• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-26, 12:59   Niemiecki

Lubicie (może nawet kochacie? Eeek, nie śmiem marzyć ^^) język niemiecki? Pociąga Was to charakterystyczne, twarde i szorstkie brzmienie? ^^ Mowa Goethego stanowczo nie ma w Polsce zbyt wielu zwolenników, ale może jednak są wśród Was tacy, którzy potrafią docenić jej surowe piękno...?

Jeśli chodzi o mnie, to przyznam otwarcie, iż niemiecki jest w chwili obecnej jednym z mych ulubionych języków ^^ Mimo to ja również na samym początku [czyli w zamierzchłych czasach końca podstawówki i gimnazjum] serdecznie go nie znosiłam i nie cierpiałam ^^ Niemniej zawsze uzyskiwałam z niego dość dobre oceny i niechęć do teutońskiego narzecza w niczym nie przeszkadzała mi w coraz lepszym jego opanowywaniu. No a później [dużo później] nadeszła era Rammsteina, w czasie której pomalutku i stopniowo moje nastawienie do ojczystej mowy "germańskich najeźdźców" zaczęło się zmieniać [w czym bez wątpienia spory udział miała również kilkuletnia kompletna przerwa od zgłębiania jej tajników i brak praktycznie jakiegokolwiek z nią kontaktu]... Obecnie swój poziom znajomości niemieckiego oceniam jako średniozaawansowany, z planami dalszego rozwoju ^^

A Wy?

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-11-26, 16:17   

nie cieripę i ciary mnie przechodzą na samo brzmienie. uczyłam się półtorej roku, nie umiem nic. całe szczęście.

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-05, 19:54   
   Polecający: Lewiatan

W sumie nawet umiem, po kilku latach nauki. Zdołam się dogadać.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-05, 22:17   

Miałem swój okres w którym nienawidziłem niemieckiego niczym Katharsis kąpieli, ale w sumie wyleczyłem się z tego. Może pomógł Ramsztajn,lol? Nie wiem, nie drażni już mnie.

Co do znajomości natomiast, to słabo panie, słabo. 3 lata w licku, ale to tak na odpiehdol potraktowane, więc jeno pare zwrotów podstawowych mi we łbie zostało, nie dogadałbym się.

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-05, 22:48   

Martina napisał/a:
nie cieripę i ciary mnie przechodzą na samo brzmienie. uczyłam się półtorej roku, nie umiem nic. całe szczęście.

- ja się "uczyłam" przez dwa lata liceum i też nic nie umiem :P a język jest jaki jest, choć faktycznie jego brzmienie nie jest zbyt miłe dla ucha mojego również :]

chorymózg  

Wysłany: 2011-12-07, 17:17   

Lubię niemiecki. Owszem, do zbyt pięknych nie należy, ale łatwo wchodzi mi do głowy. Dla mnie jest dużo prostszy niż angielski, na przykład.

Odpowiedz do tematu