• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Jagodzianka 

Wysłany: 2010-08-12, 10:51   Nauka języka angielskiego - indywidualnie czy w grupie?

Chcę zapisać się na kurs języka angielskiego, średniozoowansowany. Zastanawiam się jaka forma nauki będzie bardziej efektywna, rozmowy face to face z native speaker tylko i wyłacznie, czy nauka w małej grupce.
Czy możecie polecić jakieś sprawdzone szkoły językowe?

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-08-12, 11:10   

Ja bym wolał rozmowy sam na sam, wiadomo: nie trzeba się dostosowywać do grupy, żadnego ograniczania ani tym bardziej zbyt wysokich poprzeczek. Są natomiast ludzie, którym taka nauka nie odpowiada, bo uwaga i nacisk nauczyciela koncentruje się tylko na jednej osobie, więc wyciśnie z ciebie więcej.

marasenha 

Wysłany: 2010-08-12, 15:01   

Ja wolę w małej grupie, bo to zawsze trochę raźniej. Po za tym jak jest dobry nauczyciel, to potrafi zmotywować grupę do interakcji. Właśnie na początku tego roku skończyłem lektorat na studiach, który był na bardzo słabym poziomie i chciałbym kontynuować naukę gdzieś.

anabilis90 

Wysłany: 2010-08-21, 13:50   

Ja zdecydowanie wolałabym osobiście, sam na sam z nauczycielem, bo nie wiem dlaczego, ale wstydzę sie mówić przy innych po angielsku. Sama też myśle o jakimś kursie, bo wprawdzie znam słownictwo, gramatykę itd, ale z mówieniem mam problemy, właśnie przez ten opór do mówienia.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2010-08-21, 16:54   

Jagodzianka napisał/a:
Zastanawiam się jaka forma nauki będzie bardziej efektywna, rozmowy face to face z native speaker tylko i wyłacznie, czy nauka w małej grupce.

Podejrzewam, że face to face z nauczycielem może i jest bardziej efektywna, ale ma duży gorszy stosunek efektywność/cena i to się po prostu nie kalkuluje.

keyvee  

Wysłany: 2010-09-09, 12:07   

Jako nauczyciel powiem, że lepiej uczyć się w parach. Zawsze mozna robić zadania na zmianę, odgrywać scenki w parach itp. a jak komus słabiej idzie to druga osoba ciagnie poziom do góry i motywuje słabszą do nauki. Indywidualnie można jak sie uczy konkretnie pod jeden egzamin.

Izabella  

Wysłany: 2010-09-28, 14:03   

Zw własnego doświadczenia powiem ze w grupie,poniewz przynajmniej mnie jest łatwiej i przy tym widzisz na tle innych swoje niedociągnięcia ,lub odstawanie od grupy.

marasenha 

Wysłany: 2010-10-13, 09:37   

Znalazłem fajną szkołę, która oferuje kursy w malutkich grupach (nawet 4 osoby) lub indywidualnie. Zastanawiam się nad kursem u nich, bo ta szkoła ma dobre opinie.

polinea  

Wysłany: 2010-10-21, 00:03   

moim zdaniem lepiej jest się uczyć w grupie, ale najlepiej takiej, w której jest mało osób, tak jak np. jest to w szkole językowej, grupy są tam małe, atmosfera fajna, plus jest duże nastawienie na komunikowanie się, co wydaje mi się bardzo istotne przy nauce języka obcego

Izabella  

Wysłany: 2010-10-26, 13:07   

No dokładnie.Jednak na tlle innych sprawdzasz swoja wiedze i to czego do tej pory sie nauczyłes.To zrozumiałe.Ale sa tez tacy którzy wstydza sie w grupie mówić np. po agielsku i wybieraja inne-indywidualne sposoby nauki.

holachica 

Wysłany: 2010-11-28, 15:58   

Moim zdaniem to wszystko zależy od osoby. Mnie bardziej motywuje praca w grupach wolę przebywać między ludźmi, oczywiście nie mogą być zbyt duże max5-6 osób. Według mnie ważniejszym wyborem jest obranie odpowiedniej metody podczas nauki języka. Mnie osobiście podoba się system w szkole - ponieważ kładą bardzo duży nacisk na mówienie i interaktywne multimedialne sposoby zaktywizowania kursantów. Najlepiej próbować i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

kajte 

Wysłany: 2010-12-06, 21:25   

Dla mnie najlepsze wyjście to małe grupki. Uczyłam się przez dwa lata indywidualnie i wcale nie było tak super jak mi się wcześniej wydawało. Teraz zastanawiam się nad wyborem szkoły językowej, a z internetu dowiedziałam się o szkole.... Szkoła ma swoje placówki w moich okolicach, czyli w Krakowie i w Wieliczce. Z tego co wiem to jeszcze w kilku polskich miastach. Ja oczywiście myślałam o Krakowie:). A główne zalety ich nauczania (jak dla mnie) to nastawienie na komunikację i małe grupy. Właśnie czegoś takiego szukam więc pewnie się zdecyduję.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-12-07, 00:18   

Wybitnie zaczyna mnie irytować ciągłe nachalne reklamowanie pewnej szkoły na A w tym wątku. Jak mamę kocham, odpuśćcie, bo zacznę dawać warny.

Howgh.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

ciek90  

Tytuł: Panicz

Wysłany: 2011-02-04, 18:47   

ja słyszałem ze metoda immersion class jest dość skuteczna i dobrze utrwala czyli połączenie nauki indywidualnej przed komputerem i speakerem

Cytat:
Immersion Class
To zajęcia multimedialne dzięki którym, Słuchacz trafi do krainy języka angielskiego , gdzie
jesteś otoczony ludźmi mówiącymi po angielsku, mogąc ich widzieć, słyszeć i rozmawiać z nimi.
Podczas zajęć Słuchacz zapoznaje się z nowym materiałem kursu, ucząc się za każdym razem
nowych zagadnień

marta112 

Wysłany: 2011-02-25, 10:04   

Nauka w grupie zawsze lepsza, no może prawie zawsze. Jednak porównywanie się z innymi uczniami raczej ułatwia naukę. Łatwiej nam się przekonać, że robimy postępy, choć oczywiście grupa może zaniżać nasze możliwości. I właśnie dlatego szkoły językowe dobrze uczą, bo dostosowują poziomy nauczania, podczas gdy licea już nie. Ciek90 podał fajny przykład takiego kursu, w którym jest również wykorzystanie różnych środków dotarcia do ucznia. CZyli znowu inaczej niż w szkole średniej (Choć oczywiście zdarzają się wyjątki). Z drugiej strony nauka samodzielna - do niej lepiej podchodzić z podstawami i dobrymi zdolnościami językowymi.

Odpowiedz do tematu