• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

DarioC  

Wysłany: 2010-05-22, 13:39   Motywacja

ludzie ciagle ucza sie obcych jezykow, niektorzy mlodsi ode mnie znaja juz 2-3 obce dosc dobrze a ja nie moge opanowac glupiego angielskiego

sytuacja taka: nie uczycie sie do szkoly czy innej matury, tylko sami dla siebie ale nie macie motywacji/nie chce Wam sie, po prostu chcecie sie nauczyc ale nie chcecie sie uczyc

jak sie zmuszacie do nauki ? poratujcie ;]

mnie nigdy nie chcialo sie uczyc do szkoly a co dopiero z wlasnej woli

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-05-22, 13:48   

Zmuszam się... zmuszając się. Nie mam sposobu określonego... siadam po prostu i jak trzeba to wkuwam, próbując pokonać niechęć i obrzydzenie.

EDIT: Nie doczytałem, że to o nauce angielskiego jest temat. Do niech niechęć i obrzydzenie się nie stosują.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-05-22, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-05-22, 13:52   

DarioC napisał/a:
a ja nie moge opanowac glupiego angielskiego

zrób listę ~20 ulubionych zespołów, których wokaliści biegle operują językiem angielskim (podpowiem: najlepiej wybrać autochtonów z wysp lub zza atlantyku), z dyskografii każdego zespołu wybierz po dwie ulubione płyty. do każdej piosenki wydrukuj sobie tekst i sing along. wchodzi jak wódka! gdzież bym śmiał, królowo! to czysty spirytus!

no. i oglądaj filmy. z polskimi napisami, potem z angielskimi. będziesz pro. ; )

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-05-22, 13:56   

Ja to tam mam taką metodę do nauki słówek z języków obcych. Np jumper to sweter. Czyta się ( dżamper ) No i sobie dodaje do tego polskie słowo, jakie jest podobne, np dżajf. Słowo dżajf przypomni mi o słówku jumper, i wtedy wyobrażam sobie mojego kolegę który tańczy dżajfa w swetrze ^^ i już wiem : jumper - sweter ^ ^ I tak do reszty słówek. I jakoś pamiętam. ; p Nie wiem czy ktokolwiek z was to zrozumiał, no ale cóż... ^^
Pa tatatatatataj...

missK 

Wysłany: 2010-05-24, 09:24   

Dobrem,ale jak dla mnie zbyt pracochłonne. Generalnie nie lubię się uczuć,ale akurat angielskiego tak i to bardzo. Niestety nie przynosi to pożądanych efektów:( Myślę,że to wina złej metody. Gdybym zapisała się na jakiś fajny i niebanalny kurs językowy, na przykład taki jak ma Axon to sytuacja byłaby inna

DarioC  

Wysłany: 2010-05-24, 12:34   

a co myslicie o karteczkach motywacyjnych na scianach ? ;]
wieszam np 'ucz sie angielskiego' czy cos w tym stylu, zebym mial przed oczami to do czego chce sie zachecic

sprawdzal ktos to na sobie ? ;]

a jesli chodzi o kurs to trzeba dobrze trafic, chodzilem do dwoch szkol (orange i profi lingua) i w obu porazka, nauczyciele nawet sie nie starali
Ostatnio zmieniony przez DarioC 2010-05-24, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-05-25, 23:21   

DarioC napisał/a:
a co myslicie o karteczkach motywacyjnych na scianach ? ;]
Taaa, kolega z roku to stosuje, Co pół roku ustawia na pulpicie 'ucz się, k***a!' i za kazdym razem sesję zdaje. Więc chyba coś w tym jest ;]

Jeśli chcesz się uczyć tego jęzka, to posadź tyłek przy książkach/muzyce/choćby filmie i zajmij się nauką, nie ma innej metody. Smarkej podał Ci dość bezbolesny sposób, choć nie polecam go do przyswajania gramatyki. Za to możesz się dzięki niemu fantastyczie osłuchać z językiem i przyswoić sporo słownictwa. Grama to grama, trzeba nad nią przysiąść fałdów i nie ma zmiłuj ;]

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

belusia 

Wysłany: 2010-07-12, 13:34   

jak ktoś podchodzi do nauki jak do zła koniecznego to raczej nic z tego nie będzie :-(
niestety do tego trzeba się przyłożyć i to trwa niestety dłuuuuuuuuugo.
wiem po sobie, zajęło mi to wiele lat
a co do karteczek....
nie ma jednej recepty, jedni są wzrokowcami inni jak usłyszą to zapamiętają,
generalnie jakiś sensowny lektor by sie przydał.

marasenha 

Wysłany: 2010-10-13, 10:44   

Ja się motywuję słuchając amerykańskiego rapu, wkurza mnie po prostu, że nie rozumiem wszystkiego tak jakbym chciał. Próbuje sobie tłumaczyć teksty, słuchając ich i czytając jednocześnie. Myślę też nad kursem, bo skończyłem studia i wraz z nimi naukę angielskiego. Podoba mi się indywidualne podejście do klienta, możliwość kursów "sam na sam" :)

polinea  

Wysłany: 2010-10-21, 11:14   

jak masz problemy z nauczeniem się jakiegokolwiek przedmiotu to możesz robić sobie mapy myśli, w skrócie chodzi tu o naukę przez skojarzenia, wiem, że May Agancy robi różne szkolenia na których pokazuje jak skutecznie korzystać z mind mappingu, ogólnie bardzo skuteczna metoda, jeżeli chodzi o naukę języków obcych

DELL 

Wysłany: 2010-11-14, 14:28   

Mnie motywuje to, że w grach online będę z łatwością mógł się dogadać z ludźmi z UK.
Najważniejsze w nauce języków obcych jest odpowiednia motywacja i świadomość w jakim celu sie go uczysz.
Ostatnio zmieniony przez DELL 2010-11-14, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu