• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 03:09
Autor Wiadomość

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-02-17, 19:41   

Ja siedzę przed kompem średnio 9-10h,

Trudno żebym tyle nie siedział, bo chodzę do Technikum Informatycznego. :)

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-02-17, 19:42   

^

Więc siedzisz bo lubisz, czy siedzisz bo musisz?

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-02-18, 11:11   

prawdopodobnie gdyby nie lubił siedzieć przed kompem, nie wylądowałby na techniku informatyku.

ja ostatnio z racji trybu pracy mam mniej czasu na siedzenie przy lapku, ale odczuwam to mocno. jak wracam z pracy po 15 godzinach to i tak pierwsze co robię, to włączam go i sprawdzam pocztę, facebooka, lastfm i forum. jak tego nie zrobię, nie zasnę.

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-02-18, 16:38   

Siedzę przed kompem, bo lubię. Gdybym tego nie lubił to nie poszedłbym do technikum Informatycznego.

naspidowany  

Wysłany: 2010-03-03, 22:13   

Koles mam to samo ;] ja spedzam w domu przed komputerem do 12h ale to ze 4dni w tygodniu sie zdarzy ;) bo totalnie niema co robic to sie siedzi przed tym ekranem. Nie ktorzy sie dziwia czy mnie oczy nie bolą, ale nie bo przyzwyczajenie juz

Nyara  

Wysłany: 2010-03-11, 14:47   

Czasem długo przesiaduje przy laptopie a czasem są dni kiedy rzadko kiedy wchodzę. Kiedyś owszem przesadzałam teraz myślę, że nie.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

ceza16  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Informatyk

Wysłany: 2010-08-25, 19:26   
   Polecający: ceza16

Ja trochę jestem od kompa uzależniony
codziennie gram po 4 godziny i więcej
nosze okulary
by na Twej buzi uśmiech zagościł.
Bo życie krótkie, szybko ucieka.
Człowiek doceni kiedyś człowieka...

Autonomia  

Wysłany: 2011-01-31, 22:07   

Uzależniona od komputera raczej nie jestem. Nie odłączam go od gniazdka i nie kładę się z nim spać. :P Jeżeli chodzi natomiast o internet to po części tak. Nie ukrywam ciężko by było teraz pewne rzeczy robić bez niego.

Ciężko obecnie mi określić czas bo to naprawdę różnie bywa. :)

Snuff 

Wysłany: 2011-01-31, 22:32   

Nie jestem ;) Wręcz uważam że świat bez komputera byłby bardziej kolorowy xD

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-31, 23:30   
   Polecający: Paulinaaa

Snuff napisał/a:
Wręcz uważam że świat bez komputera byłby bardziej kolorowy
W takim razie dlaczego siedzisz przed monitorem i wklepujesz wypociny na forum? Wyrzuć komputer przez okno, a od razu wyjdzie słońce i życie stanie się nasycone barwami szczęścia. Zamieszkasz gdzieś w lesie z grzybami i dzikami, a za pokarm będą służyły Ci orzeszki zabrane wiewiórce.

rogal  

Tytuł: z dżemem.

Wysłany: 2011-02-01, 12:04   

naspidowany napisał/a:
Nie ktorzy sie dziwia czy mnie oczy nie bolą, ale nie bo przyzwyczajenie juz

nie przyzwyczajenie, a uzależnienie. boimy się używać tego słowa.

ja nie jestem uzależniony, choć zdaję sobie sprawę, że spędzam na komputerze o wiele za dużo czasu, ale jest to spowodowane tylko tym, że nie mam co robić. latem spędzam ok. 2-4 godziny na komputerze, zimą - ok. 6.

RahuM 

Wysłany: 2011-04-27, 18:25   

rogal napisał/a:
ja nie jestem uzależniony, choć zdaję sobie sprawę, że spędzam na komputerze o wiele za dużo czasu, ale jest to spowodowane tylko tym, że nie mam co robić.
Jak nie mam co robić, to potrafię i cały dzień przesiedzieć, aczkolwiek jak mam zajęcie, to nie odczuwam żadnego dyskomfortu z powodu "odpoczynku" od kompa.

seeven  

Wysłany: 2011-05-20, 01:51   

Prawie każdy teraz jest uzależniony od komputera ale myślę, że jeszcze więcej ludzi uzależnionych jest od internetu. Dając prosty przykład na pewno część z was uważa komputer za mniej atrakcyjną rozrywkę jak zdarzy się np. awaria internetu : )
I know something you don't know.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-05-20, 22:11   

a ja faje rzucam, hajsy się kruszą. ciekawe, na jak długo najdzie. ostatnio spora przerwa miała, eee, siedem bitych miesięcy. mówią, że niewiedza to błogosławieństwo, a w tej materii, w tych okolicznościach nieumiejętność obsługi kalkulatora jest wręcz zbawienna.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

GCPU  

Wysłany: 2011-08-30, 15:09   

Co prawda w tej chwili nie uznaje się jeszcze uzależnienia od Internetu za chorobę, ale Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne planuje umieszczenie takiego rozpoznania na liście chorób już w 2013 roku.
Nie ma jasnych kryteriów diagnostycznych, charakterystycznych tylko i wyłącznie dla tej grupy problemów. W praktyce korzysta się z kryteriów diagnostycznych uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Do objawów uzależnienia od Internetu zalicza się:

1. Doświadczenie intensywnego pragnienia włączenia komputera i wejścia do Internetu, które można określić jako „głód Internetu”. Internet staje się lekiem na samotność, niepokój, pustkę, zawiedzione uczucia, poczucie niskiej wartości itp.
2. Przeżywanie dyskomfortu fizycznego, jeśli kontakt przez komputer jest niemożliwy. Narasta niepokój, nastrój staje się zmienny ze skłonnością do irytacji lub depresyjny, mogą się pojawiać zachowania agresywne, problemy z koncentracją uwagi, bóle głowy, zaburzenia snu. W sytuacjach niezwiązanych z komputerem mogą się pojawiać takie zachowania jak np.: bębnienie palcami imitujące korzystanie z klawiatury.
3. Problemy z kontrolowaniem czasu korzystania z Internetu- problemy z unikaniem rozpoczęcia, kończenia czy z utrzymywaniem wcześniej wyznaczonych granic.
4. Koncentracja życia wokół komputera- w przypadku niemożności korzystania z niego mogą pojawiać się natrętne myśli związane z komputerem. Dzień jest planowany pod kątem możliwości surfowania.
5. Ograniczany jest czas na alternatywne źródła przyjemności. Z punktu widzenia klinicznego jest to jeden z najbardziej widocznych i dający się najłatwiej uchwycić kryteriów diagnostycznych.
6. Coraz większa potrzeba spędzania czasu w sieci dla osiągnięcia satysfakcji.
7. Korzystanie z komputera czy sieci mimo wiedzy o szkodliwości tej czynności dla zdrowia (doświadczanie poczucia winy, brak promocji do następnej klasy)

Przyjmuje się, że wystarczą trzy objawy, które wystąpiły w ciągu roku, aby móc postawić diagnozę uzależnienia.

Poniżej znajduje się prosty test (kwestionariusz dr Young), który może dać odpowiedź, czy używanie przez Ciebie, czy Twoich bliskich Internetu jest problemem.

1. Czy zdarza Ci się, że myślisz o tym, co robiłeś w Internecie przed chwilą lub o tym, co musisz zrobić, jeżeli wejdziesz do niego ponownie i trudno Ci się od tego oderwać?
2. Czy czujesz potrzebę korzystania z Internetu coraz dłużej, aby być usatysfakcjonowany?
3.Czy podejmowałeś kolejne próby kontrolowania, przerywania lub zaprzestania korzystania z Internetu, bo wcześniej się to nie udawało?
4. Czy czujesz się zły, rozczarowany lub smutny, kiedy Ty lub ktoś bliski próbował powstrzymać Cię od korzystania z Internetu?
5. Czy zostajesz w Internecie dłużej niż to początkowo planowałeś?
6. Czy groziła Ci utrata ważnych związków, problemy w szkole lub w pracy z powodu Twojego korzystania z Internetu?
7.Czy kłamałeś komuś z rodziny, znajomym, aby ukryć prawdziwą ilość czasu spędzonego w Internecie?
8. Czy zdarza Ci się traktować Internet jako sposób ucieczki od problemów lub uwolnienia się od przykrych uczuć?

Jeśli odpowiedziałeś/aś TAK na 5 lub więcej pytań, najprawdopodobniej jesteś uzależniony/a od Internetu.

Każdy z wymienionych objawów jest niepokojący. Jeżeli je u siebie zauważyliście warto zastanowić się nad tym problemem i porozmawiać z kimś zaufanym.

Szukasz pomocy?
Chcesz uzyskać więcej informacji?
Napisz lub zadzwoń:

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
e mail: biuro@gcpu.pl
telefon: 058- 320- 44- 04
gadu- gadu: 848- 51- 72
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172

Odpowiedz do tematu