• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Bion 

Wysłany: 2010-03-09, 09:47   

Program: Pytacz Master. Spokojnie można opanować 100 słówek w ciągu 30 minut, a nawet mniej. Obsługa i forma równie prosta (brak niestety nauki wymowy słówek, ale w wymowie często można zdać się na swoją intuicję ew. zasłyszenie słówka raz czy dwa).

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-03-09, 10:50   

Bion napisał/a:
(brak niestety nauki wymowy słówek, ale w wymowie często można zdać się na swoją intuicję ew. zasłyszenie słówka raz czy dwa).
Na tej intuicji nie polegałabym za bardzo, bo nawet ktoś, kto ma kontakt z językiem na co dzień w końcu natknie się na słówka, które są mu kompletnie obce, tak jeśli chodzi o znaczenie, jak i o wymowę. A ta ostatnia jest na tyle nieregularna, że nie trzeba wiele, by się omylić ; ) lepiej sprawdzać wymowę od razu w dobrych słownikach.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-03-09, 11:42   

^ Ta wymowa z pomocą słownika to zawsze była dla mnie jaka czarna magia. Te dziwne znaczki, niczym z księgi czarownika... ;/ Nie ogarniam tego.

Co do samej nauki, to nigdy nie stosowałem jakiś wymyślnych metod, jedynie sukcesywne wkuwanie. Zdawało rezultat, albo nie.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-03-09, 12:34   

Psycho Krusher napisał/a:
^ Ta wymowa z pomocą słownika to zawsze była dla mnie jaka czarna magia. Te dziwne znaczki, niczym z księgi czarownika... ;/ Nie ogarniam tego.
Wytłumaczyć? ;P bo całkiem fajnie być czarownicą ;D

Nawet jeśli toś transkrypcji fonetycznej nie ogarnia, to przecież mamy dobę internetu, są słowniki, które wymówią dla chętnego każde słówko. Chodzi mi o to, by w zakresie poprawnego mówienia nie zdawać się tylko na własną intuicję, bo to zadko zdaje egzamin ; )

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-03-09, 15:16   

Sol napisał/a:
Wytłumaczyć? ;P bo całkiem fajnie być czarownicą ;D
Dziekuję, wymowy ostatnio uczę się z gier komputerowych ;P Pomagają bardzo.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-03-09, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  

Judas11  

Wysłany: 2010-03-09, 17:54   
   Polecający: Google

w moim przypadku najlepiej skutkuje metoda przepisania sobie wszystkich słówek na kartkę, w ten sposób

słówko ----tłumaczenie

następnie uczę się np pierwszej dwudziestki w poniżej opisany sposób, najpierw kila razy czytam te słówka, następnie zasłaniam drugą kartką tłumaczenie, czytam słowo i tłumacz w głowie, potem sprawdzam czy się zgadza, jak już zrobię z ang. na pol. to zasłaniam słówko, a odkrywam jego tłumaczenie, robię tak aż bez problemu w ciągu paru chwil powtórzę te 20 słówek, a następnie gdy uczę się kolejnych 20 staram się zapamiętać jakie słówko było po poprzednim, tak aby listę mieć w głowie....

przyznam, ze w moim przypadku zdaje to egzamin w 100%, nauczenie się 50 słówek zajmuje mi troszkę ponad godzinę, myślę ze to całkiem niezły rezultat, oczywiście muszę również doliczyć jakże ważna zależność......chce mi się uczyć czy nie za bardzo... :looka:

emilka123  

Wysłany: 2010-03-19, 11:39   

Ja znalazłam świetny sposób na uczenie się słówek - kupiłam sobie (w sumie trochę bez przekonania) program do nauki słówek Profesor Klaus (Klaus jest do niemieckiego, ale są też inne, np. Henry do angielskiego) i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona wynikami. Przede wszystkim nauka słówek to już nie taka mordęga, jak była - program jest ładny, łatwy w obsłudze i zmusza do uczenia się i rozumienia ze słuchu i pisowni i zapamiętywania znaczenia (żeby ćwiczyć naukę wymowy można nagrać się przez mikrofon). Najfajniejsze jest to, że program przygotowuje porcję słówek, które mogłam zapomnieć i pyta o nie co jakiś czas (zależnie od tego, jak mi idzie z danym słówkiem, niektóre powtarzam już tak często, że z nudów zapamiętuję :) ). Słówka można sobie wybrać losowo, ale ja wolę wybrać te, które miałam na kursie i je klepać (umiem słówka najlepiej ze wszystkich w grupie :P ).
Naprawdę świetne, może to zabrzmi jak reklama, ale ja naprawdę jestem pod wrażeniem efektów. Kiedyś uczyłam się z programu w sieci - tez nie był zły, ale nie miał nagrań, a mi lepiej wchodzą słówka jak je słyszę, jakoś tak mi w głowie dźwięk zostaje.
Polecam ściągnąć sobie demo na próbę http://www.edgard.com.pl/download.php?id=30
:)

