• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sinna 

Wysłany: 2015-08-14, 09:57   

golgi napisał/a:
grupowa nauka nie wszystkim odpowiada, co nie?
raźniej, ale nie oszukujmy się mniej wydajnie.

Pewnie, ze nie. Ale nikt nie mowi Ci, ze musisz isc koniecznie do szkoly jezykowej.
Co do wydajnosci, to powiem Ci, ze to nie jest taka zla sprawa uczenie sie w grupie. Po 1 trzymasz jednak poziom, szczegolnie jak grupa jest dobra to nie chcesz odstawac. Wiec jest motywacja. A jeszcze po 2 powiem od siebie, ze chodzilam na prywatne lekcje i to bylo troche bez sensu. Na samym poczatku, niby sobie radzilam z mowieniem itd, ale jak pojechalam za granice to tak troche blokada. No ale po kilku latach zdecydowalam sie isc ale na hiszpański, więc też od A1 do takiej szkoly jezykowej w Krakowie, Lincolna. No i tam miałam grupę. I wiesz, musieliśmy rozmawiać z obcymi na poczatku osobami, kilkoma w dodatku. I powiem Ci, ze to mi rozwinelo pewnosc siebie i teraz jak bylam w hiszpanii to nie mialam problemow juz takich z mowieniem

santi 

Wysłany: 2015-08-20, 19:13   

Nie wiem czy w grupie uczy się mniej wydajnie, na pewno jest dużo okazji do konwersacji, można uczyć się też na cudzych błędach, mi w grupie się dobrze uczy :)

DorotaK  

Wysłany: 2015-08-24, 21:50   

Ja się uczę sama, na naukę w grupie ciężko mi znaleźć czas, ale w domu z niebieskimi fiszkami całkiem nieźle sobie radzę :) Jeśli potrzebuję konwersacji to zawsze któryś z uczących się znajomych jest chętne do rozmowy ;)

renia12 

Wysłany: 2015-08-25, 15:40   

Najlepiej to chyba wyjechać i uczyć się na miejscu!
Wiele szkół posiada taką możliwość. Ja kojarzę tę z Krakowa- http://wyjazdy.malyrynek....ski-w-londynie/ wielu studentów sobie ją chwali!

Sinna 

Wysłany: 2015-08-27, 10:10   

Każdego języka lepie jest się uczyć w grupie, ponieważ język to komunikacja a z kim się komunikujemy ? z ludźmi! czasem trzeba poświęcić więcej czasu na naukę samemu, ale raczej chodzi o słówka czy tego typu rzeczy ale ja wolę spotkać się w Akademii Językowej z innymi, pogadać i w ten sposób z różnymi osobami szlifować język :)

santi 

Wysłany: 2015-09-04, 21:27   

Zgadzam się, że nauka w grupie to super sprawa :) , wyjazd też fajny ale wiadomo że nie zawsze można sobie na coś takiego pozwolić

owsiana  

Wysłany: 2016-07-25, 17:39   

ja znalazłam ofertę wycieczek językowych na http://personaltutor.edu.pl/ ale widziałam, ze mają też w ofercie naukę na miejscu w szkole. Myślałam o zapisaniu siebie i dzieci na naukę angielskiego. Uważam, ze ten język jest niezwykle ważny w życiu i może bardzo pomóc.

Kaszka 

Wysłany: 2016-09-14, 19:18   

moim zdaniem lepiej indywidualnie, przynajmniej mi to najbardziej odpowiada, nie potrafie się uczyć w grupie, bo się nie skupiam. wybrałąm indywidualne lekcje online w empik school online, super rozwiąznaie, chce sobie podszkolić język a codziennie sporo pracuję więc nie mam czasu na zajęciach w godzinach kiedy szkoły językowe pracuję, wracam późno do domu, a lekcje w empiku są do 23 więc spokojnie się wyrabiam, siedzę w domu na spokojnie, nauczyciel skupia się tylko na mnie, dla mnie to dużo lepsza opcja niż nauka w grupie.

DorotaK  

Wysłany: 2016-09-29, 11:57   

A ja własnie wolę w grupie, chociaż tez się uczę w empik school :) Wychodzę do ludzi, rozmawiam w obcym języku. Zajęcia odbywają się metodą insell, więc uczymy się aktywnie. Zapisałam się właśnie na rok (mój drugi rok u nich), bo mają fajną zniżkę, 222 zł taniej na kursy dla dorosłych :)

beatinka  

Wysłany: 2016-10-04, 22:53   

Moim zdaniem lepiej indywidualnie. Szybciej się idzie i bardziej się człowiek przykłada.

Kaszka 

Wysłany: 2016-10-05, 11:25   

fajnie że każdy woli zupełnie inną metodę nauczania, ja jednak wolę lekcje indywidualne, bo są dla mnie efektywniejsze, najważniejsze, że lektor z empiku jest skuteczny i bardzo mocno motywuje mnie do ciągłego mówienia i kładzie nacisk na naukę słownictwa, to mi się bardzo podoba

marta112 

Wysłany: 2016-10-13, 18:31   

Nie zawsze są najlepsze. Jeżeli w szkole językowej są niewielkie grupy, to lektor ma dla Ciebie czas. A łatwiej również uczyć się rozmawiać po angielsku z osobą, która też dopiero co się uczy. Najlepiej jeżeli w dodatku na interesujacy Was temat. Tak np. w speak up są można dodatkowo chodzić na zajęcia, które pomogą napisać dobre CV po angielsku.

Kaszka 

Wysłany: 2016-10-14, 16:50   

ja uważam, że zajęcia indywidualne z lektorem są dużo skuteczniejsze i nie zgodzę się z Tobą, że lepiej rozmawiać z osobą która też się uczy, bo jak się uczy to popełnia masę błędów więc oboje uczymy się źle, wolę jednak rozmawiać z lektorem który ma doświadczenie i błędów nie popełnia, a zajęcia lektor prowadzi na takei tematy jakie mnie intersują, zawsze to omawiamy, dlatego to ja decyzuje na co kładziemy nacisk, więc empik online daje mi naprawdę duże możliwości nauki języka, jak chcę, kiedy chcę i na jaki temat.

marta112 

Wysłany: 2016-10-22, 16:37   

Kaszka, co z tego, że Twój rozmówca popełnia błędy? Przecież od ich korygowania jest lektor. A z kimś równorzędnym zawsze łatwiej złapać kontakt i wspólny język, także ten obcy.

santi 

Wysłany: 2016-12-23, 18:48   

wszystko zależy od osoby, mi akurat nauka w grupie bardziej przypasowała, lubię rywalizować i zawssze to jakaś tam dodatkowa motywacja do nauki jak nie chce się czlowiek zbłaźnić przed ludźmi ;) , w speak up grupy są małe więc nie ma opcji że ktoś bęzie się nudził czy nie znajdzie czasu dla siebie

Odpowiedz do tematu