• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Izabella  

Wysłany: 2011-12-30, 15:15   

Ja sobie teraz nawet nie wyobrazam jakbym miała nie umiec podstaw chociazby angielskiego.Przeciez teraz w pracy na kazdym kroku obcuje sie z tym językiem...

marta112 

Wysłany: 2012-01-10, 10:08   

Izabella napisał/a:
Ja sobie teraz nawet nie wyobrazam jakbym miała nie umiec podstaw chociazby angielskiego.Przeciez teraz w pracy na kazdym kroku obcuje sie z tym językiem...

Nie tyle na każdym kroku, co wokół nas. Pomijając wakacje, przecież wszyscy korzystamy z internetu, a szkoda by było ograniczać się tylko do polskich portali i grup dyskusyjnych.

Quest  

Wysłany: 2012-01-13, 14:25   

Zazwyczaj języków obcych uczymy się dla własnej przyjemności, by móc bez problemów porozumieć się z innymi ludźmi z innych krajów.
Są osoby które łatwo i w mig łapią naukę nowego języka - takie osoby potrafią praktycznie w krótkim okresie czasu przyswoić nowy język.
Także uczymy się nowych języków obcych by np.mieć większe szanse na zdobycie dobrej pracy.

marta112 

Wysłany: 2012-01-13, 15:59   

Quest napisał/a:
Zazwyczaj języków obcych uczymy się dla własnej przyjemności, by móc bez problemów porozumieć się z innymi ludźmi z innych krajów.
Są osoby które łatwo i w mig łapią naukę nowego języka - takie osoby potrafią praktycznie w krótkim okresie czasu przyswoić nowy język.
Także uczymy się nowych języków obcych by np.mieć większe szanse na zdobycie dobrej pracy.

Ja zawsze uczyłam się ze względów praktycznych. Nie jestem maniaczką języków obcych. Własna przyjemność nie ma tu nic do rzeczy, chociaż lektor w Speak Upie zachęcał nas także satysfakcją jaką poczujemy porozumiewając się na wakacjach z ludźmi innych nacji.
Może beztalenciem językowym nie byłam, ale jakoś specjalnie uzdolniona też nie. Dla chcącego jednak nic trudnego i można nauczyć się języka, jeżeli się tylko chce.

Izabella  

Wysłany: 2012-02-19, 15:13   

Ja sobie teraz nie wyobrażam jak miałabym sie nie uczyc chociazby angielskiego. To tak czy inaczej przyda sie nam jak nie w pracy to w naszym życiu.

felo_angelo 

Wysłany: 2012-02-23, 00:54   

żeby dogadać się za granicą
żeby wiedzieć kiedy ktoś nas obraża ;)
żeby dostać lepszą pracę albo w ogóle jakąkolwiek pracę
a dziewczyny czasem się uczą żeby poderwać obcokrajowca ;)
żeby rozwijać intelekt?

pytanie z pogranicza familiady więc i odpowiedzi w tym stylu :D

LiverFan4  

Wysłany: 2012-02-23, 22:51   

Dla mnie jest jeden ważny powód - żeby najzwyczajniej w swiecie się dogadać z osobą która posługuję się obcym językiem.Proste :P

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-23, 23:16   
   Polecający: Lewiatan

Żeby napisać taki tekst, po którym by czytelnikowi szczęka opadła.
Sława Sapkowskiemu.
I Deathspell Omedze :P

Izabella  

Wysłany: 2012-02-24, 19:56   

Mnie najbardziej dziwi to ze ludzie którzy wyjezdzaja za granicę do pracy, szczególnei do Angli nie ucza sie jezyka. A przeciez byłoby im o wiele prościej nawet znalezc lepsza prace.

marta112 

Wysłany: 2012-03-26, 09:29   

Izabella napisał/a:
Mnie najbardziej dziwi to ze ludzie którzy wyjezdzaja za granicę do pracy, szczególnei do Angli nie ucza sie jezyka. A przeciez byłoby im o wiele prościej nawet znalezc lepsza prace.

Mnie to nie zaskakuje. Ci, którzy wyjeżdżają bez języka, to jadą typowo na "zmywak".
Teraz już zdaje się nie jest tak, jak było jeszcze kilka lat temu, znacznie trudniej o pracę, nawet z kwalifikacjami i językiem.
Inna sprawa, że człowiek powinien się jednak nauczyć, dla siebie, czasem by znaleźć pracę - czyli dla papieru. Tak czy siak to przydatna umiejętność.

