• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

marta112 

Wysłany: 2013-11-21, 09:16   

ciulecka napisał/a:
Ja też nie jestem na tyle konsekwentna żeby w domu się uczyć sama. Kumpela mówiła, że warto iść do Speak Up i mocno rozważam. Jednak język w dzisiejszych czasach to podstawa.

Nauka w domu ma tylko jedną zaletę - nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy. Cała reszta to minusy. W domu nie można się dobrze nauczyć języka obcego.

claudiaa 

Wysłany: 2013-11-21, 14:48   

przede wszystkim motywacja jest mniejsza, no i milion rzeczy do roboty..

ciulecka  

Wysłany: 2013-11-29, 23:26   

Dokładnie, zawsze się coś fajniejszego do roboty znajdzie, a nad nauką języka jednak trzeba troszkę przysiąść i czasu poświęcić. Ciekawa jestem tylko czy podołam, jednak dwoje małych dzieci, praca i jeszcze szkoła, wszystko to razem zgrać to nie lada wyczyn. Ciekawe jak u nich z elastycznością.

Izabella  

Wysłany: 2013-12-04, 21:35   

Motywacja przychodzi wtedy kiedy wiesz ze mozesz sie dogadać po angielsku nawet jesli chodzi o kwestie zwiazane z najprostszymi rzeczami jak wskazanie drogi. To już dużo daje i szybciej zaczynamy chłonąć wszystkie inne rzeczy.

carolbest  

Wysłany: 2014-01-07, 15:08   

W grupie łatwiej się uczyć mówienia bo jest grupa ludzi do dyskusji, a bez mówienia nie sposób się nauczyć języka. Poza tym zawsze jest raźniej jeśli wiesz, że ktoś popełnia podobne błędy. :P Z drugiej strony, indywidualne lekcje w domu mają tą zaletę, że łatwiej się skupić na nauce.
Ostatnio zmieniony przez carolbest 2014-01-07, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-01-31, 13:14   

Skoro już jesteśmy przy nauce języka angielskiego, to niedawno duolingo.com darmowy kurs angielskiego dla polaków.

Sam trafiłem na tą wiadomość przeglądając wiadomości na wykopie:
http://www.wykop.pl/link/...kow-w-duolingo/

Dasilva  

Wysłany: 2014-02-03, 10:44   

uczenie się jezyka tylko prze neta to jak związek na odległość - nie ma szansy wypalić

MalinaEs  

Wysłany: 2014-03-24, 09:28   

Według mnie zdecydowanie indywidualnie. Na pewno każdy ma inne preferencje i nie ma co do tego reguły. Ja np miałam większą motywację kiedy uczyłam się indywidualnie - nie ma wtedy "odpowiedzialności rozproszonej" :)

marta112 

Wysłany: 2014-03-28, 09:19   

Dasilva napisał/a:
uczenie się jezyka tylko prze neta to jak związek na odległość - nie ma szansy wypalić

Przez sieć też się można nauczyć, jednak jest to bardzo trudne i raczej nie dla każdego.
Niektórzy nie mają innej opcji, więc dla nich to konieczność.

Straho  

Wysłany: 2014-03-29, 22:17   

Mi tam angielskiego najlepeij jest się uczyć samemu. Jak na studiach w grupie mieliśmy ćwczenia ang. to po prostu nie ogarniałem. Teraz pobrałem sobie na tableta taka aplikację super memo, fajna metoda na zapamietywanie.

marta112 

Wysłany: 2014-04-03, 09:56   

Większość osób się z tobą nie zgodzi. Bo inaczej szkoły w ogóle nie byłyby potrzebne. Po co nauczyciele skoro samemu można opanować matematykę, fizykę, historię i język obcy?

oldboy  

Wysłany: 2014-06-30, 12:17   

Uczyłam się angielskiego w grupie i na indywidualnych korepetycjach i muszę powiedzieć, że większą efektywność miałam na indywidualnych lekcjach - to wydaje się chyba zrozumiałe. Lektor czy nauczyciel w grupie nie jest w stanie poświęcić nam tyle czasu ile byśmy tego wymagali. Stąd niższa efektywność. Pewnie dlatego w ostatnich miesiącach i latach tak dużą popularnością cieszą się takie mobilne kursy http://www.lodz.mobileenglish.pl/ - czyli nauka języka z dojazdem do domu.

Izabella  

Wysłany: 2014-07-29, 00:16   

Tutaj to własnie z tego co widac sprawa bardzo indywidualna i kazdy sam musi wybrać dla siebie odpowiedni sposób na nauke angielskiego.

marta112 

Wysłany: 2014-07-29, 08:55   

Oldboy, nie do końca zgodzę się z Tobą. Indywidualne nauczanie faktycznie może być najskuteczniejsze. Problem leży jednak po stronie pieniędzy. Dobry lektor kosztuje. W szkole te koszty rozkładane są na małą grupę. Z drugiej strony nauczanie w klasie jest wystarczająco skuteczne.

renia12 

Wysłany: 2014-09-30, 10:28   

Ja bym polecała spróbować na tym blogu www.blogjednymslowem.pl gdzie można sie wiele nauczyć rozmawiając w danym języku.
Na dodatek można poznać tam ciekawych ludzi i wymienić swoje poglądy.

Odpowiedz do tematu