• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

piekielnik  

Wysłany: 2010-05-31, 13:20   

Zdaję sobie sprawę z tego, że ćwiczenia były do chrzanu - co do tego nie ma wątpliwości. Chodzi mi jednak o to, że nie był to odosobniony przypadek. Cały system nauczania języków w tym kraju jest archaiczny (innych przedmiotów zresztą też). Szkoły językowe na szczęście próbują jakoś to prostować. Dzięki temu w takim Axonie można się w semestr nauczyć z dobrym lektorem i właściwym podejściem metodycznym więcej niż w czasie trzech lat w szkole średniej...

Izabella  

Wysłany: 2010-10-06, 16:17   

Ale to nie tylko w tej szkole o której piszesz tak jest.W kazdej innej.To normalne ze podczas nauki w liceum uczysz sie pierdoł,nie ucza konkretnych rzeczy,tylko przez tydzień odpowiada sie na pytania do czytanek...i to potem wychodzi.
Ostatnio zmieniony przez Izabella 2010-10-06, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

polinea  

Wysłany: 2010-10-22, 15:21   

niestety to prawda, na lekcjach angielskiego w szkole mało czego można się nauczyć, także jeżeli chce się na prawdę zapoznać z językiem to trzeba albo zapisać się na porządny kurs, albo po prostu wyjechać zagranicę i tam rozmawiać z obcokrajowcami, bo w w szkole niestety nauka nie jest efektywna

Izabella  

Wysłany: 2010-10-26, 13:56   

Mozna tez spróbowac ze szkołami jezykowymi.Moja kolezanka zapisała sie do speak'up i widze ze nie boi sie juz mówic po angielsku.Jesli chodzi o wyjazdy to jest to tez super rozwiazanie,ale znacznie kosztowne i nie kazdy sobie moze na to pozwolic niestety.
Ostatnio zmieniony przez Izabella 2010-10-26, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

sonia2010 

Wysłany: 2011-02-16, 12:02   

W moim przypadku najbardziej sprawdzają się trochę niestandardowe, typowo szkolne metody nauki. Moja znajoma jest anglistką, więc umówiałam się z nią na pogawędki przy kawie, w dodatku u mnie w domu - wygodne i przyjemne, Słyszałam o wspólnych wypadach za miasto z native. Niektóre szkoły organizują np. warsztaty (L'aetrie de francis np. organizuje warsztaty teatralne połączone z nauką języka - super sprawa)/

marta112 

Wysłany: 2011-02-18, 09:50   

Izabella napisał/a:
Mozna tez spróbowac ze szkołami jezykowymi.Moja kolezanka zapisała sie do speak'up i widze ze nie boi sie juz mówic po angielsku.Jesli chodzi o wyjazdy to jest to tez super rozwiazanie,ale znacznie kosztowne i nie kazdy sobie moze na to pozwolic niestety.

Bo tak to jest w dobrych szkołach. Nie sztuką jest czegoś nauczyć, ale jeszcze odblokować coś w głowie, by słowa w obcym języku same z nas wychodziły. Całkiem przydatna sprawa przed wyjazdem za granicę. ;)

kowalskil  

Wysłany: 2011-05-12, 05:09   Re: Jak to jest z tymi językami obcymi?

femme_ange napisał/a:
Hej.Jestem młodą osobą i wydaje mi się,że biegłe opanowanie jakiegoś jeżyka obcego jest niemożliwe.A może poprostu źle się do tego zabieram???Jak słyszę,że ktoś zna 3 czy 4 języki obce to zastanawiam się jak ta osoba tego dokonała...Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na naukę języka?Czy osoba,która nie ma możliwości wyjechać za granicę do kraju,którego języka chce się nauczyć,a na kursy też nie bardzo ją stać może sama się nauczyć języka?Ja znam trochę angielski, bardzo bym chciała opanować choć troche francuski i hiszpański.Czy może mi sie to udać?Jeśli Wy sie uczyliście jakimś skuteczym sposobem to napiszcie.Jeśli znacie jakieś dobre książki lub programy do nauki języka to również możecie się podzielić tą wiedzą;)Pozdrawiam.

Kiedys, bardzo dawno temu, poradzono my by ogladac ten sam obcojezyczny film kilka razy. Byla to bardzo dobra rada.

Ludwik Kowalski
Stary dziad co ma juz 80 lat.
.

Pamietniki 1946-2004 w ZSRR, Polsce, Francji i USA

http://www.twojaeuropa.pl...ylego-komunisty

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-05-12, 06:57   

zakupiłam sobie książkę Beaty Pawlikowskiej z serii "blondynka na językach". na razie angielski (brytyjski), oczywiście...

Cytat:
Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy.

„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Standardowe kursy języków obcych bazują na wyjaśnianiu zasad gramatyki, podając uczniowi przykłady ich zastosowania.

