• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Alucard  

Wysłany: 2008-10-10, 21:32   Dlaczego uczymy się języków obcych?
   Polecający: Fantasmagoria

Przyjmijmy taką sytuację, że podchodzi do was ktoś na ulicy i zadaje takie właśnie pytanie :)

Dlaczego uczymy się języków obcych?

Odpowiedzi mogą być dowolne, od poważnych i realistycznych, do śmiesznych i absurdalnych, byleby dało się je jakoś uargumentować :)
Podpowiedź: można podzielić na dwie kategorie: bo musimy i bo chcemy :)
Najbardziej produktywni dostaną ode mnie wirtualne piwko i dozgonną wdzięczność :)

DeviantArt i MySpace

kinga2761  

Wysłany: 2008-10-10, 21:57   

Otóż języków obcych uczymy się, aby je znać - to przede wszystkim. A po co je znać? Przydają się, kiedy na przykład jedziemy na wakacje. Fajnie móc się dogadać z obcokrajowcem. Praktyczne cała Europa zna angielski. Jadąc za granicę ze znajomością języka nie czujemy się tacy wyobcowani. Albo inny przykład: idziemy do kina i mamy do wyboru film z dubbingiem i bez. Oczywiście lepiej się ogląda w oryginalnej wersji językowej, ale nie znając języka jesteśmy zmuszeni czytać napisy, co przy filmie trwającym ponad dwie godziny może trochę męczyć...

Inna sprawa, że bez znajomości języka trudno dostać jakąś ciekawą pracę. No chyba, że kogoś satysfakcjonuje praca sprzątaczki (nie ubliżając). Chociaż słyszałam, że czasem nawet od nich wymaga się wykształcenia i właśnie znajomości języków...

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-10-10, 22:25   

Najpierw uczyłam się angielskiego, bo rodzice mnie posyłali. Dzieci zazwyczaj nie pytają po co, dzieci zapamiętują, co im się zapamiętać każe ;p
Potem chodziłam, bo nawet to trochę polubiłam. No i dalej mnie rodzice posyłali :luka:
Jeszcze później, zaczęłam się go uczyć obowiązkowo, bo w szkole się zaczął. Ale wtedy byłam na tyle do przodu, żeby się przesadnie nie przejmować lekcjami szkolnymi, skupiając się na tych prywatnych. No i lubiłam go trochę bardziej, bo byłam już całkiem niezła (jak na dziecko w czwartej klasie ;p )
Później (przydatne słówko :luka: ) uczyłam się poniekąd z rozsądku - żeby zdać maturę - i dlatego, że szkoda byłoby mi zmarnować te x lat poświęconych na naukę.

Teraz studiuję język obcy, nieco z przypadku. Ale w sumie nie jest źle, nawet zdążyłam to polubić. Więc można powiedzieć, że robię to dla przyjemności ^^

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-10-11, 00:54   

ja się uczę zazwyczaj dla przyjemności ^^
chociaż i tak muszę, obojętnie, czy mi się chce czy nie ;)

mam satysfakcję, kiedy mogę z kimś pogadać w innym języku.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

morfina 

Wysłany: 2008-10-11, 00:57   
   Polecający: dziwka szatana

Słyszałem to pytanie n-razy, w czasie studiów, tyle że dotyczące konkretnych dwóch języków (acz obcych). I tutaj można wymieniać; głównie po to aby dogadać się z użytkownikami danego języka, przy piwie, w pracy, w urzędzie, na terenie kraju ojczystego i za granicą. Badawczo; aby dowiedzieć się z czym to się je, jakie ma cechy charakterystyczne, co taki język różni od naszego bądź innego z konkretnej grupy językowej. Ot np. wystarczy porównać nasz język z jakimkolwiek aglutynacyjnym (spojrzenie strukturalne); alfabet łaciński z arabskim, cyrylicą czy jakimś krzaczkowym (np. hiragana). Ze względu na prestiż języka, determinowany przez liczbę użytkowników, powszechność, zakres terytorium jakie obejmuje. Aby dowiedzieć się czegoś o użytkownikach tego języka, ich kulturze, historii, religii etc. etc., także zdobyć informacje niedostępne w innym języku (patrz chociażby źródła pisane). Wreszcie dla własnej satysfakcji, pewnego komfortu, jaki gwarantuje umiejętność porozumiewania się w danym języku z obcokrajowcami. I takie tam zboczenia ;] Lepsze perspektywy przyszłości zawodowej (jak to się dzisiaj mówi, bez języka obcego jest się nikim). Sam przychylam się do wersji - muszę znać język mojego wroga. Ot, żeby zgnoić go, jeśli oferuje wirtualne piwko ;)

