• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-11, 15:32   Nauka języka obcego za granicą - wyjazdy

Byliście kiedykolwiek uczestnikami zorganizowanego wyjazdu za granicę [kursu, obozu językowego, być może programu au pair] w celu nauki jakiegoś języka? Jakie macie w związku z tym doświadczenia? Jesteście w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani zarówno samymi efektami [podniesienie stopnia znajomości danego języka], jak i organizacją? A może wyjechaliście gdzieś indywidualnie, na własną rękę? Co sądzicie o takiej formie nauki języka obcego; nadaje się dla każdego uczącego, na każdym poziomie zaawansowania...? Jeśli nie braliście nigdy udziału, stanowi to Wasze marzenie i chętnie wzięlibyście udział w czymś takim...? :P

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-12-11, 15:49, w całości zmieniany 2 razy  

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-11, 17:23   
   Polecający: Lewiatan

Nigdy nie brałem udziału, a taka opcja wchodzi u mnie w grę tylko jeśli nie dostanę się na studia.
Freies soziales Jahr wydaje się być świetną opcją.

justy123  

Tytuł: justy

Wysłany: 2012-01-04, 09:11   

wydaje mi się ze wyjazd taki niekoniecznie musi byc skuteczny, przeciez i tak twoi koledzy z klasy beda raczej z tej samej grupy jezykowej co ty wiec bedziecie ciagle rozmawiac po polsku. polecam pracę wakacyjną za granicą.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-01-04, 09:28   

Cytat:
polecam pracę wakacyjną za granicą.
tylko nie przez polskie biuro pracy, bo później się okazuje, że i tak spędzasz 90% czasu z Polakami, mieszkając i pracując z nimi i do tego z kilkoma obcokrajowcami tylko...

marta112 

Wysłany: 2012-01-18, 13:05   

Nigdy nie byłam, ale różni znajomi byli. Wydaje mi się, że najlepsza forma to nauka na dobrym kursie językowym, bo to przede wszystkim regularność. Wyjazd językowy to koszty.
Zresztą, wakacje lepiej wykorzystać na wypoczynek, ale można też połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjechać w miejsce, gdzie tubylcy znają angielski. Czyli trening językowy za darmo.

DorotaK  

Wysłany: 2012-03-02, 19:46   

A co sadzicie o obozach językowych z BUT-a? Kuzynka się wybiera, przeglądałam z nią oferty i zdziwiłam się, ze nawet obozy w Nowym Jorku organizują ;)

marta112 

Wysłany: 2012-03-26, 09:24   

DorotaK napisał/a:
A co sadzicie o obozach językowych z BUT-a? Kuzynka się wybiera, przeglądałam z nią oferty i zdziwiłam się, ze nawet obozy w Nowym Jorku organizują ;)

Wydaje mi sie, że jednak samodzielna nauka na wakacjach, takich własnych, przez siebie zorganizowanych na pewno taniej wyjdzie. Oczywiście Nowy Jork kusi, ale cena pewno znaczna. Lepiej te pieniądze zainwestować w siebie i zapisać się na solidny kurs. Wakacje to wypoczynek.

DorotaK  

Wysłany: 2012-09-02, 15:53   

Wcale aż tak drogo nie było, chociaż w końcu zdecydowała się na Maltę. Bardzo jej się podobało. Tak zachwalała, ze teraz my się zastanawiamy czy nie pojechać ;) Na obóz już się co prawda nie łapiemy, ale widziałam, ze oni tez kursy językowe za granicą dla dorosłych organizują.

Izabella  

Wysłany: 2012-09-10, 20:35   

Ja być moze i zdecydowałabym sie na taki kurs, ale raczej dla mojej pewności, kiedy miałabym opanowany jezyk na poziomie sreniozaawansowanym ;) Wole czuc sie pewniej.

Olenia  

Wysłany: 2012-09-13, 10:27   

Moim zdaniem, to wszystko zależy czego oczekujemy od nauki języka. Byłam 2 lata temu na wakacjach w Hiszpanii, u tamtejszej rodziny. Wyjazd zorganizowany przez moją znajomą. Bardzo dużo się nauczyłam ale wyjeżdżając miałam już średnio opanowany język. Zapewne bez jego znajomości bym się na takie wakacje nie wybrała.

Lobos inca  

Wysłany: 2012-09-18, 00:09   

Moim zdaniem najlepszy sposob na nauke jezyka obcego to wyjazd.
Ja osobisc nigdy nie wyjechala na oboz ani nic takiego, ale wyjechalam mieszkac do Hiszpanii i mam znajomych ktozy jezdzili na wymiany uczniow do innych krajow, itp.

Tarantitla  

Wysłany: 2012-09-22, 16:47   

Hmm, powiem wam. Mieszkałam przez ponad rok w Hiszpanii, moj tato pracował i nas sciągnął na jakis czas. Uczęszczałam tam do szkoły typowo hiszpanskiej, państwowej. Miałam zapewnioną naukę języka gdyż go wczesniej nie znałam. I bardzo szybko zaczełam mowić, po dobrych 2-3 miesiącach.

Lobos inca  

Wysłany: 2012-09-23, 12:43   

No to dokładnie tak jak ja :)
A gdzie dokładnie byłaś?

Tarantitla  

Wysłany: 2012-09-26, 21:41   

Asturias, sama de langreo :P

Lobos inca  

Wysłany: 2012-09-27, 18:39   

Ahaa, ładnie tam :) Ale też mają trochę inny akcent niż my tutaj.

Odpowiedz do tematu