W moim kursie najważniejszym założeniem jest to, że języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Nauczenie się na pamięć przykładowych konstrukcji oraz ich składowych elementów, pozwala na budowanie nowych zdań i wyrażeń, a więc poprawne posługiwanie się obcym językiem.

Najważniejszym narzędziem kursu „Blondynka na językach” jest płyta CD. Towarzysząca im książka jest przeznaczona tylko dla tych osób, które chcą zobaczyć jak pisze się dane słowo albo poczytać o zasadach gramatycznych rządzących danym przykładem.

wydaje mi się, że to może być coś fajnego. uderza dokładnie w tę część, z którą mam największy problem - rozumienie i odpowiadanie. poświęcę na to trochę czasu, a potem dam znać, czy to taka rewelacja, jak mówią :luka:

w tej samej serii jest wydany angielski amerykański, hiszpański europejski, hiszpański łaciński, włoski, francuski i niemiecki...

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-05-12, 15:03   

Martina, na pierwszy rzut oka nie wydaje mi się to żadną rewolucyjną metodą, tylko zwykłym Callanem, sprzedawanym pod innym szyldem.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

marta112 

Wysłany: 2011-05-17, 09:41   Re: Jak to jest z tymi językami obcymi?

kowalskil napisał/a:

Kiedys, bardzo dawno temu, poradzono my by ogladac ten sam obcojezyczny film kilka razy. Byla to bardzo dobra rada.

Ludwik Kowalski
.

Zawsze najlepszy będzie dobry kurs językowy. To faktycznie są koszty. Jeżeli ktoś ma jednak jakieś podstawy i faktycznie ważniejsze wydatki na głowie, to filmy można oglądać i to nie tylko anglojęzyczne, ale także uczyć się słówek za pomocą oglądania filmów (ale nie polskich) z napisami angielskimi.
Można przeglądać zachodnie portale, fora dyskusyjne.

kowalskil  

Wysłany: 2011-05-17, 15:30   Re: Jak to jest z tymi językami obcymi?

marta112 napisał/a:
kowalskil napisał/a:

Ludwik Kowalski
.

Zawsze najlepszy będzie dobry kurs językowy. To faktycznie są koszty. Jeżeli ktoś ma jednak jakieś podstawy i faktycznie ważniejsze wydatki na głowie, to filmy można oglądać i to nie tylko anglojęzyczne, ale także uczyć się słówek za pomocą oglądania filmów (ale nie polskich) z napisami angielskimi.
Można przeglądać zachodnie portale, fora dyskusyjne.

Za sto lat potomkowie nasi beda kupowac pigulki jezykowe w aptekach. :)
.
Ludwik Kowalski (see Wikipedia)

marta112 

Wysłany: 2011-05-19, 09:34   

Ojej! Skąd taki pomysł z pigułkami językowymi?
Fantastyka jest fajna, ale cóż.
Na razie trzeba się samemu uczyć. Za sto lat mnie nie będzie.
Zresztą sądzę, że nie tą drogą pójdzie edukacja. Tym bardziej, że nawet spory postęp nie doprowadzi do wymyślenia pigułek wiedzy.
Ewentualnie jakieś stymulatory mózgu, które radykalnie podniosą zdolność zapamiętywania. Ale to i tak wymagałoby nauczyciela.

seeven  

Wysłany: 2011-05-19, 12:43   

haha a może będą wgrywać języki za pomocą dyskietki jak w "matrixie"
A co do nauki to prawda najlepiej jest rozmawiać w danym języku i myślę że oglądanie zagranicznych filmów z napisami i wsłuchiwanie się też dużo pomaga.
I know something you don't know.

kowalskil  

Wysłany: 2011-05-19, 14:13   

marta112 napisał/a:
Ojej! Skąd taki pomysł z pigułkami językowymi?
Fantastyka jest fajna, ale cóż.
Na razie trzeba się samemu uczyć. Za sto lat mnie nie będzie.
Zresztą sądzę, że nie tą drogą pójdzie edukacja. Tym bardziej, że nawet spory postęp nie doprowadzi do wymyślenia pigułek wiedzy.
Ewentualnie jakieś stymulatory mózgu, które radykalnie podniosą zdolność zapamiętywania. Ale to i tak wymagałoby nauczyciela.

To byl zart. Stymulacja mozgow jest bardziej prawdopodobna (tez tylko fantastyka, narazie).

Problemem wartym dyskutowac jest zupelnie co innego. Mysle o esperanto, mysle o swiecie z ogolnie przyjetym jezykiem miedzynarodowym. Byl to bardzo dobry pomysl.

Ludwik Kowalski (see Wikipedia)
.

seeven  

Wysłany: 2011-05-19, 14:19   

Pomysł może i dobry ale ciężko by było z realizacją.
I know something you don't know.

Odpowiedz do tematu