• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:37
Autor Wiadomość

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-16, 22:11   

Dopóki jest to samookaleczanie, takie że nikt do niczego nie zmusza to uważam, że należy cudzą tradycję czy też zwyczaje uszanować.

Katharsis  

Wysłany: 2008-07-17, 21:35   
   Polecający: Lewiatan

Cytat:
Nie sądzę, aby te sposoby poprawienia sobie nastroju były porównywalne. Idąc dalej tym tropem można by dojść do wniosku, że skok z wieżowca na główkę też jest całkiem niezłym sposobem na to, by poczuć się lepiej.

Każdy ma inne potrzeby.

sis napisał/a:
Nori napisał/a:
Innym nie szkodzi.

Fizycznie.

Rytuał ogólnie akceptowany przez społeczeństwo, pół wioski, w tym Twój chłopak, bierze udział, Ty nie, bo nie masz ochoty. Niebiorąc udziału wpłyniesz negatywnie na jego psychike, a przynajmniej zmusisz go do myślenia, co nie musi mieć pozytywnego zakończenia.

mikowa  

Wysłany: 2008-07-17, 22:56   

Samookaleczanie mnie dotyczyło. Nadal dotyczy.
Czasem poprostu muszę ból psychiczny, zastapic bólem fizycznym, na którego potem zwracam większą uwagę i problem, który miałam staje się mniejszy.
Wiem, wiem, że źle robię, ale robię. Staram się ograniczac, bo wiem, że do niczego mnie to nie doprowadzi w życiu. Jedynie to do spartaczonej psychiki i do blizn.

Z tym, że to jest tak jak ze wszystkim. Raz zaczniesz i nie możesz przestac.

byle do sierpnia, byle był sierpień

flower  

Wysłany: 2008-10-19, 00:44   

Nie ktorzy na czesc Boga samookaleczaja sie,inni pala gandzie,jeszcze inni po prostu chodza do kosciola ;)
Co kraj to obyczaj,co religia to obyczaj:)
Bog jest jeden,tylko rozni ludzie roznie go ponazywali i roznie okazuja Mu czesc.
Jakby to nie bylo,uwazam,ze lepiej jest wierzyc niz nie wierzyc ;)
I kazda tradycje,rytulal,trzeba uszanowac.

Zombwbij  

Wysłany: 2008-10-29, 11:48   

sis napisał/a:
Autodestrukcja i okaleczanie się są Twoim zdaniem objawem zdrowia?
A czy (p)oddawanie się szkodliwym nałogom jest takim?

flower napisał/a:
kazda tradycje,rytulal,trzeba uszanowac.
Dlaczego?

flower  

Wysłany: 2008-10-29, 21:54   

flower napisał/a:
kazda tradycje,rytulal,trzeba uszanowac.
Dlaczego?[/quote]

A to dlatego,moim zdaniem,ze fajnie byloby gdybysmy byli bardziej tolerancyjni i wyrozumiali :]

solitary 

Wysłany: 2008-10-29, 22:01   

Dla mnie samookaleczenie się jest rzeczą nie pojętą, aczkolwiek sama kiedyś tak z ciekawości zaczęłam się ciąć, bo byłam ciekawa co inni w tym widzą i uzależniłam się od tego, ale nie trwało to dłużej niż 2 miesiące. Czasem mnie do tego ciągnie ale mam silną wolę i sobie odmawiam. Ale tych ludzi na obrazku to ja nie pojmuję, dziwni jak dla mnie są, takiego czegoś bym sobie w życiu nie zrobiła, chociaż jestem człowiekiem który chce w życiu wszystkiego spróbować ale mam swoje granice.

Mi$iek  

Wysłany: 2008-10-29, 22:15   

Dla mnie też jest to dziwne, jak komus może przynosic ulge to że np. sie potnie żyletką ??

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-10-29, 23:25   

solitary napisał/a:
Ale tych ludzi na obrazku to ja nie pojmuję, dziwni jak dla mnie są, takiego czegoś bym sobie w życiu nie zrobiła, chociaż jestem człowiekiem który chce w życiu wszystkiego spróbować ale mam swoje granice.
No tak, ale wcześniej piszeszz, że Cię do tego już ciągnie. Więc nie jest to jednak tak niepojęte.

