• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-24, 15:10   Hiszpański

Uczycie się lub uczyliście kiedyś hiszpańskiego? Jak Wam idzie/szło? Hiszpański uchodzi za jeden z najłatwiejszych z punktu widzenia Polaka języków do opanowania, zgodzicie się z tym ? Łatwiej było Wam przyswoić sobie jego podstawy niż np. angielskiego? Na jakim jesteście obecnie poziomie zaawansowania? Co sprawia(ło) Wam największą trudność? A może ktoś z Was studiuje filologię hiszpańską? :P

Co Was najbardziej w języku hiszpańskim pociąga i fascynuje? Czy tylko i wyłącznie osławione niebiańskie brzmienie? W jaki sposób po raz pierwszy mieliście styczność z mową Iberyjczyków? Czy była to lingwistyczna miłość od pierwszego, eee... usłyszenia? :P

IMO hiszpański jest niezaprzeczalnie pięknym językiem o niezwykle miłym dla ucha brzmieniu, ale równocześnie z cholernie trudną i skomplikowaną gramatyką. Mnogość czasów i odmian najprzeróżniejszych części mowy [głównie czasownika] potrafi doprawdy przyprawić o zawrót głowy ^^ Odnośnie zaś owej legendarnej niemal łatwości jego opanowania, to cóż... dotyczy ona IMO głównie wymowy, pisowni i zasad czytania ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-11-24, 15:14   

kupiłam sobie swego czasu kurs języka hiszpańskiego, ale jeszcze się za niego nie zabrałam. może po nowym roku... :oczami:
brzmi fajnie i chciałabym opanować przynajmniej podstawy. ot tak, dla przyjemności.

Katharsis  

Wysłany: 2011-11-24, 15:22   
   Polecający: Lewiatan

Uczę się trzeci rok. Język w ogóle mnie nie fascynuje, moim zdaniem brzmi bardzo prymitywnie. Póki co znam język na tyle, żeby zrozumieć proste artykuły z gazet bez zaglądania do słownika. Moim celem jest zdobycie umiejętności porozumiewania się w tym języku w takim stopniu, żebym został poprawnie zrozumiany ;)

Kerosine napisał/a:
Hiszpański uchodzi za jeden z najłatwiejszych z punktu widzenia Polaka języków do opanowania, zgodzicie się z tym ?

Wymowa jest stosunkowo prosta, o wiele łatwiejsza niż w angielskim - nie można się totalnie zgubić ;) hiszpański ma więcej wspólnych elementów z polskim, ale gramatyka j. angielskiego i tak wydaje mi się być o wiele łatwiejsza. Mniej form.
Kerosine napisał/a:
Łatwiej było Wam przyswoić sobie jego podstawy niż np. angielskiego?

Tak, bo hiszpański jest moim czwarty język obcym, a ang. drugim :P

Kerosine napisał/a:
dotyczy ona IMO głównie wymowy, pisowni i zasad czytania ^^

jeśli chcesz mówić prostymi zdaniami to hiszpański jest dosyć prosty

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-11-24, 16:51   

Żałuję, że nie wziąłem w licku hiszpańskiego od podstaw, tylko cisnąłem dalej niemiecki. Niewielkie postępy od tamtego czasu w narzeczu teutońskim poczyniłem, toteż tak, trochę szkoda tego czasu, to już kilka w sumie lat, może byłby jakiś grunt do dalszej nauki tego hiszpańskiego, nie to, co teraz. Mało uparty jestem, a z czytania artykułów na Marce chleba nie będzie, co najwyżej czerstwa buła.

Ale nie mówię nie, szykuję ofensywę po trzecim roku, chociaż - planów też nie ma co snuć.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Odpowiedz do tematu