• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2010-02-02, 02:20
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-13, 18:35   

Hiszpańska-gramatyka-jest-bardzo-skomplikowana. To tak ku przestrodze dla tych, którzy zamierzają wziąć się za jej przyswajanie. Nie taki hiszpański łatwy, jak go malują :>

Sol, jeśli jesteś zainteresowana jak najlepszym opanowaniem wymowy i rozumienia ze słuchu [czyli spraw związanych z fonetyką], wypróbuj hiszpańską wersję "Słuchaj i mów" Ponsa :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-06-13, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  

Katharsis  

Wysłany: 2011-06-14, 16:01   
   Polecający: Lewiatan

jakoś wydaje mi się, że to francuski jest bardziej nieregularnym językiem od hiszpańskiego :p mam wrażenie, że to we francuskim jest więcej nieregularnych form, ale w hiszpańskim za to jest łatwiej nauczyć się wymowy i pisać ze słuchu :p sama logika gramatyki nie jest ciężka ani w hiszpańskim, ani we francuskim - tylko trzeba wkuwać.

[ Dodano: 2011-06-14, 16:04 ]
ja zdobyłem w sobotę darmowe książki do nauki łaciny :D nie mam zamiaru nic wkuwać, ale mam nadzieję, że jeżeli spędzę nad nimi trochę czasu to będę miał przynajmniej blade pojęcie o co chodzi w łacińskich tekstach. W sumie najbardziej opłacałoby mi się wkuć słownik :P

Kerosine  

Wysłany: 2011-06-14, 16:29   

Ahm, ja osobiście na temat francuskiego się nie wypowiadam, bo nigdy nawet nie próbowałam się go uczyć i samo jego brzmienie odrzuca mnie na kilometr :> :P

Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-06-14, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-14, 18:15   

Ja myślę nad poważnym zaatakowaniem w przyszłym roku sinologii bądź rusycystyki.

Żywię wielce naiwne przekonanie, że książki pisarzy rosyjskich noszą w sobie ładunek emocjonalny większy niż jakikolwiek inny. (A trochę książek w życiu przeczytałem).

A co do chińskiego - podobno dobrze płacą za tłumaczenie tego.

affu  

Wysłany: 2011-06-28, 14:15   

Ja sie ucze angielskiego (3 lata) i niemieckiego (6 lat). Angielki nie zbyt dobrze mi wychodzi, ale niemiecki nawet dobrze, jednak gorzej już z wypowiedziami ustnymi. W szkole średniej możliwe, że bede miała jeszcze rosyjski (zależy czy wybiore klase ekonomiczną czy organizacji reklamy).

Cytat:
Wybierajac pomiedzy francuskim a lacina, co byscie wybrali?

Francuski, bo jest interesujący, a kto teraz używa łaciny? Ciekawie też było sie nauczyć włoskiego albo japońskiego, chociaż wiem, że nie dałabym rady.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-06-29, 01:05   

naaah, zakupiłam sobie książki do hiszpańskiego i do francuskiego. jak tylko skończę ogarniać angielski, to pozaglądam do tych następnych. hiszpański najpierw.

Kerosine  

Wysłany: 2011-06-29, 10:04   

Francuski to ZUO... Jest po prostu niewymawialny (a przynajmniej ja nigdy nie mogłam sobie przyswoić zasad jego wymowy) :/ Poza tym brzmi tak koszmarnie, że nigdy specjalnie nie ciągnęło mnie do zgłębiania jego tajników ^^'

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-06-29, 11:50   

Aby szumu nie robić, przed podjęciem ew. następnego języka, zrobię sobie któryś z trzech, chyba trzech, testów sprawdzających language aptitude, czyli speszyl gift do ich uczenia się - czy sie go sie ma, czy sie go sie nie ma. Jak nie ma, to dam spokój, bo leniwy jestem i pracowitością nadrabiać nie zamierzam. A uderzałbym w hiszpański tak mocniej, a jeszcze rosyjski może kiedyś. ;<

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Vana  

Wysłany: 2011-08-10, 17:41   

Niemiecki znam od urodzenia, umiem bardzo dobrze.
Angielski od 9 lat, też umiem dość dobrze.
Francuski od 5 lat, rozumiem i dogadam się, chociaż dosy ciężko mi to idzie.