Hakiruono  

Wysłany: 2012-03-26, 13:44   

Dlatego bo nas w szkołach do tego zmuszają? W sumie fajnie jest dogadać się z obcokrajowcem, ale czemu jeżeli oni przyjeżdżają do nas,to my mamy obowiązek znać ich język? To trochę moim zdaniem nie w porządku, bo będąc na przykład w Anglii my również musimy znać ich język, nikt nie pomyśli żeby się z nami po Polsku dogadać...

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-03-26, 16:34   

Hakiruono napisał/a:
W sumie fajnie jest dogadać się z obcokrajowcem, ale czemu jeżeli oni przyjeżdżają do nas,to my mamy obowiązek znać ich język? To trochę moim zdaniem nie w porządku, bo będąc na przykład w Anglii my również musimy znać ich język, nikt nie pomyśli żeby się z nami po Polsku dogadać...

Może dlatego, że język polski jest dla przeciętnego cudzoziemca ZNACZNIE trudniejszy do opanowania, niż dla Polaka mowa, dajmy na to, Anglika czy Francuza...? Nasz język ojczysty naprawdę jest jednym z najtrudniejszych na świecie, nie wymagajmy od obcokrajowców aż takich poświęceń :oczami:

Hakiruono napisał/a:
po Polsku

Błagam... pisanie tego przymiotnika z wielkiej litery naprawdę nie świadczy o jakimś wyjątkowym szacunku i miłości do mowy ojczystej.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-03-26, 17:11   

Kerosine napisał/a:
Hakiruono napisał/a:
W sumie fajnie jest dogadać się z obcokrajowcem, ale czemu jeżeli oni przyjeżdżają do nas,to my mamy obowiązek znać ich język? To trochę moim zdaniem nie w porządku, bo będąc na przykład w Anglii my również musimy znać ich język, nikt nie pomyśli żeby się z nami po Polsku dogadać...

Może dlatego, że język polski jest dla przeciętnego cudzoziemca ZNACZNIE trudniejszy do opanowania, niż dla Polaka mowa, dajmy na to, Anglika czy Francuza...? Nasz język ojczysty naprawdę jest jednym z najtrudniejszych na świecie, nie wymagajmy od obcokrajowców aż takich poświęceń :oczami:

a ja tu popieram Hakiruono, dlaczego Anglicy w Polsce wymagają, żebyśmy znali angielski, Francuzi w Polsce wymagają, żebyśmy znali najlepiej francuski a Niemiec w Polsce sądzi, że dobrze byłoby, jakbyśmy znali niemiecki? ja jestem u siebie w kraju i naprawdę wolałabym żeby to im zależało żeby się ze mną dogadać :oczami:

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-03-28, 23:10   

Martina napisał/a:
a ja tu popieram Hakiruono, dlaczego Anglicy w Polsce wymagają, żebyśmy znali angielski, Francuzi w Polsce wymagają, żebyśmy znali najlepiej francuski a Niemiec w Polsce sądzi, że dobrze byłoby, jakbyśmy znali niemiecki?
Z tej samej przyczyny, dla której Polak w Niemczech sądzi, że mogliby znać polski, tak samo Polak w Anglii i we Francji. Każdy by chciał, żeby to jego język był międzynarodowy, ale nie ma tak łatwo - kiedyś wszyscy mówili po łacinie, później po francusku, we wschodniej Europie po rusku, a teraz na topie jest angielski. Taki lajf. Ludzie potrzebują lingua franca, zawsze potrzebowali i potrzebować będą.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kenusarf  

Wysłany: 2012-03-28, 23:37   

Martina napisał/a:
ja jestem u siebie w kraju i naprawdę wolałabym żeby to im zależało żeby się ze mną dogadać

Sorry, ale uczyć się polskiego po to, żeby móc się dogadać z Tobą to jest ogromne marnotrawstwo czasu. Natomiast uczyć się niemieckiego/francuskiego, żeby lepiej zarabiać na niemieckich/francuskich turystach lub łatwiej robić interesy z niemieckimi/francuskimi biznesmenami to już może się opłacać.

Odpowiedz do tematu