• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

marta112 

Wysłany: 2013-01-24, 11:22   

kormoran napisał/a:
Uczymy się aby dostać lepszą prace i to cała filozofia

A ci co mają pracę i awans im nie grozi?

Burket  

Wysłany: 2013-01-24, 12:41   

Ja uczę się przede wszystkim dla siebie.Na lepsze kwalifikacje to również szef będzie inaczej patrzył choć zależy jaki zawód wykonujemy. Po drugie lubię zwiedzać i poznawać inne kultury i w tym przypadku język obcy jest mi niesłychanie potrzebny. A i uwielbiam pomagać turystom, którzy odwiedzają Polskę.

marta112 

Wysłany: 2013-01-25, 10:57   

Burket napisał/a:
Ja uczę się przede wszystkim dla siebie.Na lepsze kwalifikacje to również szef będzie inaczej patrzył choć zależy jaki zawód wykonujemy. Po drugie lubię zwiedzać i poznawać inne kultury i w tym przypadku język obcy jest mi niesłychanie potrzebny. A i uwielbiam pomagać turystom, którzy odwiedzają Polskę.

Z tymi turystami to faktycznie ciekawa sprawa. Latem czasami proszą o pomoc, podobnie jest z uczestnikami różnych konferencji, bo oni często nie mają przewodników. No i było jeszcze Euro. Jak widać nawet w Polsce język można "trenować".

Mertys 

Wysłany: 2013-02-04, 14:41   

Jedni się uczą wyłącznie po to bo się tego od nich wymaga, czytaj szkoła, uczelnia. Inni zaś uczą się języków dla siebie, bo zdają sobie z tego sprawę, że zdecydowanie im to ułatwi życie, szczególnie w podróżach zagranicznych.

cropcka  

Wysłany: 2013-02-05, 16:43   

jedni ucza sie dla samych siebie zeby miec lepsze perspektywy na zycie, inni po to aby porozmawiac z kims bliskim(zwiazki polsko-zagraniczne), a jeszcze inni po to bo musza.

marta112 

Wysłany: 2013-02-14, 09:07   

cropcka napisał/a:
jedni ucza sie dla samych siebie zeby miec lepsze perspektywy na zycie, inni po to aby porozmawiac z kims bliskim(zwiazki polsko-zagraniczne), a jeszcze inni po to bo musza.

Zapomniałaś jeszcze o wielu innych przypadkach - lektura książek, komiksów, filmów, które nie są dostępne w polskich wersjach językowych, a także anglojęzycznych portali.

cropcka  

Wysłany: 2013-02-18, 00:37   

marta112 napisał/a:
cropcka napisał/a:

Zapomniałaś jeszcze o wielu innych przypadkach - lektura książek, komiksów, filmów, które nie są dostępne w polskich wersjach językowych, a także anglojęzycznych portali.

ja wypowiedzialam sie za siebie, kazdy moze pisac dlaczego uczymy sie jezykow obcych wedlug swojego uznania.

Izabella  

Wysłany: 2013-10-26, 09:08   

To prawda, i do tego jeszcze najlepiej kiedy znajdziemy szkołę językową która spełni nasze oczekiwania.

santi 

Wysłany: 2015-05-23, 17:47   

Ja lubię podróżować i znajomość języka daje mi poczucie bezpieczeństwa, że w razie problemu będę potrafiła sobie poradzić, dogadać się. Chyba najlepiej znać angielski bo jest uniwersalny, swój doszlifowałam w speak upie i w końcu mogę powiedzieć że dogadam w tym języku.

Odpowiedz do tematu