Niemiecki znam, bo mieszkam w Niemczech, no i uczę się go w szkole też.
Angielskiego uczę się tylko w szkole.
Francuskiego uczę się w szkole i mam też rodzinę we Francji, więc często tam bywam.

Pablo111  

Wysłany: 2011-08-11, 08:11   

znam angielski w stopniu komunikatywnym ;p z niemieckiego to pamiętam tylko Ich habe gole babe :hyhy:

borys.  

Wysłany: 2011-08-19, 18:15   

Obecnie uczę się angielskiego oraz rosyjskiego. W latach podstawówki miałem francuski i angielski. O dziwo najlepiej opanowałem rosyjski, a francuskiego prawie w ogóle już nie pamiętam. Bynajmniej raz do roku wyjeżdżam do "kraju carów". Więc w praktyce szlifowałem swój akcent.

sokółka  

Wysłany: 2011-10-10, 20:37   

Ja uczę się angielskiego oczywiście, myślę że znam go w miarę nieźle. Mam z tym językiem odwrotnie niż większość ludzi, mam większe problemy z pisaniem bardziej skomplikowanych rzeczy, niż z mówieniem. Więc zapisuję się na FCE jak najszybciej :)
Oprócz tego hiszpański, hiszpański i jeszcze raz hiszpański! Co prawda uczę się go od początku roku szkolnego dopiero, ale że poszłam do 4 letniej klasy dwujęzycznej, to mam teraz 18 godzin hiszpańskiego w tygodniu. Myślę, że jak na miesiąc nauki umiem już całkiem sporo, a za rok będę w stanie normalnie w tym języku rozmawiać, co mnie niezmiernie cieszy :D . Ogólnie polecam hiszpański, bardzo fajnie brzmi i wpada w ucho ;>.

Nahia  

Wysłany: 2011-10-11, 23:55   

Mam bzika na punkcie lingwistyki, więc jest tego trochę :)

Po polsku i hiszpańsku mówię biegle, bronię się po katalońsku, włosku i angielsku. Rozumiem też sporo francuskiego ze względu na podobieństwo do hiszpańskiego i włoskiego i tego, że byłam wiele razy we Francji bo mieszka tam bliska mi osoba.
Ogarniam arabski na poziomie jaki jest mi potrzebny. Nie umiem jeszcze pisać ale zamierzam się nauczyć :) Mam też bzika na punkcie baskijskiego i właśnie zamierzam się zapisać na ćwiczenia z baskijskiego na mojej uczelni, w ramach zajęć dodatkowych.
No i w tym roku zaczęłam łacinę. :)

Wcześniej uczyłam się porządniej portugalskiego, tak aby się dogadać. I w ramach zajęć z lingwistyki na mojej dawnej uczelni przerabialiśmy ogólne zasady np. suahili, chickasaw, zapoteca, języki kreolskie (tego nie zapomnę nigdy bo sama nie wiem ile siedziałam nad porównaniem kreolskich pochodzących od francuskiego i kreolskich związanych z angielskim), rosyjski itd. :)

Prim 

Wysłany: 2011-10-23, 23:39   

Ja angielskiego uczę się oczywiście :) już z 9 lat.
Niemiecki też ;/
i jeszcze brazylijska wersja portugalskiego :)

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-28, 17:57   
   Polecający: dzięki sobie

uczyłam się angielskiego, rosyjskiego, lojbanu, suahili
pierwszy jest w stopniu dobrym - znaczy że miałam średnie oceny ale spokojnie się dogaduje z ludźmi zza granicy - czasem tylko musze użyć słownika
rosyjski na tyle znam co by czasem coś zrozumieć z czytania i ew powiedzieć parę słów
lojban suahili ... weszły i wyszły mi z głowy - teraz raczej tylko przywitać się umiem - ale to pewnie z braku motywacji i przez to że byłam samoukiem :|

Odpowiedz do tematu