• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-07-04, 23:07   

wtórnyanalfabet napisał/a:
Może wydaje się trochę zagmatwane, ale mi takie skojarzenia dłuższe lepiej wchodzą, choć zabierają więcej czasu
Ta metoda jest dobra, bo kiedy wprowadza się ją w życie, to te skojarzenia pojawiają się dużo szybciej niż może się wydawać po opisie. U mnie dzieje się to niejako automatycznie.

JanuszChrystus napisał/a:
Nagle efekty są zaskakujące! Tylko wymyśl skojarzenia do np. 200 słówek, imposibru.
Nie wiem jak u innych, ale mi skojarzenia potrzebne sa tylko do tzw. ciężkich przypadków, które wiecznie mi się mylą, albo które wiecznie zapominam, bez względu na to, ile razy bym je sprawdzała. Dlatego wymyślanie 200 skojarzeń do listy 200 słówek do zapamiętania faktycznie jest bez sensu, ale wymyślane skojarzeń do 20 najgorszych już sens ma.

Mnemotechniki z kursów szybkiego czytania wcale nie są takie głupie i bez sensu jakby się mogło zdawać ; )

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

mir123bych  

Wysłany: 2012-12-25, 17:12   

Całkiem fajnie uczą słówek lektorzy w speak up. Ja zawsze robię lekcję na komputerze, wypisuję słówka do zeszytu, powtarzam w domu, a na lekcjach utrwalam sobie je w dialogach.

krycholus  

Wysłany: 2013-02-22, 16:52   

Ja słówek i zwrotów uczę się traktując je jako kolejny synonim. Jest to jedna z metod wykorzystywanych przez osoby, które umieją po kilka języków. Czyli jest sobie np. słówko powiedział i synonimem może być mówił, gadał albo said i ucząc się zamiast powiedzieć "On powiedział, że idzie na mecz" mówię "On said, że idzie na mecz" Mi to dużo daje. A jeśli chodzi o naukę słówek to polecam od samego początku zacząć (jeśli ktoś jest początkujący) od opanowania 1000 najczęściej występujących słówek angielskich, a nie byle jakich, przypadkowych, tu jest to dobrze opisane - Nauka słówek - angielski dlaczego tak a nie inaczej.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-02-22, 23:14   

historyjki nie są głupim pomysłem. zwłaszcza, jeśli słownictwo jest jakoś tam powiązane tematycznie. np. chwilę temu miałem zapoznać się z idiomami dot. pieniędzy. no i poszło, że choć i'm not on the breadline, to i don't live in the lap of luxury, bo żaden ze mnie money spinner, a to, co skręcę, to run through recklessly, bo w naturze leży spending cash like there's no tomorrow with no putting aside, however recently trzeba się starać to scrape by, bo tak i już, no

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Izabella  

Wysłany: 2014-01-16, 21:01   

Mnie sie dobrze uczy po słówkach w tekstach piosenek. Powiem Wam szczerze ze własnie najszybicej i najlepiej w ten sposob mi zapamietać wszystko i zawsze też mi sie kojarzy.

o2xlc  

Wysłany: 2014-04-02, 12:55   

Jeśli chodzi o słuchanie to nie piosenki a filmy. Ja oglądam codziennie coś po angielsku bez napisów i jest coraz lepiej.

Oprócz tego uczę się słówek. Wcześniej zapisywałem słowa w zeszycie, ostatnio zapisałem się do Langopolis http://langopolis.pl i tam powtarzam słówka.

No i trzeba dużo rozmawiać, wiem, że trudno znaleźć sobie partnera do rozmowy, ale ja nadrabiam rozmowami na forach anglojęzycznych. To na prawdę pomaga.

Nancy  

Wysłany: 2014-05-21, 12:45   

Oj zgadzam się, piosenki to szybki o skuteczny sposób na naukę języka :) . Ja lubię też uczyć się słówek z fiszek.

a_gatka 

Wysłany: 2014-06-06, 09:03   

SuperMemo ma fajne fiszki. Też lubię tę metodę nauki, ale takie tradycyjne fiszki szybko by mi się znudziły.

Odpowiedz do tematu