MollyMoon  

Wysłany: 2010-03-19, 22:06   

Ja się uczę tradycyjnymi metodami, takimi, jak haki itp. Programów komputerowych do takich rzeczy nigdy nie tykałam i raczej tykać nie będę, bo nie preferuję.

chipie_  

Wysłany: 2010-04-10, 23:41   

ja też nigdy nie próbowałam żadnych programów... ale ze mną to w ogóle jest inaczej, bo mnie zawsze jakoś te słówka same wchodziły do głowy ;)
z takich metod to u mnie się sprawdzają, nawet bardzo, skojarzenia- czasem dziwne, śmieszne, bezsensowne... jak sobie coś skojarzę albo wyobrażę, to od razu lepiej pamiętam ;)

kaliopee  

Wysłany: 2010-07-01, 15:14   

Każdy ma inny system - niektórzy zaznaczają kolorowymi zakreślaczami, inni wężykami, jeszcze inni przepisują sobie słówka, znam osoby, które układały sobie wierszyki, żeby tylko nauczyć się słówek. Systemy są naprawdę różne, wydaje mi się, że ile osób, tyle sposobów na zapamiętywanie słówek.

salvis 

Wysłany: 2010-07-08, 13:46   

Oglądajcie zagraniczne programy w tv, filmy z napisami a nie z lektorem - to pomaga w przyswojeniu sobie języka

MagdaLenka  

Tytuł: wariatka !

Wysłany: 2010-07-28, 10:21   

Zawsze wypisuję sobie słówka w kolumnach - ANGIELSKI, POLSKI. Najpierw patrze na słówka po kolei, staram się je zapamiętać, potem zasłaniam kolumnę z angielskimi słówkami i lecę po kolei. Te których nie udało mi się zapamiętać zaznaczam jakimś minusem. Jak dojdę do końca znów odsłaniam i staram się znów zapamiętać te trudniejsze (dla mnie) i znów zasłaniam i tak w kółko dopóki się nie nauczę. Na końcu jeszcze powtórka całości :)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-07-28, 19:07   

biorę fiszki i z jednej strony piszę po polsku, a z drugiej w języku zagranicznym. potem przelatuję po polsku jedną po drugiej i próbuję wykoncypować, jaki był odpowiednik obcy - potem sprawdzam. jak dobrze, to dobrze, jak źle, to "myśl! myśl! myśl!" jak winnie the pooh. ogółem, to rzadko z tego korzystam. najczęściej do łaciny.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-07-28, 19:27   

Fiszki dla mnie są najlepsze. A takie ustawianie słówek w kolumnach nie zawsze się sprawdza, czasem to tylko złudzenie, że słówka się umie, wychodzi z tego taka zwykła pamięciówka-skojarzeniówka, tzn. kojarzymy tłumaczenie jakiegoś słówka tylko dlatego, że słowo wcześniejsze jakoś nas naprowadza, zapamiętaliśmy kolejność występujących słówek, wszak jak czytamy w kolejności tej samej słówka zapamiętujemy ich miejsca, obok których się dane słówka przewijają, ale gdyby kolejność słówek zamienić może się okazać, że ni huhu tłumaczeń aż tak dobrze się nie pamięta ; )

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

MagdaLenka  

Tytuł: wariatka !

Wysłany: 2010-07-28, 19:29   

Colorblind, a widzisz, zapomniałam dodać że nie ucze się ich po kolei :) ale ja i tak mam pamięć wzrokową - i to mi pomaga, bo np wiem gdzie dane słowko było, jaka tam litera się zaczynała i może skojarze :)

Odpowiedz do tematu