B.H.

www: http://www.silbo.pl

Mi$iek  

Wysłany: 2008-10-29, 23:48   

solitary, a czemu Cię do tego ciągnie... i w jakich sytuacjach ??

solitary 

Wysłany: 2008-10-30, 16:10   

Mi$iek napisał/a:
solitary, a czemu Cię do tego ciągnie... i w jakich sytuacjach ??

Może to głupie, ale ciągnie mnie do tego gdy wszystko dookoła mnie denerwuje, jestem na kogoś wkurzona, pokłóciłam się z kumplami, czuje się samotna czy wszystko wydaje mi się bez sensu.

morfina 

Wysłany: 2008-10-30, 18:14   
   Polecający: dziwka szatana

Cytat:
Może to głupie, ale ciągnie mnie do tego gdy wszystko dookoła mnie denerwuje, jestem na kogoś wkurzona, pokłóciłam się z kumplami, czuje się samotna czy wszystko wydaje mi się bez sensu.
Czy to poprawia sytuację? Nie mówię o chwilowym samopoczuciu, ale o całości tj. jak się dziabniesz, nagle nie jesteś z nimi pokłócona, nie czujesz się samotna itp.?

solitary 

Wysłany: 2008-10-30, 20:40   

[quote="morfina"]
Cytat:
Czy to poprawia sytuację? Nie mówię o chwilowym samopoczuciu, ale o całości tj. jak się dziabniesz, nagle nie jesteś z nimi pokłócona, nie czujesz się samotna itp.?

Można powiedzieć że poprawia sytuację, gdy się potnę czuję ulgę, jak by wszystkie moje smutki odeszły, zapominam o nich, to jest tak jak ktoś chodzi na siłownie, trenuje boks żeby odreagować stres tak samo ja miałam z cięciem się, odreagowywałam na wszelkie niepowodzenia, gdy cięłam się wszystko starałam się jeszcze raz przemyśleć, później tylko zapomnieć, później jak miałam jakiś problem podchodziłam do tego problemu z innej perspektywy, starałam się zrozumieć, gdyby nie cięcie, odpychałam bym wszystko co ma inne zdanie niż ja na dany temat(patrzałam bym na tą osobę z góry) , teraz gdy się już nie tnę mam wrażenie że dojrzałam do pewnych rzeczy, nie zachowuje się tak jak zawsze, bez cięcia staram zrozumieć , patrzę z innej perspektywy na problemy, chociaż i tak nie zawsze postępuję dobrze, bo człowiek się na własnych błędach uczy i z tym się zgadzam w 100%. Ale cięcie nie zawsze pomaga, staram się zrozumieć dlaczego ktoś ma do mnie wąty, później przy jakiejś okazji pytam i jak się zawiodę na tej osobie to znowu się cięłam- teraz wiem że nie warto, chociaż ciągnie do tego -wiem że wydaje mi się tylko że mi to pomaga a wcale tak nie jest.

morfina 

Wysłany: 2008-10-30, 21:27   
   Polecający: dziwka szatana

Ale nie odczuwasz tego z perspektywy czasu jako pewnego oszukiwania siebie? Wiesz, to jak z piciem czy z dragami, że na jakiś czas jest lepiej, jest ta ulga, a później powracasz do szarej rzeczywistości i znowu jest do bani. I tak od początku.
Ostatnio zmieniony przez morfina 2008-10-30, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

solitary 

Wysłany: 2008-10-30, 21:47   

morfina napisał/a:
Ale nie odczuwasz tego z perspektywy czasu jako pewnego oszukiwania siebie? Wiesz, to jak z piciem czy z dragami, że na jakiś czas jest lepiej, jest ta ulga, a później powracasz do szarej rzeczywistości i znowu jest do bani. I tak od początku.

W tedy nie odczuwałam tego, nawet o tym nie myślałam, nawet gdyby ktoś starał mi to uświadomić, nie słuchałabym tego...

Odpowiedz do tematu