Nena  

Wysłany: 2008-12-08, 20:35   

Ucze się języków aby poszerzyć horyzonty. Często po polsku czy hiszpańsku nie jestem w stanie doszukać się potrzebnych informacji. Zresztą szukając po polsku moge liczyć tylko na polski punkt widzenia, po hiszpańsku na hiszpański a czesto potrzebne mi jest wiedziec co na dany temat sądzą włosi, czy tam katalonczycy... dzieki językom informacje sę z pierwszej ręki. W końcu, uczę się języków dla ludzi, jesli poznaję kogoś i ten ktoś mówi w innym języku w końcu zaczynam być go ciekawa. i mimowolnie prosze o przyspieszone korepetycje, staram sie ogolądac filmy czy czytac książki w jego języku, żeby zbliżyć sie do niego, poznac lepiej jego mentalnośc żeby móc lepiej się dopasować :)

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-12-08, 20:54   

Alucard napisał/a:
Bo językiem dobrze jest władać na różne sposoby. :hyhy:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-12-08, 20:59   

Alucard napisał/a:
Żebym mógł zagadywać do dziewczyn z całego świata i w sklepach na całym świecie kupować chipsy.

Katharsis  

Wysłany: 2008-12-08, 21:08   
   Polecający: Lewiatan

Aby poszerzyc pole manipulacji i zdobyc respekt.

kaskajolka  

Wysłany: 2008-12-09, 17:29   

hmm... francuskiego uczę się bo muszę... ;p
angielskiego, ponieważ lubię, wszędzie (no prawie wszędzie) można się dogadać a fajnie jest poszerzać horyzonty :D

michiru 

Wysłany: 2008-12-09, 19:38   

Uczymy się języków żeby w przyszłości wyjechać z tego głupiego kraju i zarobić pieniążki na zmywaku :P

Młody Chemik 

Wysłany: 2008-12-27, 20:56   

Ja tylko po to, aby dostać pracę. Gdyby nie to, to język ojczysty, by mi w zupełności wystarczył.
Ostatnio zmieniony przez Młody Chemik 2008-12-28, 12:52, w całości zmieniany 2 razy  

magda123  

Wysłany: 2008-12-28, 01:37   

bo wszyscy sie uczą?
bo w autobusie możemy spotkać miłość swojego życia mówiącą np. po rosyjsku,a my nie będziemy sie mogli z nią dogadać?
bo będąc w obcym mieście sie zgubimy...?
bo kiedyś w końcu dostaniemy te wizy do Ameryki?
bo województwo londyńskie ma sie dobrze?
bo ktoś chyba zapomniał o Rejowym stwierdzeniu: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".?
bo nie mogę spać...?
Nie zrozumie nigdy mnie
Ten, kto nie jest sam
Czego wciąż mi brak?”
PUSTKA.

Młody Chemik 

Wysłany: 2008-12-28, 12:52   

magda123 napisał/a:
bo wszyscy sie uczą?

Nie.
magda123 napisał/a:
bo w autobusie możemy spotkać miłość swojego życia mówiącą np. po rosyjsku,a my nie będziemy sie mogli z nią dogadać?

Nie myl pożądliwości z miłością. Nie mówiać już o tym, że wszystkich języków i tak się nie nauczysz, więc zawsze możesz spotkać pożądliwość swojego życia z którą się nie będziesz mogła dogadać.
magda123 napisał/a:
bo będąc w obcym mieście sie zgubimy...?

Żeby się zgubić w obcym mieście to najpierw trzeba tam pojechać. Po co jechać do obcego miasta jak się nie zna języka? A jeżeli jest już jakiś powód to nie prościej jest przed wyjazdem sprawdzić jaki jest numer do konsulatu albo kupić plan tego miasta?
magda123 napisał/a:
bo kiedyś w końcu dostaniemy te wizy do Ameryki?

A jak ktoś się o taką wizę w ogóle nie stara?
Cytat:
bo województwo londyńskie ma sie dobrze?

Czyli nawet w Londynie łatwo jest się dogadać po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Młody Chemik 2008-12-28, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

gnievko22  

Wysłany: 2008-12-29, 17:14   

w 2012 przyda się wreszcie ten język obcy gdy wreszcie ktoś do nas przyjedzie na te mistrzoswsta, o ile wszystko dobrze pojdzie

Odpowiedz do tematu