• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-04-18, 00:50   

Colorblind napisał/a:
a ja uważam, że uczniów trzeba pchać do przodu, może, a nuż okażą się lepsi od nas? Z drygiem do kilkunastu języków? ;>
Jest w tym trochę prawdy, ale między Bogiem a prawdą, to takie wypadki zdarzają się bardzo rzadko ;p
Colorblind napisał/a:
wtedy i gramatyka będzie poprawna i leksyka i wymowa i swoboda będzie.
A propos wymowy - powala mnie podejście, że np. takim dzieciom z poczatkowych klas podstawówki można dać nauczyciela po samym certyfikacie językowym, bo im wiele nie trzeba ;/ a przecież dla takich maluchów poprawny model językowy, zwłaszcza jeśli chodzi o wymowę jest najważniejszy.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-04-18, 00:55   

Sol napisał/a:
Jest w tym trochę prawdy, ale między Bogiem a prawdą, to takie wypadki zdarzają się bardzo rzadko ;p
no, ale jak już się znajdzie taką perełkę i dobrze poprowadzi to wtedy cuda, cuda się dzieją ;]
Sol napisał/a:
A propos wymowy - powala mnie podejście, że np. takim dzieciom z poczatkowych klas podstawówki można dać nauczyciela po samym certyfikacie językowym, bo im wiele nie trzeba ;/ a przecież dla takich maluchów poprawny model językowy, zwłaszcza jeśli chodzi o wymowę jest najważniejszy.
o właśnie, w ogóle wymowa leży u uczniów, nie wiem, jak to jest w przypadku języka angielskiego, ale obserwując i prowadząc lekcje języka niemieckiego to można się załamać, że wymowa tak kuleje - ja rozumiem, że program nie uwzględnia wymowy, ale to jest błąd, potem naprawdę ciężko kogoś oduczyć niepoprawnego mówienia, bo jeśli ktoś kilka lat źle wymawiał, to i potem tak szybko się nie przestawi. A naprawdę w podręcznikach jest niewiele ćwiczeń z wymowy, no i ja się pytam czemu? Przeca wymowa to nasza wizytówka ;/

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Sol  

Wysłany: 2009-04-18, 01:01   

Colorblind napisał/a:
A naprawdę w podręcznikach jest niewiele ćwiczeń z wymowy, no i ja się pytam czemu? Przeca wymowa to nasza wizytówka ;/
Zwłaszcza, że często takie ćwiczenia na wymowę są przezabawne i na pewno dzieciakom by się spodobały - choćby przytaczana już tu gdzieś przeze mnie 'Hanka modrooka'. Na szczęście, to się chyba powoli zaczyna zmieniać - w podręczniku mojej siostry do ang mają już jakies ćwiczenia fonetyczne w każdym rozdziale. Może autorzy podręczników w końcu zmądrzeli ;p

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-04-18, 01:04   

Sol napisał/a:
Może autorzy podręczników w końcu zmądrzeli ;p
mam taką nadzieję, bo takowe ćwiczenia sprawiają wiele frajdy, samo ćwiczenie z lustrem to zabawa, robienie dzióbków, gwizdanie, przezabawne wierszyki, piosenki - to zachęca do nauki, zwłaszcza maluchy ;]

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Messy  

Wysłany: 2009-05-26, 19:45   

Ja w szkole mam angielski i niemiecki. (Z Niemieckim są pewne problemy).
Poza tym uczę się języka norweskiego, fińskiego i szwedzkiego :D

katarinka87 

Wysłany: 2009-06-15, 20:46   

Ja jestem pewna, że da się nauczyć kilku języków. Trzeba być tylko upartym i dużo czasu temu poświęcić. Ja mówię po angielsku bez problemów, wyjazd do Irlandii pomógł mi w nauce praktycznej, ale przed wyjazdem dużo mi dały kursy i nauka słówek. Tam tak na prawdę tylko to wszystko spoiłam i utrwaliłam. Mówię też po francusku, pracuje z tym językiem więc nie mam większych problemów z komunikacją. Głównie uczyłam się sama albo na kursach.

