• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2010-02-02, 02:20
Autor Wiadomość

Markus  

Wysłany: 2012-02-08, 13:28   

Cytat:
i w tym roku zaczęłam łacinę.

OMG.

Markus przed lekcjami łaciny w szkole: "Zawsze chciałem się uczyć łaciny, każdy humanista powinien ją znać!".

Markus po czwartej lekcji łaciny w szkole: "Boże, za co".

Zacząłem wreszcie odrobinę ogarniać niderlandzki. I się przedstawię ładnie, i ślicznie o godzinę spytam. No i nadal angielski i niemiecki w szkole.

I czeski mi się marzy, o.

Molla 

Wysłany: 2012-02-12, 09:16   

Znam angielski na dość zaawansowanym poziomie, wciąż się uczę, ale nie mam problemów z komunikacją.
Niemieckiego uczę się 9 rok, ale wciąz jestem na bardzo podstawowym poziomie. Jeszcze jak mam coś przeczytać to zrozumiem, ale powiedzieć to - katastrofa ;P
Miałam krótką przygodę z francuskim, ale niestety nie jest to język dla mnie: nie podoba mi się, nie lubię, mialam problemy z wymową, zniechęcilam się totalnie.

mr.somebody  

Wysłany: 2012-02-12, 22:14   

Uczę sie angielskiego od podstawówki, a od 2 lat w prywatnej szkole. Myślę, że jest dobrze, ale zawsze moze byc lepiej.
Oprocz angielskiego uczę sie też niemieckiego ale tylko w szkole. Języka nie lubię, nie dogadam sie z Niemcem, ale piątkę mam xd

Izabella  

Wysłany: 2012-02-19, 15:30   

A mogę zapytac czy z anglikiem po tak długim czasie nauki dogadałbys sie spokojnie, bez problemu?

pchełka  

Wysłany: 2012-02-27, 16:23   

ja uczyłam się niemieckiego 8 lat i dalej nic nie umiem.. :zawstydzony: za to z angielskim całkiem dobrze sobie radze.. :D

Dodano: 2012-02-27, 16:30
a marzy mi się HISZPAŃSKI... :oczami:

Izabella  

Wysłany: 2012-02-29, 20:27   

Ale to chyba własnie tak jest ze angielski jakoś łatwiej nam przychodzi. To tez jeszcze zalezy od tego gdzie się tego jezyka uczymy.

pchełka  

Wysłany: 2012-03-01, 15:35   

może nie gdzie się uczymy tylko kto nas uczy... i jaką metodą... :D

Izabella  

Wysłany: 2012-04-13, 20:29   

No tak, zgadzam sie z tym. Wazne zeby nauczyciel umiał dobrze przekazać swoją wiedze i oczywiscie lubił to co robi.

Katharsis  

Wysłany: 2012-04-13, 20:31   
   Polecający: Lewiatan

Hmm, ja tam języków zdecydowanie najlepiej uczę się sam. Język to jednak przede wszystkim nauka słówek i gramatyki, do tego potrzeba czasu, a lekcja jest krótka...

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-04-13, 22:03   

Bo lekcja zasadniczo służy wyłożeniu podstaw. Wiadomo, że w trakcie 45 czy nawet 90 minut nauczyciel nie zdoła wbić do głów całej grupie (czy nawet jednej osobie) danej konstrukcji gramatycznej i listy słówek. Ale jest w stanie pokazać drogę i ewentualnie wskazać ćwiczenia, które warto byłoby wykonać.

Ja zawsze powtarzam, że gramatyka musi się "uleżeć". Po pierwszym zetknięciu potrzebne jest nieco czasu, żeby wiedza się "przyjęła", a potem jeszcze odpowiednio dużo ćwiczeń, żeby jej stosowanie stało się odruchowe.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Izabella  

Wysłany: 2012-04-27, 22:32   

Moze tak naprawde to wszystko zalezy po pierwsze od sposobu w jaki jesteśmy nauczani a po drugie od naszej motywacji do nauki.

Cersei 

Tytuł: Królowa

Wysłany: 2012-05-03, 18:22   

Uczę się języka angielskiego i języka francuskiego. Językiem angielskim posługuję się lepiej niż francuskim. Być może zdołałabym przeczytać książkę w tym języku. Czemu by nie spróbować.

Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

George.R.R.Martin

Little_Eli 

Wysłany: 2012-06-29, 12:58   

Jeśli jednym z problemów nauki języków obcych jest cena podręczników (które wiadomo - mieć trzeba, taki u nas system nauki), to polecam recycling... Nie trzeba przecież mieć nówek niesmiganych, niektóre podręczniki są w stanie użyteczności i można z nich korzystać ;)
Można też sprzedać swoje i mieć z tego kasę na przyjemniejsze rzeczy.

Jeśli nie jesteście typem chomika, który magazynuje wszystko w kartonach na strychu, polecam Strefę Wymiany Podreczników. https://www.facebook.com/StrefaWymianyPodrecznikow na fejsie
Nawet jeśli nie skorzystacie, to czasem są tam zabawne rzeczy. I aplikacje - można wygrać rower i czytnki e-bookow

Katharsis  

Wysłany: 2012-06-29, 13:10   
   Polecający: Lewiatan

Little_Eli napisał/a:
można wygrać rower i czytnki e-bookow

no właśnie, e-booki. Czy nie jest tak, że większość książek da się znaleźć w necie i wgrać je za darmo na czytnik e-booków? Czego się nie znajdzie, to można pożyczyć, zeskanować i przerobić na .pdf.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-07-01, 11:42   

Katharsis napisał/a:
Czego się nie znajdzie, to można pożyczyć, zeskanować i przerobić na .pdf.
Ale nie wszędzie można korzysta z nieoryginalnych, papierowych książek. Spotkałam się ze szkołą językową, która nie dopuszczała opcji skserowanych podręczników, każdy musiał mie oryginalne, ewentualnie z kimś na spółkę lub używane, ale jednak musiała to by konkretna, normalna książka.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu