• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sugerry 

Wysłany: 2010-01-10, 17:49   Skutki uboczne rzucenia papierosów.

Od nowego roku postanowiłem rzucić palenie, na początku nie było łatwo pierwsze 4 dni bardzo chciało mi się palić, problem zaczął się potem gdzieś w 6 dniu detoksu od fajek zaczęły się problemy z psychika. Straszne poddenerowanie, ogólna nie chęc do wszystkiego, cierpią na tym osoby dla mnie najbliższe... Wie ktoś może jak temu zaradzić? Jest osoba która przeżywała coś podobnego? Czuję że powoli popadam w depresje. Dziś mija 10 dzień nie palenia.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2010-01-10, 18:36   
   Polecający: google

ja nie pale jakieś 2.5 godzinny i napisze tak , zwalcz depresje znajdz zajęcie i minie to jest chwilowe

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Sugerry 

Wysłany: 2010-01-10, 21:57   

Staram się ciągle mieć jakieś zajęcie, niestety to nie daje mi spokoju. Mimo to dziękuje za rade. Opisz jakie będą Twoje późniejsze odczucia po rzuceniu palenia.

Detraher 

Wysłany: 2010-01-23, 00:04   

Przede wszystkim musisz sie nastawić czy chcesz rzucić, bo Ci szkodzi czy dlatego, że ktoś Ci każe. Powiem tak osobiscie lubie palić, sprawia mi to ogromną radość. Oczywiscie przy zapaleniach górnych dróg oddechowych, grypie czy czymś takim nie pale w ogóle i mi to nie przeszkadza. Z doświadczenia wiem, że najgorsze jest 14 pierwszych dni. Potem to już walka z otoczeniem a nie z organizmem. Calkowite oduzależnienie jest po 2 latach od ostatniej fajki;] Powodzenia

chodnia 

Wysłany: 2010-02-14, 20:21   

Gryź marchewkę, wykałaczki, ssij lizaki. Jeśli to nie pomoże to kup sobie e papierosa ale takiego bez nikotyny. Zajmij czymąs ręce. A jeśliu cię najdzie ochota na fajka to pamiętaj pomyśl sobie, że za chwilę ci przejdzie. Pomysły z autopsji :)

niechcicm 

Wysłany: 2010-09-06, 17:10   

Dokładnie. E-papieros to dobre rozwiązanie, ale dla kogoś kto już nie pali parę dni a czuje że musi.... Ze zdrowotnego punktu widzenia najlepiej jest rzucać stopniowo palenie, ale jest to najczęściej niewykonalne bo wraca się do nałogu. Jednak przy stopniowym schodzeniu z wypalanych papierosów na dzień skutki nie palenia przez parę dni, tygodni są do zniesienia... ;)

c0bra  

Tytuł: HoodBoyz

Wysłany: 2010-09-25, 14:17   

to tylko twoja chora wyobraźnia, ja nie paliłem 2-3 tygodnie i nic mi nie było ehh... później znowu zacząłem

Wower  

Wysłany: 2010-09-25, 20:21   

A jak długo paliłeś? Po jakim czasie rzuciłeś? Robiłeś jakieś próby wcześniej?
Mój ojciec żeby zająć czymś swoje usta zaczął rzuć zwykle gumy. Ponieważ w pracy dużo jeździ i ręce trzyma na kierownicy na szczęście nie musiał szukać sposobu zajęcia ich..

palisun  

Tytuł: cuchnąca krew

Wysłany: 2010-11-08, 23:18   

Brak. No może apetyt skacze, ale to wszystko.

Wower  

Wysłany: 2010-11-12, 22:10   

Wiele osób po rzuceniu palenia przybiera na wadze właśnie w wyniku zwiększonego apetytu.

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-07, 02:36   

Ja jak próbowałem rzucić to zawsze tyłem bo obżerałem się słodyczami, poza tym odwalało mi, jakieś ADHD mi się włączało ;) Roznosiło mnie po prostu. Teraz po raz chyba czwarty próbuję rzucić. Paliłem ok 10, 15 fajek dziennie. Dziś mam pierwszy dzień bez fajki. Trzymajcie za mnie kciuki.

niechcicm 

Wysłany: 2011-01-08, 00:03   

no okej trzymamy :)

Myślę, że najważniejsze jest pozytywne myślenie i nakręcanie się... jednak przede wszystkim decyzja o rzuceniu powinna być wcześniej dobrze przemyślana... :) tak by byc w stanie odrzucić każdy argument 'za' zapaleniem' :)

GCPU  

Wysłany: 2011-08-31, 13:03   

Osoba, która decyduje się rzucić palenie odczuwa wiele nieprzyjemnych objawów. Organizm domaga się nikotyny dlatego były palacz jest:

- rozdrażniony, poddenerwowany; najgorszych jest kilka pierwszych dni bez papierosa, a najbardziej ucierpieć może na tym najbliższe otoczenie byłego palacza; taki stan może utrzymywać się 3-4 tygodnie, jednak po tym czasie nastrój może wrócić do stanu mniej lub bardziej normalnego

Można sobie z tym radzić:

uprzedzając rodzinę, przyjaciół, znajomych o tym, że nasze nastroje mogą się zmieniać i być uciążliwe przez ok 3- 4 tygodnie,
gdy pojawi się jakiś problem, który mógłby prowadzić do burzliwej kłótni, najlepiej jest wyjść z mieszkania/pokoju, by uniknąć konfrontacji, mieć chwilę żeby ochłonąć
w stanie silnego poddenerwowania możemy kogoś urazić, powiedzieć o kilka słów za dużo dlatego warto zacząć otwarcie mówić „przepraszam”

- niespokojny; będzie chodził z miejsca do miejsca, niespokojnie krążył, nie wiedział co dalej z sobą zrobić, jakie decyzje podjąć

trzeba znaleźć sobie zajęcie, najlepiej zorganizować sobie czas w taki sposób, żeby ciągle coś robić, a w sytuacji gdy musimy np. czekać na kogoś/ w kolejce poczytać książkę/gazetę, zastanowić się jak można spędzić czas w miły i przyjemny sposób

- przygnębiony; około 60% palaczy, którzy pożegnali się z papierosami skarży się na kiepskie samopoczucie przez miesiąc

trzeba walczyć z przygnębieniem; rzucenie palenia to trudny okres, trzeba w tym czasie zacząć traktować siebie jako numer 1, być dla siebie najważniejszym, nie czekać z założonymi rękami na pomoc z zewnątrz tylko zacząć działać dla swojego dobra
byli palacze popadając w stan depresji mają wrażenie, że życie bez papierosów nie jest już tak kolorowe. Nic bardziej mylnego- ludzie, którzy nigdy nie palili i ci, którym się udało nie są przez całe życie pogrążeni w depresji. Tak samo będzie i w przypadku nowicjusza, gdy dobiegnie końca faza odzwyczajenia się od nikotyny; Trzeba tylko podjąć to wyzwanie

A teraz trochę o objawach fizycznych i sposobach radzenia sobie z nimi:

1) Wzmożony kaszel- pij więcej wody i soków owocowych. Tabletki przeciwkaszlowe stosuj tylko w razie silnego kaszlu
2) Ból głowy- Staraj się głęboko oddychać, co pomoże Ci się zrelaksować. Więcej odpoczywaj
3) Trudności z koncentracją- głęboko oddychaj, aby dostarczyć więcej tlenu do mózgu. Staraj się uprawiać więcej sportu
4) Suchość (ból gardła)- pij więcej wody i soków owocowych, tabletki i inne śodki na gardło stosuj tylko w razie pilnej potrzeby
5) Nadpobudliwość- pij dużo wody i soków owocowych, aby wypłukać nikotynę i inne substancje chemiczne
6) Zaparcia- spożywaj więcej produktów i płynów zawierających błonnik. Jedz więcej świeżych owoców i warzyw, suszonych śliwek, spożywaj otręby pszenne aż do ustąpienia objawów
7) Wzmożone uczucie głodu- Przestrzegaj zaleceń dietetycznych: pij dużo wody mineralnej, soków owocowych, jedz owoce, warzywa, potrawy lekkostrawne

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, szukasz pomocy- napisz lub zadzwoń:

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
e mail: biuro@gcpu.pl
telefon: 058- 320- 44- 04
gadu- gadu: 848- 51- 72
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172

lukeero  

Tytuł: .../

Wysłany: 2011-09-04, 12:03   

Starzy próbują rzucić, kiedy chcą jest kłótnia :zdziwko: ... więc raczej nigdy nie rzucą.

niewolnik09  

Wysłany: 2012-07-10, 11:26   Re: Skutki uboczne rzucenia papierosów.
   Polecający: google

Sugerry napisał/a:
Od nowego roku postanowiłem rzucić palenie, na początku nie było łatwo pierwsze 4 dni bardzo chciało mi się palić, problem zaczął się potem gdzieś w 6 dniu detoksu od fajek zaczęły się problemy z psychika. Straszne poddenerowanie, ogólna nie chęc do wszystkiego, cierpią na tym osoby dla mnie najbliższe... Wie ktoś może jak temu zaradzić? Jest osoba która przeżywała coś podobnego? Czuję że powoli popadam w depresje. Dziś mija 10 dzień nie palenia.

To nie problemy z psychiką. Po prostu jesteś mniej tolerancyjny.

Odpowiedz do tematu