• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-27, 18:20   Japoński

Konnichiwa :P

Skrajnie różny od języków europejskich, ze swą niezwykle oryginalną i dość... dziwaczną dla naszych uszu wymową i brzmieniem oraz wydającym się bez mała niemożliwym do opanowania systemem pisma japoński kusi i intryguje swą niezaprzeczalną egzotyką.
Znacie chociaż parę słówek i zwrotów po japońsku? Mowa samurajów, gejsz i bohaterów mangi i anime zauroczyła i zaintrygowała Was kiedykolwiek na tyle mocno, by przynajmniej spróbować opanować jej absolutne podstawy...?

Język japoński cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością właśnie za sprawą wspominanych już mangi i anime i chyba każdy z ich prawdziwych fanów i miłośników choć raz próbował się z nim zmierzyć. Moje pytanie zatem do tych osób: Jak Wam poszło? Utknęliście na etapie nauki sylabariuszy (hiragana i katakana)? Czy może dopiero poznawania pierwszych znaków kanji? :P A może w ogóle darowaliście sobie od samego początku pismo i przystąpiliście od razu do nauki powitań i przyswajania tytułów grzecznościowych? ^^ Czy jest ktoś, kto w ogóle chociaż liznął zagadnienia stricte gramatyczne? :P Japoński ma opinię języka [uwaga, może być małe zdziwko] niesłychanie prostego i łatwego do opanowania pod względem gramatyki. Zgodzicie się z tym? ^^

W wątku opisujemy swoje doświadczenia i odczucia związane z mową samurajów ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Quest  

Wysłany: 2012-01-13, 14:20   

Uczę się tego języka DOPIERO od niedawna, ale strasznie jest ów język pouczający. ;)
Jestem wielkim fanem kultury, kuchni i teraz języka mieszkańców z kraju Kwitnącej Wiśni.
Mam jeszcze rok do przyswojenia owego języka, gdyż za rok przez okres rocznego kontraktu wyjeżdżam do Osaki służbowo - doszkalać się z tamtejszej kuchni.

petrost 

Wysłany: 2012-06-14, 16:13   

A jak uczycie się japońskiego. Pytam, bo sam chciałbym zacząć, ale nie mogę się zdecydować na metodę. Znalazłem kurs w internecie, ale nie wiem, czy się zdecydować. Jak myślicie?

wtórnyanalfabet  

Wysłany: 2012-07-04, 18:30   

Ja tam z japońskiego po obejrzeniu całego Death Note nauczyłam się jednego: Hai! (nie wiem, czy tak to się pisze :P ). No i może Shinigami :D

Jeśli masz na myśli taki kurs internetowy (w sensie przez internet), to ja w takie cuda nie wierzę. Co prawda nie pod kątem japońskiego, ale przeglądałam jeden z takich kursów i okazało się, że jest droższy od normalnych lekcji. Jego atutem było jedynie to, że fińskiego nie uczą w zbyt wielu szkołach jezykowych.

Szczerze mówiąc myślałam też o japońskim, bo mnie zaciekawił, ale na razie sobie odpuszczę chyba ;)

Choco  

Tytuł: Tsumi To Batsu

Wysłany: 2012-08-09, 13:42   

Uczę się, chociaż może dopiero od niedawna przybrało to szybszego tempa. Wiążę właściwie przyszłość z japońskim, nastawiam wszystko na to, aby dostać się na Japonistykę. Język bardzo prosty, w sumie kwestia wyuczenia się słówek + ogarnięcia łatwej gramatyki. Jedyna trudność to pismo, za to taka trudność, że aż coś kuje w brzuchu.
moja wiara wyschła

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-08-09, 16:01   

Ciekawy język, ale żebym miał sie jego uczyć i się nim poslugiwać to za chuia nigdy w życiu. Dobre to do anime a nie do używania go w codziennej mowie, zwłaszcza że w tej ostatniej brzmi bardziej jak szczekanie. A może to chiński? Albo koreański? Ciul wi, wszystko brzmi tak samo.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-08-09, 16:25   

Kerosine napisał/a:
Japoński ma opinię języka [uwaga, może być małe zdziwko] niesłychanie prostego i łatwego do opanowania pod względem gramatyki.
Z tego co słyszałam, to prawda. Głównym problemem, poza pismem jest to, że kultura Japonii znacznie różni sie od naszej, w związku z czym nie tak łatwo się z Japończykiem konkretnie dogadać, za to łatwo obrazić.

Podjęcie nauki wciąż kusi, ale za cholerę nei mam czasu ;<

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Choco  

Tytuł: Tsumi To Batsu

Wysłany: 2012-08-09, 19:40   

Starrk napisał/a:
Ciekawy język, ale żebym miał sie jego uczyć i się nim poslugiwać to za chuia nigdy w życiu. Dobre to do anime a nie do używania go w codziennej mowie, zwłaszcza że w tej ostatniej brzmi bardziej jak szczekanie. A może to chiński? Albo koreański? Ciul wi, wszystko brzmi tak samo.

Co do szczekania, to spotkałam się już z taką opinią wiele razy, chociaż sama nie zauważam, może kwestia przyzwyczajenia. W japońskim wszystko jest wypowiadane w jednym tonie, dlatego takie wrażenie.
Ja dość szybko załapałam różnicę między japońskim, chińskim i koreańskim, teraz w życiu bym ich nie pomyliła, nawet w piśmie łatwo zauważyć różnice.
Nie podobają mi się te wszystkie tytuły, uniżone zwroty, ale wiadomo, taka kultura. Zgadzam się, łatwo kogoś urazić, zwłaszcza jako gaijin.
moja wiara wyschła

tablet-2012 

Wysłany: 2012-09-12, 06:34   Janpanese

I have learnt Janpanese for a time, but I can only use basic words and sentences. I feel Janpanese is very hard to learn. Almost every sentence is limited to a certain form, and many words have diffrent expressions in diffrent situation.

Odpowiedz do tematu