• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

marta112 

Wysłany: 2012-03-30, 10:51   

Sol napisał/a:
Martina napisał/a:
a ja tu popieram Hakiruono, dlaczego Anglicy w Polsce wymagają, żebyśmy znali angielski, Francuzi w Polsce wymagają, żebyśmy znali najlepiej francuski a Niemiec w Polsce sądzi, że dobrze byłoby, jakbyśmy znali niemiecki?
Z tej samej przyczyny, dla której Polak w Niemczech sądzi, że mogliby znać polski, tak samo Polak w Anglii i we Francji. Każdy by chciał, żeby to jego język był międzynarodowy, ale nie ma tak łatwo - kiedyś wszyscy mówili po łacinie, później po francusku, we wschodniej Europie po rusku, a teraz na topie jest angielski. Taki lajf. Ludzie potrzebują lingua franca, zawsze potrzebowali i potrzebować będą.

Także popieram.

Angielski jest nie tyle na topie, co stał się językiem międzynarodowym i jego znajomość jest zasadniczo obowiązkowa (tak wiem, nieco przesadzam). W końcu możemy używać go codziennie.

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-04-07, 16:54   

Osobiście uczę się języka do egzaminu, ponieważ piszę rozszerzony i na zapas, gdyby przyszło mi jechać za chlebem gdzieś tam, kiedyś tam.
Impatient and curious of what may come

Izabella  

Wysłany: 2012-04-17, 19:30   

I to jest moim zdaniem bardzo dobre podejscie. A wiele osób wyjezdza za chlebem i niestety nie uczy sie jezyka, bo nie wiem czy uwazaja ze do niczego im sie to nie przyda. Nie mam pojecia, nie rozumiem tych ludzi.

arikson 

Wysłany: 2012-05-17, 13:25   

podobnie, jak ktos tu wcześniej napisał - francuskiego, bo muszę, a angola, bo chcę i uczylbym sie jeszcze rosyjskiego, jako kontynuacji po technikum, ale niestety brak mi czasu :(

marta112 

Wysłany: 2012-05-23, 12:12   

arikson napisał/a:
podobnie, jak ktos tu wcześniej napisał - francuskiego, bo muszę, a angola, bo chcę i uczylbym sie jeszcze rosyjskiego, jako kontynuacji po technikum, ale niestety brak mi czasu :(

Współczuję, przypuszczam, że chodzi o pracę.
A przymus nigdy nie jest dobrą pomocą. Z angielskim jest ta różnica, że można go wykorzystywać na różne sposoby, a z językami jak francuski, to albo praca, albo przeprowadzka.

Izabella  

Wysłany: 2012-07-03, 19:45   

Czy w ogole kiedys spotkaliscie sie z tym że to pracodawca wymógł na Was naukę jezyka obcego, czy jednak sam wysłał Was na taki kurs ?

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-07-03, 19:53   

W większości przypadków pracy na poziomie wyższym niż lada w biedronce i wymiana rur pod klatką jest to chyba wymagane, ale z tego co wiem w niektórych firmach są organizowane kursy dla nieznających lub słabo znających język.
Impatient and curious of what may come

Izabella  

Wysłany: 2012-08-07, 18:57   

No tak, to juz takie kursy masz zagwarantowane jak pracujesz, ale większość z nas ma problem z angielskim juz na poziomie rozmowy o prace. I z tym coś trzeba zrobić.

marta112 

Wysłany: 2012-08-17, 11:56   

Izabella napisał/a:
No tak, to juz takie kursy masz zagwarantowane jak pracujesz, ale większość z nas ma problem z angielskim juz na poziomie rozmowy o prace. I z tym coś trzeba zrobić.

Niektóre firmy faktycznie wykupują angielski w szkołach językowych.
Dla osób, które szukają pracę jedyną opcją jest dobry kurs. Z drugiej strony często język jest tylko formalnym wymogiem w CV.

Izabella  

Wysłany: 2012-12-07, 20:53   

No tak, i to jest bardzo dobry pomysł, bo nie Ty wydajesz pieniadze na kursy tylko Twój pracodawca ;)
A mysle ze inwestycja w SpeakUp to dobra inwestycja ;)

Nuss 

Wysłany: 2012-12-28, 00:58   

Ja się uczę po to, żeby mieć lepszą pracę zaraz po studiach, no i dla poszerzenia horyzontów. Niestety nie wszystko może mi zagwarantować uczelnia i sam muszę czasem płacić za swoje kursy ale myślę, że w najbliższej przyszłości ta wiedza zaprocentuje. Oby zaprocentowała bo inaczej będę niepocieszony:D

Quest  

Wysłany: 2013-01-03, 10:25   

Nuss napisał/a:
Ja się uczę po to, żeby mieć lepszą pracę zaraz po studiach, no i dla poszerzenia horyzontów.

Ja nie mam studiów i jakoś żyję.
Nauka języków obcych jest bardzo ważna - dla mnie jako pracownika fizycznego w gastronomii nauka języków obcych obliguje by się wykazać zwłaszcza podczas Targów Gastronomicznych gdzie stykają się ludzie z różnych regionów świata.
Najbliższe Targi odbędą się w marcu w Dubaju więc będzie znowu okazja do rozmowy z kucharzami z innych rejonów globu o gotowaniu,a bez angielskiego,niemieckiego lub hiszpańskiego nie ma szans na konstruktywną rozmowę.

Supełek  

Wysłany: 2013-01-03, 12:39   

Języków obcych uczymy się po to, by nie wydawać majątku na tłumaczenia :P Zajrzyjcie sobie tutaj: http://besttext.pl/wycena_zamowienie,2310 wklejcie dowolny tekst i zobaczcie sobie, jaka cena Wam wyjdzie, to będziecie wiedzieć, co mam na myśli :oczami: :przestraszony: Jakby trzeba było z każdą wypowiedzią latać do tłumacza, to człowiek by poszedł z torbami :D

marta112 

Wysłany: 2013-01-10, 12:00   

Quest napisał/a:
Nuss napisał/a:
Ja się uczę po to, żeby mieć lepszą pracę zaraz po studiach, no i dla poszerzenia horyzontów.

Ja nie mam studiów i jakoś żyję.
Nauka języków obcych jest bardzo ważna - dla mnie jako pracownika fizycznego w gastronomii nauka języków obcych obliguje by się wykazać zwłaszcza podczas Targów Gastronomicznych gdzie stykają się ludzie z różnych regionów świata.
Najbliższe Targi odbędą się w marcu w Dubaju więc będzie znowu okazja do rozmowy z kucharzami z innych rejonów globu o gotowaniu,a bez angielskiego,niemieckiego lub hiszpańskiego nie ma szans na konstruktywną rozmowę.

Zatem najtrafniejsza odpowiedź brzmi - bo się przydaje. Dzisiejszy świat jest bardzo mały, a języków dużo. Angielski stał się międzynarodowym.

kormoran  

Wysłany: 2013-01-17, 12:27   

Uczymy się aby dostać lepszą prace i to cała filozofia

Odpowiedz do tematu