• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-25, 17:17   Francuski

Jakie są Wasze odczucia i opinie odnośnie mowy mieszkańców kraju nad Sekwaną? Uczyliście się jej kiedyś/nadal zgłębiacie jej tajniki? Co Was najbardziej w owym języku pociąga(ło) i fascynuje(owało)? Ponoć to język miłości... true that? Francuski autentycznie ma w sobie nutkę romantyzmu i idealnie nadaje się do składania w nim gorących wyznań? ^^

Mnie osobiście język francuski odstręcza i odpycha jak mało który [podejrzewam, iż bez mała jak niemiecki zdecydowaną większość osób próbujących go opanować, hyhy]. Skomplikowane reguły pisowni i wymowy, trudnawa gramatyka i to okropne, wulgarne (sic!) brzmienie... brr. Nigdy przez to nie miałam najmniejszej nawet ochoty przynajmniej spróbować opanować go chociażby na poziomie podstawowym. O jakichkolwiek romantycznych skojarzeniach nie wspominając ^_______^

A Wy? ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Katharsis  

Wysłany: 2011-11-25, 20:32   
   Polecający: Lewiatan

Uczyłem się trochę ponad 6 lat, teraz tylko czytam teksty :) jak dla mnie - bardzo ładnie brzmiący język, ale nie wygodny w pisowni. Wymawia się zbyt wiele liter ze słów :P

W bodajże ósmej albo dziewiątej klasie nagrałem z kumplem ten oto utwór po francusku:
http://w212.wrzuta.pl/aud...la_liberte_demo
: D

maciekl58  

Wysłany: 2012-04-19, 16:45   

ja aktualnie mieszkam we francji od 3lat i powiem szczerze ze troche murzynski ten jezyk
1 czasownik ma okolo 6 rodzajow czasu przyszlego wiem jak jest bo jestem w ostatniej klasie gimnazjum i jest jedna wielka masakra

Cersei 

Tytuł: Królowa

Wysłany: 2012-05-03, 18:25   

Uczę się francuskiego dość długo i może jakoś bym mogła się porozumieć w tym języku. Jest to język trudniejszy od angielskiego, ta gramatyka i wymowa. łatwiej posługiwać mi się językiem angielskim, choć nie przeczę, ze język francuski ma coś w sobie niezwykłego, taką zmysłowość.

Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

George.R.R.Martin

yla  

Wysłany: 2012-05-07, 14:54   

francuski jest cudowny!
uczyłam się dwa lata, tylko. ale miałam fantastyczną nauczycielkę, potrafiła zarazić pasją do tego języka. uwielbiałam jej słuchać, te wszystkie szalenie trudne do napisania słówka robiły się jakieś prostsze, jak ona je czytała.
co mnie w tym języku pociąga i fascynuje? brzmienie. jak ktoś do mnie mówi po francusku, to siedzę i słucham, zafascynowana.
ma w sobie nutkę romantyzmu, ma.

arikson 

Wysłany: 2012-05-17, 13:22   

muszę go tylko zakuć i zdać na studiach, a pozniej zapomnieć, co akurat bardzo trudne nie powinno być :D

besmart  

Wysłany: 2012-07-24, 11:27   

Uczyłem się trzy lata i nic z tego. Ni w ząb. Teraz na studiach jest sukces, wiem jak zapytać chociażby o drogę :D

A tak serio, gdybym nie musiał z obowiązku uczyć się tego języka w szkole, to w ogole bym nie zaczał.

panianna 

Wysłany: 2013-08-12, 16:50   

Od małego zawsze marzyłam, żeby uczyć się francuskiego, ponieważ kocham wszystko, co francuskie (no, może oprócz kuchni -- oprócz deserów :] . Zamiast tego torturowano mnie rosyjskim, którego naprawdę nie znoszę.

Za to wybrałam sobie liceum z francuskim, udało mi się go też kontynuować na studiach, mam zamiar uczyć się go też sama (jeśli starczy czasu i pieniędzy, to może w jakiejś szkole). I powiem jedno: jego nauka to prawdziwa udręka. Wszystko mi się miesza, wciąż umieram, gdy oglądam wiadomości na france2 i nic nie rozumiem...

Ale kiedy oglądam sobie film z Audrey Tautou albo z Jeanem Reno, albo z Gerardem Depardieu z napisami i zrozumiem 2 zdania z rzędu to cieszę się, jak dziecko. Kiedy z nudów zaczynam rozmawiać z przyjaciółką po francusku, relaksuję się. Gdy kupuję francuskie magazyny i rozumiem sens artykułu, wiem, że żyję. No i mogę sobie przestawić język telefonu na francuski. A jak już poznaję etymologię słowa kastet albo portfel, to zawsze jest dużo śmiechu :D
Według mnie, jest to najpiękniejszy język świata - niezależnie od tego, ile się człowiek nacierpi, żeby się go nauczyć.

Olenia  

Wysłany: 2013-09-30, 16:00   

Język francuski należy do jednych z najpiękniejszych.
Uwielbiam go słuchać,szczególnie piosenek po francusku.
Bardzo chciałabym się go nauczyć jednak wiem, że nie jest to prosta sprawa,
tym bardziej będąc w trakcie nauki dwóch innych języków obcych.
Ale może kiedyś zapiszę się na kurs francuskiego.

Szerszen  

Wysłany: 2013-10-02, 14:40   

Trochę znam francuski, ale nie uczyłem się go bo jest piękny i takie tam. Raczej z ciekawości. Co ciekawe francuski jest bardzo podobny do angielskiego, który też lubię i całkiem dobrze znam, więc jego nauka przychodziła mi z dużą łatwością.

MalinaEs  

Wysłany: 2014-03-24, 09:32   

Zakochałam się we francuskim kiedy obejrzałam w kinie film "Amour" Hanekego z napisami. Zaczęłam uczyc sie z wielkim zapalem ale on szybko ostygł.. Zaczelam w okresie gdy przygotowywałam się do CAE z angielskiego i nie potrafiłam uczyc sie intensywnie 2 języków naraz.
Fransucki poszedł w kąt, ale zamierzam ostro uczyc sie w wakacje i odwiedzic Paryż, choc na weekend :)

Odpowiedz do tematu