• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album


Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

     Bion 


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 42

Wysłany: 2010-03-09, 09:47   

Program: Pytacz Master. Spokojnie można opanować 100 słówek w ciągu 30 minut, a nawet mniej. Obsługa i forma równie prosta (brak niestety nauki wymowy słówek, ale w wymowie często można zdać się na swoją intuicję ew. zasłyszenie słówka raz czy dwa).
 
 

     Sol  Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 8307

Wysłany: 2010-03-09, 10:50   

Bion napisał/a:
(brak niestety nauki wymowy słówek, ale w wymowie często można zdać się na swoją intuicję ew. zasłyszenie słówka raz czy dwa).
Na tej intuicji nie polegałabym za bardzo, bo nawet ktoś, kto ma kontakt z językiem na co dzień w końcu natknie się na słówka, które są mu kompletnie obce, tak jeśli chodzi o znaczenie, jak i o wymowę. A ta ostatnia jest na tyle nieregularna, że nie trzeba wiele, by się omylić ; ) lepiej sprawdzać wymowę od razu w dobrych słownikach.
_________________
Dum spiro, spero.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."
 
 
 

     Starrk  Tytuł: \_(O_o)_/
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 16281
Skąd: Shinbone Alley

Wysłany: 2010-03-09, 11:42   

^ Ta wymowa z pomocą słownika to zawsze była dla mnie jaka czarna magia. Te dziwne znaczki, niczym z księgi czarownika... ;/ Nie ogarniam tego.


Co do samej nauki, to nigdy nie stosowałem jakiś wymyślnych metod, jedynie sukcesywne wkuwanie. Zdawało rezultat, albo nie.
_________________
OH, U FINKZ DARKNES IZ UR ALLY. U MERELY ADOPTD TEH DARK; I WUZ BORN IN IT, MOULDD BY IT. I DIDNT C TEH LIGHT TIL I WUZ ALREADY MAN, BY DEN IT WUZ NOTHIN 2 ME BUT BLINDIN!
 
 

     Sol  Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 8307

Wysłany: 2010-03-09, 12:34   

Psycho Krusher napisał/a:
^ Ta wymowa z pomocą słownika to zawsze była dla mnie jaka czarna magia. Te dziwne znaczki, niczym z księgi czarownika... ;/ Nie ogarniam tego.
Wytłumaczyć? ;P bo całkiem fajnie być czarownicą ;D

Nawet jeśli toś transkrypcji fonetycznej nie ogarnia, to przecież mamy dobę internetu, są słowniki, które wymówią dla chętnego każde słówko. Chodzi mi o to, by w zakresie poprawnego mówienia nie zdawać się tylko na własną intuicję, bo to zadko zdaje egzamin ; )
_________________
Dum spiro, spero.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."
 
 
 

     Starrk  Tytuł: \_(O_o)_/
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 16281
Skąd: Shinbone Alley

Wysłany: 2010-03-09, 15:16   

Sol napisał/a:
Wytłumaczyć? ;P bo całkiem fajnie być czarownicą ;D
Dziekuję, wymowy ostatnio uczę się z gier komputerowych ;P Pomagają bardzo.
_________________
OH, U FINKZ DARKNES IZ UR ALLY. U MERELY ADOPTD TEH DARK; I WUZ BORN IN IT, MOULDD BY IT. I DIDNT C TEH LIGHT TIL I WUZ ALREADY MAN, BY DEN IT WUZ NOTHIN 2 ME BUT BLINDIN!
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-03-09, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

     Judas11  Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 125
Skąd: z północy

Wysłany: 2010-03-09, 17:54   
   Polecający: Google


w moim przypadku najlepiej skutkuje metoda przepisania sobie wszystkich słówek na kartkę, w ten sposób

słówko ----tłumaczenie

następnie uczę się np pierwszej dwudziestki w poniżej opisany sposób, najpierw kila razy czytam te słówka, następnie zasłaniam drugą kartką tłumaczenie, czytam słowo i tłumacz w głowie, potem sprawdzam czy się zgadza, jak już zrobię z ang. na pol. to zasłaniam słówko, a odkrywam jego tłumaczenie, robię tak aż bez problemu w ciągu paru chwil powtórzę te 20 słówek, a następnie gdy uczę się kolejnych 20 staram się zapamiętać jakie słówko było po poprzednim, tak aby listę mieć w głowie....

przyznam, ze w moim przypadku zdaje to egzamin w 100%, nauczenie się 50 słówek zajmuje mi troszkę ponad godzinę, myślę ze to całkiem niezły rezultat, oczywiście muszę również doliczyć jakże ważna zależność......chce mi się uczyć czy nie za bardzo... :looka:
_________________
"Są bowiem dwie drogi: można usiąść, popłakać się, załamać i krzyczeć, że wszystko jest do dupy... A druga to walczyć i dalej robić swoje."
 
