• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2010-06-29, 18:25
Autor Wiadomość

ramzezpolak 

Wysłany: 2010-06-29, 16:24   Uzależnienie od napojów energetycznych

:wstyd: :hyhy: :niepewny: witajcie :-)
Jestem damian i jestem uzależniony od napojów energetycznych. Ten nałóg trwa ok. 2 lat gdy otwieram puszkę w której znajduje się pyszny energetyczny napój to czuje jak serce zaczną mi walić jak cholera. Pomóżcie i napiszcie mi czy od tego można zachorować ? :-) [/b]

czarny95 

Wysłany: 2010-07-01, 08:08   

:)
Wiadomo że od takich napojów można się uzależnić.
Zachorować też można chociaż ja je pije cały czas i mi nic się nie dzieje.
To zależy od organizmu.

myszon25  

Wysłany: 2010-07-04, 13:34   

ja też sądze że jest to cholernie niezdrowe a mimo to ja też ciąge to pije i nie mogę się oduczyć.

globus 

Wysłany: 2010-07-04, 14:02   

wszystko w nadmiaże jest szkodliwe.
po mału trzeba ograniczać.
ja lubie ale staram sie za czesto nie pić.

nożycoręka  

Wysłany: 2010-07-13, 16:10   

tyle czasu je pijesz, a nie masz problemów żołądkowych typu ból, zgaga?!
kiedyś uczyłam się do egzaminu, wypiłam trzy tajgery i dostałam
zapalenia przełyku. ból odczuwa się jak "oparzenie w środku".
codziennych mych narodzeń
i szepnę ci spod ciężkich powiek
że jestem taka jaką zrobię

consternation  

Wysłany: 2010-07-19, 14:50   

mojego chłopaka po większej ilości napojów energetyzujących zaczyna boleć serce.
od czasu do czasu można sie tego napić, ale bez przesady..

Raisins 

Wysłany: 2010-07-24, 18:34   

Tak, takie napoje szkodzą więc radzę ci jak najszybciej się od nich 'oduzależnić' ;P

GCPU  

Wysłany: 2011-10-13, 13:38   

Podstawową funkcją napojów energetyzujących jest dodanie energii i działania pobudzającego umysł. Efekt ten osiągany jest dzięki zawartości substancji biologicznie czynnych, głównie o działaniu pobudzającym, takich jak: kofeina, tauryna, guarana, inozytol, glukuronolakton, L-karnityna i witaminy z grupy B. W skład napojów wchodzą też wyciągi z ziół np. miłorząb japoński, który ma poprawić zdolność zapamiętywania, wzmacniania naczyń krwionośnych oraz żeń-szeń poprawiający kondycję i wytrzymałość organizmu. Znajdujące się w napojach energetyzujących witaminy z grupy B biorą udział w metabolizmie tłuszczów, białek, węglowodanów, jak również wspomagają funkcje mózgu i całego układu nerwowego. Likwidują uczucie zmęczenia, działają pobudzająco.

Zawartość kofeiny w energizerach o pojemności 250ml w przybliżeniu odpowiada filiżance kawy. Dawka ta nie jest niebezpieczna, pod warunkiem, że tych napojów nie będzie się nadużywać. Nadmiar kofeiny, zwłaszcza w połączeniu z jeszcze innymi substancjami pobudzającymi może wywoływać niepokój, nadpobudliwość, bóle głowy, arytmię serca.

Główne składniki napojów

Kofeina - pobudza układ nerwowy. Działa głównie na korę mózgową, likwiduje zmęczenie psychiczne i fizyczne, przyspiesza reakcje psychiczne, polepsza koordynację myśli, usprawnia pamięć. U osób z wrażliwością na kofeinę można zaobserwować zbytnią pobudliwość, uczucie niepokoju czy przyspieszone oddychanie.

Tauryna - ogranicza produkcję hormonów odpowiedzialnych za spalanie i wydalanie tłuszczów, m. in. serotoniny, która w warunkach fizjologicznych przenosi do mózgu informacje z pracujących mięśni o ich przeciążeniu. Tauryna, blokując tę informację sprawia, że nawet podczas dużego wysiłku nie odczuwamy zmęczenia, co jest niebezpieczne dla układu krążenia.

Guarana - jest to zielony krzew wytwarzający owoce mające czarne nasiona, które zawierają dużą ilość kofeiny (4%), 3X więcej w porównaniu z kawą.

Dopalacze nie dla każdego

Napoje energetyzujące nie są zalecane do gaszenia pragnienia. Nie wolno ich łączyć z alkoholem, gdyż wzmacniają jego działanie. Nie mogą ich również pić osoby z nadciśnieniem tętniczym i chorujący na serce. Należy też zwrócić uwagę na ilość wypijanych napojów.Zawarty w napojach inozytol może pogorszyć wchłanianie wapnia, ponieważ substancja ta podwyższa poziom fosforu w organizmie.

Szukasz pomocy?
Chcesz uzyskać więcej informacji?
Napisz lub zadzwoń:

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
e mail: biuro@gcpu.pl
telefon: 058- 320- 44- 04
gadu- gadu: 848- 51- 72
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172

Nyara  

Wysłany: 2011-11-29, 00:04   

Czasem na kaca piję taki napój. I to rzadko. Jakoś dla mnie jest za słodki.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

Quest  

Wysłany: 2012-01-12, 10:57   

To prawda - od tych napojów można się uzależnić,choć picie ich w nadmiarze nie jest dobre dla zdrowia.
Z racji mojej pracy po 14-15 godzin na dobę w spiekocie i ciągłym natężeniu zamówień taki napój "dodaje kopa" - staram się nie pić tych napojów w dużej ilości.

krystianka  

Wysłany: 2013-01-29, 19:54   

Ja przez jakiś rok piłam tylko energetyki, teraz już mdli mnie na sam ich zapach... przestawiłam się na zdrowszą, puszkowaną Sodę Mojito, choć czasem też piję smak pomarańczowy. Szkoda zdrowia na chemiczne napoje. :cool:

ablarek  

Wysłany: 2013-02-09, 18:05   

Znam osobę, która rzeczywiście jest uzależniona od takiego napoju (jednej marki) i ona chyba nie widzi w tym problemu.

Ja kiedyś piłem taki napój z wódką i przyznam szczerze, że bardzo dobre ;) chociaż podobno nie można ich mieszać z jakimkolwiek alkoholem. Szkoda tylko, że nie wiedzą o tym właściciele nocnych klubów i sprzedają je jak zwykłe drinki ;)

kardel 

Wysłany: 2013-02-14, 10:59   

Też byłem uzależniony od tego... nadal to lubię... Piłem codziennie po litr ??? Dopiero kiedyś zobaczyłem ile to ma cukru w sobie a co za tym idzie tyje sie od tego a ja gruby nie chciałem być :P przestałem pić a teraz staram się wybierać wersje light ;p

KatiaS  

Wysłany: 2013-02-18, 13:31   

a jak się pozbyć tego uzależnienia i do czego nieleczone może doprowadzić?

Aloszka 

Wysłany: 2013-03-13, 00:31   Napoje

Jestem uzależniona od napojów energetycznych. Mam 18 lat a piłam napoje 5 lat. Mój organizm przestał normalnie funkcjonować. Na początku nie przejmowałam się tym ale później zauważyłam że jest coraz gorzej. Jestem wrakiem człowieka. Chłopak mnie namówił do leczenia. Zgodziłam się później dowiedziała się przypadkowo moja mama. Szukała najlepszych psychologów i psychiatrów. Trzeba było szybko to załatwić bo w tym roku matura a uczyć się nie dało .Moja pamięć się bardzo pogorszyła teraz mam bardzo duże problemy żeby coś zapamiętać. Brałam psychotropy i to duże dawki nic nie pomagało. Już żaden lekarz nie wiedział co ma zrobić. Nagle znalazłam lekarkę która leczy wszystko naturalnie. Teraz mam oczyszczanie organizmu. Mam specjalną diete,nie mogę pić alkoholu, jeść słodyczy i białka itd. Pije specjalne zioła które zamieniają wizyty u psychologa. Jak na razie nie pije napojów od listopada( ale sięgnęłam czasami i napiłam się łyka). Zniszczyłam sobie tymi napojami życie więc nikomu nie polecam i jeżeli zauważyliście że dużo ich pijecie to ograniczajcie się a jak się nie da to leczcie. Nie ma na co czekać. Najpierw jest uzależnienie od napojów później alkoholu a kończy się na narkotykach. Przestrzegam!!!

Odpowiedz do tematu