Jedną podstawową rzeczą, którą trzeba robić w trakcie nauki jest słuchanie lub czytanie w danym języku. Polecam rożne telewizje zagraniczne, strony Internetowe. To na serio bardzo dużo daje.

naninka 

Wysłany: 2009-09-28, 02:18   

A dla mnie najlepszym sposobem na naukę języka jest kontakt z ludźmi posługującymi się nim. rzez parę lat uczyłam się angielskiego i niemieckiego. W ostatnie wakacje pojechałam na 4 miesiące do Niemiec i baaaardzo dużo mi to dało. W zasadzie posługuję się tym językiem biegle. W przyszłym roku natomiast wyjeżdżam do Stanów z campamerica. Będę pracować na kampie z ludźmi z całego świata i rzecz jasna będę musiała posługiwać się angielskim non-stop. Świetna sprawa. Poza tym trochę pozwiedzam...jak łatwo jest połączyć przyjemne z pożytecznym...

Yumi 

Wysłany: 2009-11-24, 16:02   

Umiem mowic po polsku i japonsku. Nadal sie ucze :3

kenusarf  

Wysłany: 2009-11-30, 16:43   

W końcu. Po dwóch latach od zakupienia rozpoczynam naukę z kursem niemiecki w 4 tygodnie, czyli już pod koniec roku będę miał jakąś znajomość tego języka.

Izabella  

Wysłany: 2010-01-21, 19:11   

A jak to jest u Was ,kiedy zbliza sie naprawde wazny egzamin... Chodzicie na korepetycje jezykowe ?

Sol  

Wysłany: 2010-02-22, 13:27   

Ja na jako takie korki z jezyka nie chodziłam, raczej na regularne lekcje dodatkowe. Najpierw posylali mnie rodzice, później sama chcialam, bo fajnie było miec luzy w szkole i powoli coraz więcej rozumieć z filmow/piosenek. W efekcie do np. matury nie musiałam się za bardzo przygotowywać.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-02-22, 13:35   

Sol napisał/a:
Ja na jako takie korki z jezyka nie chodziłam, raczej na regularne lekcje dodatkowe.
Też. Rodzice mnie wysłali na próbę a potem to już z własnej chęci chodziłem (w sumie 4 lata), bo fajna atmosfera na zajęciach była i można było się sporo nauczyć, zwłaszcza że połowa zajęć była z native speakerami.

A matura z angielskiego to bzdura.

Sol  

Wysłany: 2010-02-22, 13:41   

Psycho Krusher napisał/a:
A matura z angielskiego to bzdura.
Tru.

Psycho Krusher napisał/a:
połowa zajęć była z native speakerami.
Ja od pewnego momentu tez miałam to szczęście. To faktycznie wiele pomaga.

piekielnik  

Wysłany: 2010-04-25, 14:44   

Niestety w Polsce nadal zbyt dużo czasu przykłada się do nauki gramatyki i ćwiczeń, które do niczego nie prowadzą, bo człowiek i tak nie wie potem jak tego użyć - wiem po sobie. Najgorzej wygląda to w szkołach państwowych. Nie twierdzę, że gramatyka nie jest ważna, ale na niej świat się nie kończy. Na szczęście są szkoły, które zaczynają zmieniać to podejście. Np. Axon w Krakowie - tam można się nauczyć dobrze mówić. I to w przyjemny sposób. Wcielamy się w rolę komentatorów sportowych, urządzamy sobie karaoke - odjazd ;) Wiem, że moja wymowa znacznie się poprawiła, a co najważniejsze już nie mam oporów przed używaniem tego języka.

Sol  

Wysłany: 2010-04-25, 16:16   

piekielnik napisał/a:
Niestety w Polsce nadal zbyt dużo czasu przykłada się do nauki gramatyki i ćwiczeń, które do niczego nie prowadzą, bo człowiek i tak nie wie potem jak tego użyć - wiem po sobie.
Znaczy ćwiczenia ułożone/przeprowadzone były do chrzanu ;] nauka gramatyki nie powinna mieć na celu nauki gramatyki jako takiej, tylko powinna przygotowywać do i dawać możliwość poprawnego mówienia. Jeśli ktoś kuje konstrukcje, a potem nie potrafi ich uzyć w mowie, tzn. że za mało miał tzw. ćwiczeń komunikacyjnych. A ich brak jest już winą prowadzącego ;]

Odpowiedz do tematu