• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

allesandra  

Wysłany: 2014-08-29, 10:56   Blended e-learning a nauka stacjonarna

Hej
Jak uważacie co jest lepsze - nauka tradycyjna czy zdalna?

Blended e-learning to proces nauki, przy którym wykorzystuje się co najmniej dwie metody nauczania. Najczęściej pojęcia tego stosuje się do określania połączenia nauczania tradycyjnego i zdalnego.
Wraz z rozwojem Internetu i środków masowego przekazu metoda nauczania za pomocą blended e-learning staje się coraz bardziej efektywna oraz zyskuje coraz więcej zwolenników. Idea blended e-learning opiera się na takich metodach szkoleniowych jak: e-mentoring, ćwiczenia, e-szkolenia, warsztaty praktyczne, wykłady.
Korzystanie z dobrodziejstw nowych technologii staje się niezbędnym wsparciem dla lektorów oraz znacznie przyśpiesza osiąganie pożądanego efektu nauczania. Tradycyjna nauka pozwala jedynie na interakcje z nauczycielem, który przekazuje wiedzę przez opracowane przez siebie sposoby. Blended e-learning pozwala nauczycielom zainteresować uczniów poprzez wykorzystanie wielu metod szkoleniowych, dzięki czemu przyswajanie wiedzy następuje na wielu płaszczyznach (polecam wypróbowanie strony: http://e-coach.com.pl/).
Zaletą blended e-learningu jest fakt, iż można opracować własny system nauczania. Najbardziej popularnym modelem mieszanego nauczania jest przeplatanie się zajęć tradycyjnych z ćwiczeniami e-learningowymi. E-learning pozwala zmierzyć poziom, na którym znajdują się uczniowie i dopasować odpowiedni program nauczania w celu zniwelowania różnic pomiędzy uczniami. Często jest również tak, że ćwiczenia w formie e-learningu wykorzystywane są tylko jako narzędzie wspomagające pracę ucznia. E-learning jest wtedy uznawany za środek wykorzystywany do powtórek materiału. Sytuacja, w której uwaga ucznia jest kierowana głównie w stronę ćwiczeń e-learningowych, tradycyjne spotkania służą do wymiany doświadczeń oraz nauki i pracy w charakterze couchingu.
Nauka stacjonarna coraz częściej jest zastępowana bardziej urozmaiconymi formami nauczania. Z biegiem czasu wielu nauczycieli rezygnuje z przekazywania suchej wiedzy na rzecz innowacyjnych metod przyswajania materiału.
W kolejnych latach można liczyć na to, ze w większości szkół blended e-learning będzie jedną z najbardziej popularnych form nauczania. Dzięki temu, że opiera się na kilku metodach, łatwiej ją będzie dopasować do zmieniających się wymagań ucznia i dostosować do programów szkoleniowych.

opfero 

Wysłany: 2014-10-31, 09:08   

Nauka tradycyjna jest i będzie najlepsza.

golgi  

Wysłany: 2015-01-25, 21:10   

a nauka indywidualna z neta czy nowoczesnych podręcznikow jest i będzie jej najlepszym uzupełnieniem.

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-15, 11:58   

E-learning powinien być właśnie traktowany jako uzupełnienie tradycyjnych metod. Jako dodatek. Np. w formie powtórek przed sprawdzianami.

golgi  

Wysłany: 2015-02-15, 13:46   

nowoczesność w parze z wydajnością i efektami :)

santi 

Wysłany: 2015-02-16, 22:30   

Myślę, że taka mieszana metoda dobrze się sprawdza. Wiem, że taki system mają w speak upie, mój brat do nich chodził na angielski, część zajęć można sobie zrobić przez internet w domu, a część trzeba zrobić z lektorem (wymowy ciężko się jednak przez internet nauczyć)

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-22, 20:11   

golgi napisał/a:
nowoczesność w parze z wydajnością i efektami :)

Poćwicz codziennie to będziesz miał wydajność i efekty!

golgi  

Wysłany: 2015-02-22, 21:30   

do tego zmierzam, codzienna praca przynosi efekty :)

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-25, 21:35   

Masz jakąś platformę która goni Cię do nauki?

golgi  

Wysłany: 2015-02-27, 21:47   

zaboleq napisał/a:
Masz jakąś platformę która goni Cię do nauki?

wiesz, co...
tak przemyślałem temat i wydaje mi się, że tak naprawdę wystarczy pare stron zamiast książek dodatkowych. np. google translator- sprawdzanie błędów, które on popełnia, słowniki sygnowane marką- Oxford, Cambridge. wikipedia do czytania tekstów- bo można sprawdzić te same po polsku i coś co tą wiedzę sprawdzi jak przedtestem.pl. taki komplet zapewni bazę do nauki, wspomoże naukę i zapewni efekty.

Eizzy 

Wysłany: 2015-03-09, 10:20   

Jak dla mnie najlepiej połaczyć e-learning z nauką stacjonarną. U mnie w Poznaniu jest szkoła http://www.berlitz.pl/pl/poznan która łączy jedno z drugim. Uczę się tam od prawie dwóch lat i co tu dużo mówić - są efekty :)

marta112 

Wysłany: 2015-03-12, 10:58   

Tego typu kursy są coraz popularniejsze i zazwyczaj dosyć intensywne. Wiele szkół już je wprowadziło (widziałem, np. w empik school). Jak ktoś może poświęcić się dla nauki angielskiego to warto. Inna sprawa, że jak czasu mniej, to można się ograniczyć do kursu online.

santi 

Wysłany: 2015-03-12, 22:13   

golgi napisał/a:
do tego zmierzam, codzienna praca przynosi efekty :)

Właśnie to prawda, tylko w moim przypadku taka nauka samemu się nie sprawdziła, bo brak mi było motywacji do codziennej pracy, na kursie w szkole językowej mi motywacja wzrosła :D

owsiana  

Wysłany: 2015-05-04, 05:50   

Moim zdaniem chcąc się nauczyć języka najlepiej iść do szkoły językowej. Na pewno więcej się tam nauczysz niż przez internet. Mnie jakoś nie przekonują żadne kursy ani szkoły internetowe - to nie to samo co tradycyjna nauka. Zobacz sobie ofertę chociażby tej szkoły internetowej http://gbenglish.pl/szkola-jezykowa-warszawa/ Moim zdaniem warto sie tam zapisać bo z tego co wiem stosuja tam metodę callana która jest najlepsza do nauki angielskiego.

santi 

Wysłany: 2015-05-25, 23:12   

Jeśli pójdzie się do dobrej szkoły językowej i się przyłoży do nauki to można się nauczyć języka dużo szybciej niż przez lata szkoły podstawowej, liceum itp.

Odpowiedz do tematu