• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sabu  

Wysłany: 2007-11-13, 12:30   Metoda nauki słówek

Mam pewien problem w krótkim czasie muszę opanować dość dużą ilość słówek z języka angielskiego... No i nie mam pojęcia jak się za to wziąć bo takie wkuwanie raczej się w tym nie sprawdzi bo nie oto chodzi by Wkuć - Zdać - Zapomnieć tylko to ma zostać w głowie.. Może mi poradzicie jakie wy macie metody nauki słówek ja je wypróbuje

magda123  

Wysłany: 2007-11-13, 15:07   

:help: Metod jest wiele-a ich wybór zależy od osoby. Niektórzy powtarzają słówka w pamięci, inni przepisują... Moja koleżanka ma taką metodę, że pisze słówka na karteczkach, w ten sposób, że:jedna kartka jedno słowo. Po jednej stronie po polsku, a po drugiej stronie kartki po angielsku. Ma tyle karteczek co słówek. Potem przekłada kartki w ręku: widzi polskie słowa, a angielskie są pod spodem. Mówi sobie, jak to jest po angielsku.W ten sposób przekłada i jednocześnie się uczy. Jak nie wie sprawdza z drugiej strony jak to jest po angielsku. W końcu pamięta wszystkie, także wymowę.
Ja tak kiedyś uczyłam się czasowników z niemieckiego i poskutkowało. Ale to zależy od osoby-jak jej łatwiej. :] każde słówka, które nie można zapamiętać można sobie z czymś kojarzyć np. pisownię...
;)
Nie zrozumie nigdy mnie
Ten, kto nie jest sam
Czego wciąż mi brak?”
PUSTKA.

zbych1112  

Wysłany: 2007-11-13, 16:12   

Moją metodą jest przepisywanie wszystkiego na jakąś kartkę. Jestem wzrokowcem i mi się w ten sposób najlepiej uczy :]
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

magda123  

Wysłany: 2007-11-13, 20:47   

zbych1112 napisał/a:
Moją metodą jest przepisywanie wszystkiego na jakąś kartkę. Jestem wzrokowcem i mi się w ten sposób najlepiej uczy :]

To dobry sposób! Polecam, ja tak zawsze robię;;
Nie zrozumie nigdy mnie
Ten, kto nie jest sam
Czego wciąż mi brak?”
PUSTKA.

Sabu  

Wysłany: 2007-11-13, 22:07   

oki spróbuje z tymi karteczkami :P zobaczymy czy to cos da bo ja talentu do języków nie mam :/ Ale mam motywacje bo chce do UK wyjechać wiec muszę ten język opanować

Śmietana  

Wysłany: 2007-11-25, 16:13   
   Polecający: Google

Ja tak samo przepisywałam zawsze, jescze dodatkowo tłumaczę ulubione piosenki i tak ucze się nowych słowek.

Mikołaj_27  

Wysłany: 2008-01-20, 10:58   

Może to Ci pomoże? W sumie nieduża inwestycja (20 zł), a dodają trochę bonusów. No i masz wszystko wyłożone w jednym opracowaniu. http://e-poradniki.com.pl...gielskie_slowka

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2008-01-20, 17:40   

Ja jak się uczę to nigdy nie wkuwam wszystkiego naraz powtarzając, ale raczej układam sobie zdania i próbuję je zapamiętać (oczywiście razem z tłumaczeniem na polski). Jak do tej pory metoda skutkowała nieźle.

Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.
Ostatnio zmieniony przez Greggy 2009-09-30, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  

Mikołaj_27  

Wysłany: 2008-01-22, 07:58   

Bezmyślne wkuwanie rzeczywiście jest pozbawione sensu, natomiast zapamiętywanie w oparciu o skojarzenia - to już co innego ;) Ale przyznam bez bicia - w przypadku niemieckiego właściwie zawsze musiałem kuć. Kompletnie mi ten język nie chciał wejść do głowy. Ostatecznym efektem było (i jest) opanowanie go w taki sposób, że rozumiem sporo, ale za cholerę się w nim nie wysłowię ;) Szczęśliwie do życia nie jest mi zbyt potrzebny :D

pawel1602 

Wysłany: 2008-01-22, 15:42   

wypisujesz sobei na kartce tlumaczysz i zabierasz ze soba wszedzie dokad idziesz:)

joanna_gio 

Wysłany: 2008-06-14, 17:02   

ta matode z karteczkami moja pani z angielskigo polecała , wiec chyba musi być dobra

pooziomka  

Wysłany: 2008-06-14, 19:01   

dla mnie te karteczki to strata czasu..pamietam potem słowka przez tydzien maks. najlepiej to jak tłumacze sobie piosenki które lubie,pomagaja tez jakies programy no i ogladanie filmów z napisami, ale zapewne najwiecej nauczysz sie za granica
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną"

a to niefart!

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-06-14, 19:25   

pooziomka napisał/a:
dla mnie te karteczki to strata czasu..pamietam potem słowka przez tydzien maks. najlepiej to jak tłumacze sobie piosenki które lubie,pomagaja tez jakies programy no i ogladanie filmów z napisami, ale zapewne najwiecej nauczysz sie za granica

ale tu nie chodzi chyba o ogólnie naukę byle jakich słówek tylko o wkucie konkretnych więc to co napisałaś nijak się ma do tematu...

moja metoda było drukowanie sobie "kartkówek" czyli długa lista słówek jedno pod drugim, drukowane dużo razy tylko w różnej kolejności. i robiłam naprzemiennie - raz czytałam partię słówek, potem rozwiązywałam "kartkówkę". i tak, aż wyszło bezbłędnie 2 razy pod rząd ;)

robiłam tez tak że liczyłam wszystkie słówka ile ich jest, powtarzałam je dużo razy, a potem wypisywałam z pamięci. tym sposobem uczyłam się też wszystkich oaństw afryki ze stolicami ;)

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

thinker  

Wysłany: 2008-06-14, 21:44   

Sabu napisał/a:
w krótkim czasie muszę opanować dość dużą ilość słówek z języka angielskiego...
Sabu napisał/a:
wkuwanie raczej się w tym nie sprawdzi bo nie oto chodzi by Wkuć - Zdać - Zapomnieć tylko to ma zostać w głowie..

nie wiem, czy wiesz, ale zaprzeczasz sam sobie.
masz mało czasu to nie ma innej metody niż intensywne wkuwanie. dwa: jeśli nauczysz się w owy wspomnianym przez Ciebie "krótkim czasie" i NIE będziesz później powtarzać tych wielu słówek regularnie, to na bank zapomnisz każde z nich.
oczekujesz niemożliwego. nie ma metody cudu.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-03-08, 20:53   

magda123 napisał/a:
Moja koleżanka ma taką metodę, że pisze słówka na karteczkach, w ten sposób, że:jedna kartka jedno słowo. Po jednej stronie po polsku, a po drugiej stronie kartki po angielsku. Ma tyle karteczek co słówek. Potem przekłada kartki w ręku: widzi polskie słowa, a angielskie są pod spodem. Mówi sobie, jak to jest po angielsku.W ten sposób przekłada i jednocześnie się uczy. Jak nie wie sprawdza z drugiej strony jak to jest po angielsku. W końcu pamięta wszystkie, także wymowę.
Fiszki ;] faktycznie, jedna z lepszych metod jak dla mnie przynajmniej. Z tym, że zamiast ryć słówko samo, jako takie, lepiej nauczyć się go w jakiejś frazie - może nie aż w zdaniu, jak to robiGreggy, ale w krótkiej frazie. Po to, żeby od razu wiedzieć jak słówka użyć. Czyli nie samo 'shower' ale np. 'to take a shower' ; ) W ten sposób zapamiętane słówka zostają na dłużej, oczywiście o ile są potem także używane, powtarzane.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu