• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Pablo111  

Wysłany: 2011-08-30, 16:15   

Ja tam lepiej uczę się sam ale dobrze jest jeśli czujesz presję wyniku z otoczenia. No i jak czegoś się nie wie to też dobrze mieć się kogo zapytać żeby wytłumaczył

sylwucha  

Wysłany: 2011-09-21, 13:37   

Ja też jestem za tym, że więcej można się nauczyć na kursie indywidualnym. Wtedy jest się najbardziej skupionym, faktycznie coś się robi przez całe zajęcia. Wiadomo jak to jest w grupie – jedne jeden robi reszta się obija. Dlatego nauka w szkołach państwowych idzie marnie. Kursy indywidualne z lektorem to strzał w dziesiątkę.

Beltherion 

Wysłany: 2011-09-28, 14:24   

Nauka w pojedynke jak i w dużej grupie to nie dla mnie. Najefektywniejsza jest nauka w małych grupkach. Uwaga jest na wszystkich równo rozłożona.

Merlinka  

Wysłany: 2011-09-30, 13:15   

Wiadomo, że na indywidualnym więcej się przyswoi, bo nie można się wyłączyć jak w grupie. Trzeba mieć nad sobą jakiś bat.

Beltherion 

Wysłany: 2011-10-20, 11:47   

Czasem ten „bat” nad kimś może wywierać presję i nici z nauki. Ale jak jest mała grupa tak jak u mnie w szkole to lektor poświęca ci też sporo czasu, najważniejsze jest, że masz czas do zastanowienia się, nie ma takiego spięcia jak w nauce sam na sam.

kormoran  

Wysłany: 2011-10-30, 21:25   

Zdecydowanie w szkole językowej w małej grupce, masz wówczas motywację i porównanie, ja osobiście mam kontakt z English for You w Warszawie i zajęcia takie bardzo motywują, najlepiej jak możesz mieć jednocześnie lektora polskiego( gramtyka) i Nativa-konwersacje. W domu na korkach trudno to uzyskać.

Beltherion 

Wysłany: 2011-11-03, 11:34   

O proszę, teraz coraz więcej szkół tak naucza. Ściągnęli ze Speakupu :P

podjadek  

Wysłany: 2011-11-04, 18:57   

Beltherion napisał/a:
O proszę, teraz coraz więcej szkół tak naucza. Ściągnęli ze Speakupu :P

Mam kilku kumpli, którzy chodzą do speak up i doceniają poziom szkoły i elastyczność zajęć, nie mogę się jednak zgodzić, że English for You lub Angloschool, czy Archibald cokolwiek ściągnęły z e speak up, gdyż są na rynku dłużej, English for You istnieje od 1999 roku, Archibald od 1992. Ja osobiście miałem okazję spróbować English For You i Archaibalda, system 2 lektorów bardzo jest ok i pomaga przełamywać opory w mówieniu.

Mieczysławek  

Wysłany: 2011-11-17, 19:52   

Mi się lepiej uczyło samemu bo w grupie się skupić nie mogłem :/
Darmowe tworzenie Bloga obcojęzyczne
Tłumacze !

darsi  

Wysłany: 2011-12-13, 13:13   

Ja wole zato uczyć się w grupie bo czuje pewną presję, że nie mogę być gorsza i lepiej się ucze dlatego wybrałam w tej szkole [ciach] zajęcia w grupie z innymi. Bardzo jestem zadowolona z tej szkoły, a poziom mojego angielskiego wciąż wzrasta :D

marta112 

Wysłany: 2011-12-29, 09:35   

Mieczysławek napisał/a:
Mi się lepiej uczyło samemu bo w grupie się skupić nie mogłem :/

Porównujesz taką naukę ze szkołą językową czy zwykłą?
W jak dużych grupach się uczyłeś?

Samodzielna nauka jest na pewno trudniejsza, bo nie ma weryfikacji.

hombre  

Wysłany: 2011-12-29, 16:48   

Nie lubię się uczyć w grupie , nie mogę się w tedy skupić i wg. Wole się sama uczyć . A gdy czegoś nie umiem wolę spojrzeć do książki niż pytać się innych . :P

CrazMaN  

Wysłany: 2011-12-29, 17:22   

Lubiłem "uczyć się" w grupie. Fakt faktem, że niewiele wynosiłem, bo siadałem zawsze z ładną dziewczyną i całą godzinę przegadałem :/ . Ale w końcu lektor się wściekł na mnie i pracowałem tak, jak każdy w grupie. Mogłem porozmawiać z ludźmi o podobnym poziomie językowym do mojego i to jest super.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-29, 18:05   

Ponieważ szeroko rozumiana praca w grupach to jeden z największych koszmarów, jakie mogę sobie wyobrazić (zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, jak i zawodowej), także zdecydowanie wybrałabym indywidualną formę nauki, gdyby kiedykolwiek przyszło do takiego wyboru :) Mimo, iż pozbawiona jest pewnych oczywistych zalet związanych z opanowywaniem danego języka nawet w malutkiej, kilkuosobowej grupie [trening umiejętności komunikacyjnych, rywalizacja motywująca do dalszych postępów and such]. Ale, z kolei, zgłębiając tajniki, dajmy na to, francuskiego miałabym nauczyciela tylko i wyłącznie dla siebie i nie musiałabym się nim z nikim dzielić :luka:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

marasenha 

Wysłany: 2012-01-04, 11:25   

Moim zdaniem najlepiej łączyć kilka sposobów nauki - samemu w domu, wkuwając słówka, oglądając filmy z angielskimi napisami i np. grać przez sieć, mnie sporo nauczyło Diablo 2 :) , co prawda potocznego angielskiego, ale przecież na co dzień nikt nie mówi jak Szekspir. Oprócz tego warto sobie zainwestować w jakiś kurs, ja myślę nad Axonem, bo mają placówkę niedaleko mojej pracy, a od nowego roku rabaty - i to nawet 25 % :) . Ktoś idzie ze mną? :)

Odpowiedz do tematu