• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Koala22 

Wysłany: 2013-05-29, 12:09   Angielski od przedszkola

Teraz jak popatrzeć na oferty przedszkoli, to pierwsze lepsze zapewnia naukę angielskiego.
Szczerze? Ja trochę żałuję, że nie urodziłam się w czasach, gdzie naukę języków obcych zaczyna się tak wcześnie. Teraz znam angielski na takim poziomie, że wiem, co ktoś mówi do mnie, mogę oglądać filmy bez napisów i lektora, ale wolę się nie odzywać, bo mam tragiczny, taki "ruski" akcent.
Sama siebie nie mogę słuchać :)
Co myślicie o takiej nauce obcych języków od przedszkola?

Izabella  

Wysłany: 2013-12-11, 13:27   

W sumie racja, bo przeciez to zawsze bardzo pomogłoby w dalszej nauce. Jednak nie ma sie co zalamywac. Ja uwazam ze zawsze jest dobry czas na naukę.

marta112 

Wysłany: 2013-12-13, 09:52   

Jeszcze nie tak dawno również wcześnie zaczynało się uczyć języka, może nie od przedszkola, ale wcześnie. Oczywiście był to rosyjski.

koraline  

Wysłany: 2014-05-04, 13:29   Re: Angielski od przedszkola

Koala22 napisał/a:
Teraz jak popatrzeć na oferty przedszkoli, to pierwsze lepsze zapewnia naukę angielskiego.
Szczerze? Ja trochę żałuję, że nie urodziłam się w czasach, gdzie naukę języków obcych zaczyna się tak wcześnie. Teraz znam angielski na takim poziomie, że wiem, co ktoś mówi do mnie, mogę oglądać filmy bez napisów i lektora, ale wolę się nie odzywać, bo mam tragiczny, taki "ruski" akcent.
Sama siebie nie mogę słuchać :)

Jak nie lubisz swojego akcentu to popatrz na Penelope Cruz. Egzotyczny akcent to niekoniecznie wada :)

andruszczyk 

Wysłany: 2014-05-14, 12:02   

Dokładnie , mi tam się podoba jej akcent , twój na pewno nie jest taki zły :)

qreizi 

Wysłany: 2014-06-02, 19:17   

Ja uważam, że to jest naprawdę świetny pomysł, a widzę to po moim synku. Właśnie uczęszcza on do przedszkola gdańsk i uczy się tam języka angielskiego. Jest zadowolony i chętnie chodzi do tego przedszkola, a my w domu już słyszymy pierwsze słówka od niego po angielsku. Miejmy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las :)
Ostatnio zmieniony przez qreizi 2014-07-05, 12:26, w całości zmieniany 2 razy  

renia12 

Wysłany: 2014-09-02, 09:14   

Tak, masz racje. Dzieciaki w tym wieku są najbardziej rządne wiedzy, dlatego to dobry moment na naukę j. angielskiego. Ja moją córkę w tym celu posłałam do dwujęzycznego przedszkola w Raszynie- link.
Wiem, że to da jej wiele korzyści w przyszłości :-)

marta112 

Wysłany: 2014-09-04, 08:41   

Przedszkolak uczący się języka to nic niezwykłego. Na kursy mogą uczęszczać dzieci w wielu 3-4 lata (Empik School), choć to wydaj mi się nieco za wcześnie.

orelka  

Wysłany: 2014-09-08, 09:37   

Naukę języka angielskiego najlepiej zaczynać od jak najmłodszych lat. Może ona być na początku w formie zabawy, ale za to zdecydowanie ułatwia proces zapamiętywania.

marta112 

Wysłany: 2014-09-09, 08:18   

orelka napisał/a:
Naukę języka angielskiego najlepiej zaczynać od jak najmłodszych lat. Może ona być na początku w formie zabawy, ale za to zdecydowanie ułatwia proces zapamiętywania.

Najlepiej to uczyć dziecko od niemowlaka, bo przecież od pierwszych dni w zasadzie życia właściwie nie potrzebujemy pedagoga, wystarczą rodzice, którzy będą w domu rozmawiać również po angielsku. Takich jest jednak mało.

santi 

Wysłany: 2015-08-20, 19:10   

Myślę, że warto od małego dzieci uczyć języka :) ja kupiłam synkowi takie fiszki http://www.fiszki.pl/jezy...71611160,1.html :) widzę, że mu się podobają i szybko załapał o co chodzi, lubi powtarzać słówka (niedawno skonczył 3 lata)

DorotaK  

Wysłany: 2015-08-24, 21:48   

Mój ma 4 gry z tego wydawnictwa, dostał na dzień dziecka (świetny i niedrogi pomysł na prezent BTW, bo kosztują chyba 8 zł).

Odpowiedz do tematu