• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-12-20, 23:41   Tabaka
   Polecający: Wujek Google

Od tabaki można się uzależnić, ale jeśli któryś z moderatorów uzna, że do tego tematu istnieje bardziej odpowiedni dział, to proszę o przeniesienie (sam mam wątpliwości czy ten jest właściwy).

A więc tabaka. Używacie/używaliście? Jaką polecacie i jaka jest Waszą ulubioną? Co sądzicie? Mieliście okazję spróbować? Jak Waszym zdaniem proszek, którego używali już Indianie, sprawdza się jako substytut dla papierosów? Czy w ogóle można ją tak nazwać? Uważacie za szkodliwą czy nie? Jakim sposobem ją zażywacie?

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez yaku 2011-12-20, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  

Tonique  

Tytuł: Feeling Sory

Wysłany: 2011-12-20, 23:55   

1. Palenie papierosów, to zupełnie inne uczucie, niż wciąganie tabaki. Zależy kto co woli.
2. Jako substytut dla papierosów? Niee, nie widzę tego.
3. Tak, można się uzależnić (w końcu to też tytoń), ale to zależy od człowieka i od tego, jak często jej używa. mój kumpel wciąga rok i kiedy mu się skończy, nie widzę, żeby wyglądał i zachowywał się inaczej.
4. Znam trzy sposoby: wciąganie nosem, zjadanie (dla mnie to chore, ale rzadko przeze mnie spotykane i tylko dla żartów chyba) oraz palenie (w dzidę, fifkę, lufkę [lub innym sposobem]). Osobiście jedyny POPRAWNY sposób to wciąganie nosem.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-12-21, 00:01   
   Polecający: Wujek Google

Tonique napisał/a:
1. Palenie papierosów, to zupełnie inne uczucie, niż wciąganie tabaki. Zależy kto co woli.

Zgadzam się.

Tonique napisał/a:
2. Jako substytut dla papierosów? Niee, nie widzę tego.

W zasadzie ja widzę to tak, że można użyć tabaki przy rzucaniu palenia, aby dostarczyć organizmowi nikotyny.

Tonique napisał/a:
3. Tak, można się uzależnić (w końcu to też tytoń), ale to zależy od człowieka i od tego, jak często jej używa. mój kumpel wciąga rok i kiedy mu się skończy, nie widzę, żeby wyglądał i zachowywał się inaczej.

To w zasadzie zależy od tego czy człowiek jest uzależniony fizycznie czy psychicznie.

Tonique napisał/a:
zjadanie (dla mnie to chore, ale rzadko przeze mnie spotykane i tylko dla żartów chyba) oraz palenie (w dzidę, fifkę, lufkę [lub innym sposobem])

Zjadanie i palenie? Rozumiem rzucie czy palenie tytoniu, ale tabaki? Dobrze, że tego nie widziałem.

Tonique napisał/a:
Osobiście jedyny POPRAWNY sposób to wciąganie nosem.

Też tak uważam, w końcu tabaka do tego jest przeznaczona i dlatego jest aromatyzowana.

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-21, 00:09   
   Polecający: Lewiatan

Ee, nie ciągnie mnie do tego. Nic nie daje, ledwie smakuje, szkodzi zdrowiu. Na co to komu?

Tonique  

Tytuł: Feeling Sory

Wysłany: 2011-12-21, 00:15   

yaku napisał/a:
W zasadzie ja widzę to tak, że można użyć tabaki przy rzucaniu palenia, aby dostarczyć organizmowi nikotyny.

Pozostaje tylko kwestia, czy ktoś mógłby rzucić palenie w ten sposób, jeśli lubi palić, np. dlatego, że lubi smak dymu w ustach. Ja uzależniony nie jestem, ale nie palę dlatego, że to odstresowuje, czy coś (u mnie w ogóle nie zmienia samopoczucia poza tym, że nieraz kiedy palę w samotności, łapię mega rozkminę na jakieś tematy). bo jeśli tak, to jest już trochę ciężej rzucić. A jeśli jest uzależniony od nikotyny, to tabaka w końcu też tytoń, więc przerzuca się z jednej używki na drugą. Nie wiem, co łatwiej jest rzucić. Wolę nie próbować.
yaku napisał/a:
To w zasadzie zależy od tego czy człowiek jest uzależniony fizycznie czy psychicznie.

Fakt, ale nieważne, jak się jest uzależnionym, bo jakieś zmiany w zachowaniu da się zauważyć.
yaku napisał/a:
Zjadanie i palenie? Rozumiem rzucie czy palenie tytoniu, ale tabaki? Dobrze, że tego nie widziałem.

Ja nie rozumiem żucia tytoniu.
Jak spotkałem się ze zjadaniem tabaki to zazwyczaj był to przejaw debilizmu spowodowanego upojeniem alkoholowym lub najaraniem. Palenie tabaki... Też nie rozumiem. Może to tylko powiększanie swojego doświadczenia... Eksperymenty.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-12-21, 05:22   
   Polecający: Paulinaaa

Jest tabaka, która przeczyszcza drogi oddechowe, ale mnie to nie rajcuje. Na lepsze oddychanie polecam dobre cygarko.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-21, 07:20   

próbowałam kiedyś, koledzy w technikum mnie nękali aż się dałam w końcu skusić (specjalnie dla mnie przynieśli pomarańczową, jak mogłabym odmówić XD). niemniej nic ciekawego w tym jak dla mnie. przeczyściło mi nosek ładnie i nic więcej, hyhy.

wciąganie wciąganiem, ale o ile zwykle widzi się jak ktoś wciąga prosto z ręki, tak wciąganie przez półtorametrowego węża od sziszy - to chyba tylko moi mądrzy znajomi. sypali tabakę do środka i jeden koniec któryś pchał sobie do nosa, a w drugi koniec ktoś drugi dmuchał mocno, żeby "przyebao porządnie". ićpanwhoi.

Nyara  

Wysłany: 2011-12-22, 22:15   

Nigdy nie skusiłam się na tabakę.
kanarinho napisał/a:
cygarko.

Wystarcza mi w zupełności.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

niedokoncazuo  

Wysłany: 2011-12-26, 21:58   

hmm, ja osobiście dzięki tabace ograniczyłam palenie. osobiście wciągam kiedy przyjdzie mi ochota, ale znam sporo osób uzależnionych.
a co do aromatów: cola, herbata z cytryną i pomarańcza - jak dla mnie najlepsze.

fiend 

Wysłany: 2011-12-28, 13:54   

Ja nic wciągam, takie nieprzyjemne mi się to wydaje.

Odpowiedz do tematu