• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Draciel  

Tytuł: fuck guevarra

Wysłany: 2011-02-25, 10:40   

Cześć, wiem z doświadczenia, że sam na sam z nauczycielem nauczysz się więcej. Dlaczego ? Ano dlatego, że ( większość powodów wypisali użytkownicy wyżej ) skupi się on tylko i wyłącznie na Tobie. Możesz z nim bez ogródek pogadać o wszystkim, nawet o ciężkich dla Ciebie sprawach bez świadków. Lepiej Ci będzie przyjąć krytykę, bo będziesz sama.

Lecz grupa ma też plusy. Zawsze jest ciekawiej sprawdzić się na tle innych. Wybór należy do Ciebie. Ale pamiętaj, że jeżeli będziesz się dobrze uczyć języka to bez względu, czy będziesz w grupie, czy nie to i tak się tego nauczysz.

Pozdrawiam.

marta112 

Wysłany: 2011-03-03, 09:41   

@Draciel

Jednak preferuję grupkę, może nie dużą. Nie chodzi o 25-cio osobową klasę, ale mniej niż 10 uczniów. Znaleźć dobrego nauczyciela to problem. No może nie problem, ale kłopot, bo dobry nauczyciel kosztuje, a problem jest ze znalezieniem dobrego i w miarę taniego.
Szkoły językowe są zaskakująco skuteczne. Porównuję moje speakupowe doświadczenie z licealnym. Totalna różnica.
A prywatny nauczyciel jeżeli ktoś ma sporo kasy, to faktycznie może być najlepsze wyjście. Choć przy dużej gotówce lepiej wyjechać zagranicę.

Prince  

Wysłany: 2011-03-05, 16:38   

Ja uważam ze grupka 5-8 osób jest najlepsza. nauczyciel widzi każdego dobrze, a jednocześnie można porozmawiać. Chociaz i tak najlepsza nauka języka jest jak się wyjedzie gdzieś. Na przykład do Londynu na 2 tygodniee. Po powrocie umiejętności takie życiowe są o wiele bardziej rozwinięte.

marta112 

Wysłany: 2011-03-08, 09:30   

Prince napisał/a:
Ja uważam ze grupka 5-8 osób jest najlepsza. nauczyciel widzi każdego dobrze, a jednocześnie można porozmawiać. Chociaz i tak najlepsza nauka języka jest jak się wyjedzie gdzieś. Na przykład do Londynu na 2 tygodniee. Po powrocie umiejętności takie życiowe są o wiele bardziej rozwinięte.

Całkowita racja. Najlepiej wyjechać w dobrym towarzystwie za granicę. Miałam język na jako takim poziomie, dorobiłam sobie w Speak upie konwersacje i wyjazd wakacyjny był także po to by utrwalić język. To chyba dobra metoda dla osób, które już mają podstawy. Plus oczywiście oglądanie filmów, konwersowanie na forach, omegle, etc.

Delux 

Wysłany: 2011-03-18, 21:34   

jeżeli chcesz poćwiczyć mówienie to polecam grupę

marta112 

Wysłany: 2011-03-24, 09:19   

Tyle tylko, że grupa grupie nie równa.
Bo możesz się uczyć razem ze znajomymi (tylko), a możesz na np. kursie językowym.
W tym drugim wypadku masz kontrolę nauczyciela - lektora. I to chyba lepsza metoda. Pod warunkiem, że grupa nie jest zbyt mała, jak również zbyt liczna.

marcini 

Wysłany: 2011-06-02, 14:22   jaki kurs angielksiego ???

Witam
Właśnie poszukuje w Warszawie jakiegoś dobrego kursu języka angielskiego. Na różnych forach bardzo zachwalają kurs:
nauka angielskiego warszawa
nie wiem czy ich opinie są słuszne.
Może ktoś jest aktualnie obeznany gdzie można iść na skuteczny i w miarę tani kurs języka angielskiego. Z góry dziękuje za

odpowiedzi.

marta112 

Wysłany: 2011-06-23, 09:41   

Tani kurs zazwyczaj jest do niczego.
Warto dobrze poznać szkołę zanim się podpisze umowę. Generalnie większe są zazwyczaj lepsze, zwłaszcza dla początkujących. Mają po prostu lepiej dopracowane programy.
Dobrze jest także dowiadywać się u źródła, czyli podzwonić do kilku wybranych szkół (kub dać zadzwonić do siebie).

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-23, 11:51   

"Do niczego" to są ceny takich kursów, damn... :P :P

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

podjadek  

Wysłany: 2011-06-27, 02:03   

Moim zdaniem indywidualne zajęcia to porażka , szczególnie korepetycje. Po krótkim czasie stajesz się kumplem lektora i już klops. Tak było w moim przypadku. Dlatego też postanowiłem zapisać się p do szkoły językowej. Uważam,że te zajęcia dużo więcej mi dały niż korki. Sam fakt bycia w grupie bardziej motywuje do pracy, oczywiście grupa musi być mała, a dobrze jak dodatkowo jest native Speaker

marta112 

Wysłany: 2011-07-06, 09:50   

...albo korepetytor Ciebie podrywa. Najgorsze, że to jest także zazwyczaj jedna z droższych opcji.

Beltherion 

Wysłany: 2011-08-12, 14:54   

Indywidualne zajęcia męczą i uczącego i ucznia. To się po jakimś czasie przejada. Sam chodziłem na takie lekcje i nie dało mi to pożądanego efektu. Po jakimś czasie od kumpla kupiłem okazyjnie część kursu do Speak Up, chodziłem tam przez jakieś 1,5 miesiąca. Powiem szczerze, że dało mi to dużo więcej niż te indywidualne lekcje na które chodziłem przez kilka miesięcy.

togepi  

Wysłany: 2011-08-16, 00:00   

Ja od dawna chodzę na indywidualne lekcje i dały mi dużo więcej niż grupowe. Są bardziej męczące, ale nauka jest o wiele efektywniejsza. Nauczyciel zwraca uwagę wtedy tylko na jednego ucznia, a nie na kilku, uczeń zawsze musi być przygotowany, nie ma jak spisywać prac domowych, przez co uczy się więcej i szybciej. Droższa opcja, ale daje o wiele lepsze efekty, pod warunkiem że nauczyciel jest dobry.

Smolar  

Tytuł: Kozak. ^^

Wysłany: 2011-08-29, 23:50   

Jeżeli będziesz sam/sama więcej się nauczysz, nauczyciel na tobie bardziej się skoncentruje, nie będziesz musiał czekać/nadrabiać , za resztą grupy. Ale jeżeli jesteś w grupie , którą lubisz, fajniej ci się będzie uczyło .

sylwucha  

Wysłany: 2011-08-30, 14:50   

Kwestia tego jak lepiej będziesz się czuła. Nie każdemu odpowiadają zajęcia w grupie. Jeśli masz się większe wymagania i chcesz się szybko i efektywnie uczyć, to lekcje indywidualne z native speakerem są bardzo dobre.

Odpowiedz do tematu