nie było gra wciągająca..na pieniądze - z odrobiną adrenalinki...jak każda gra, przegrasz - chcesz się odegrac, a potem to się tylko ciągnie...
Nimfa i tak zrobisz co zechcesz, aczkolwiek spróbuj po prostu przez jakiś czas przestać w to grać...oderwij się od tego a zobaczysz, czy baaardzo ciągnie Cię do tego, czy nie... :]

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-06-27, 17:43   

Jak się niektórzy pewnie zorientowali, ja też sobie grywam w Pokera. Moja szczera rada: Jeśli chcesz grać dla zabawy, odpuść sobie, chyba, że jesteś naprawdę bogaty. Na pewno nie wygrasz z taką postawą, a może się to okazać bardzo kosztowne. Poker to gra dla osób, które chcą zarobić i właśnie tak grają. I ci co tak robią, zarabiają na takich, co grają dla zabawy, przez parę dni lub tygodni i przegrywając 3-4 stówy. Grając online widuję co jakiś czas Hiszpana o nicku abraham69. Ten ktoś jest niesamowity, przegrywa dziennie po kilkadziesiąt euro, a ciągle gra dalej. To właśnie przykład osoby grającej dla zabawy i nie wiedzącej, kiedy przestać. Na takich ludziach zarabiają ci, co już coś wiedzą o pokerze. Oby jak najwięcej takich, ale nikomu nie życzę stania się jednym z nich.

Odpowiedz do tematu