 
 

     emilka123  


Dołączyła: 19 Mar 2010
Posty: 1

Wysłany: 2010-03-19, 11:39   

Ja znalazłam świetny sposób na uczenie się słówek - kupiłam sobie (w sumie trochę bez przekonania) program do nauki słówek Profesor Klaus (Klaus jest do niemieckiego, ale są też inne, np. Henry do angielskiego) i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona wynikami. Przede wszystkim nauka słówek to już nie taka mordęga, jak była - program jest ładny, łatwy w obsłudze i zmusza do uczenia się i rozumienia ze słuchu i pisowni i zapamiętywania znaczenia (żeby ćwiczyć naukę wymowy można nagrać się przez mikrofon). Najfajniejsze jest to, że program przygotowuje porcję słówek, które mogłam zapomnieć i pyta o nie co jakiś czas (zależnie od tego, jak mi idzie z danym słówkiem, niektóre powtarzam już tak często, że z nudów zapamiętuję :) ). Słówka można sobie wybrać losowo, ale ja wolę wybrać te, które miałam na kursie i je klepać (umiem słówka najlepiej ze wszystkich w grupie :P ).
Naprawdę świetne, może to zabrzmi jak reklama, ale ja naprawdę jestem pod wrażeniem efektów. Kiedyś uczyłam się z programu w sieci - tez nie był zły, ale nie miał nagrań, a mi lepiej wchodzą słówka jak je słyszę, jakoś tak mi w głowie dźwięk zostaje.
Polecam ściągnąć sobie demo na próbę http://www.edgard.com.pl/download.php?id=30
:)
 
 

     MollyMoon  Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 12

Wysłany: 2010-03-19, 22:06   

Ja się uczę tradycyjnymi metodami, takimi, jak haki itp. Programów komputerowych do takich rzeczy nigdy nie tykałam i raczej tykać nie będę, bo nie preferuję.
 
 

     chipie_  Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2010-04-10, 23:41   

ja też nigdy nie próbowałam żadnych programów... ale ze mną to w ogóle jest inaczej, bo mnie zawsze jakoś te słówka same wchodziły do głowy ;)
z takich metod to u mnie się sprawdzają, nawet bardzo, skojarzenia- czasem dziwne, śmieszne, bezsensowne... jak sobie coś skojarzę albo wyobrażę, to od razu lepiej pamiętam ;)
_________________
"Gdy wierzymy w duchy, one się z nas w duchu śmieją."
Krzysztof Bilica
 
 
 

     kaliopee  


Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 31

Wysłany: 2010-07-01, 15:14   

Każdy ma inny system - niektórzy zaznaczają kolorowymi zakreślaczami, inni wężykami, jeszcze inni przepisują sobie słówka, znam osoby, które układały sobie wierszyki, żeby tylko nauczyć się słówek. Systemy są naprawdę różne, wydaje mi się, że ile osób, tyle sposobów na zapamiętywanie słówek.
 
 

     salvis 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6

Wysłany: 2010-07-08, 13:46   

Oglądajcie zagraniczne programy w tv, filmy z napisami a nie z lektorem - to pomaga w przyswojeniu sobie języka
 
 

     MagdaLenka  Tytuł: wariatka !
Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 101
Skąd: spod Łodzi

Wysłany: 2010-07-28, 10:21   

Zawsze wypisuję sobie słówka w kolumnach - ANGIELSKI, POLSKI. Najpierw patrze na słówka po kolei, staram się je zapamiętać, potem zasłaniam kolumnę z angielskimi słówkami i lecę po kolei. Te których nie udało mi się zapamiętać zaznaczam jakimś minusem. Jak dojdę do końca znów odsłaniam i staram się znów zapamiętać te trudniejsze (dla mnie) i znów zasłaniam i tak w kółko dopóki się nie nauczę. Na końcu jeszcze powtórka całości :)
 
 

     Smarkej  Tytuł: Skądinąd
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 4996

Wysłany: 2010-07-28, 19:07   

biorę fiszki i z jednej strony piszę po polsku, a z drugiej w języku zagranicznym. potem przelatuję po polsku jedną po drugiej i próbuję wykoncypować, jaki był odpowiednik obcy - potem sprawdzam. jak dobrze, to dobrze, jak źle, to "myśl! myśl! myśl!" jak winnie the pooh. ogółem, to rzadko z tego korzystam. najczęściej do łaciny.
_________________
It eluded us then, but that's no matter - tomorrow we will run faster, stretch out our arms further...
And one fine morning -

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.
 
 

     Colorblind  Tytuł: zielona maupa
Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 8036
Skąd: Bimini iiii Finimini

Wysłany: 2010-07-28, 19:27   

Fiszki dla mnie są najlepsze. A takie ustawianie słówek w kolumnach nie zawsze się sprawdza, czasem to tylko złudzenie, że słówka się umie, wychodzi z tego taka zwykła pamięciówka-skojarzeniówka, tzn. kojarzymy tłumaczenie jakiegoś słówka tylko dlatego, że słowo wcześniejsze jakoś nas naprowadza, zapamiętaliśmy kolejność występujących słówek, wszak jak czytamy w kolejności tej samej słówka zapamiętujemy ich miejsca, obok których się dane słówka przewijają, ale gdyby kolejność słówek zamienić może się okazać, że ni huhu tłumaczeń aż tak dobrze się nie pamięta ; )
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru
 
 

     MagdaLenka  Tytuł: wariatka !
Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 101
Skąd: spod Łodzi

Wysłany: 2010-07-28, 19:29   

Colorblind, a widzisz, zapomniałam dodać że nie ucze się ich po kolei :) ale ja i tak mam pamięć wzrokową - i to mi pomaga, bo np wiem gdzie dane słowko było, jaka tam litera się zaczynała i może skojarze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Reklama:
Prawdopodobnie najlepsze Forum Dyskusyjne
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Pomagamy:
pajacyk

Sitemap:
tematy i użytkownicy