• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2013-06-26, 15:31
Autor Wiadomość

jazza  

Wysłany: 2016-05-22, 18:19   

To prawda, trzeba miec jakiegoś motywatora. Jeśli idziesz na zajęcia wiesz, że musisz się jakoś przygotować. Sama nie masz już takiej motywacji w domu...

santi 

Wysłany: 2016-06-15, 09:35   

dokładnie, nikt nie chce świecić oczami przed grupą wiec jakos łatwiej wziąc się w garść i uczyć w domu, mój kuzyn ktory w tym roku poszedl na pierwszy rok studiów i pod koniec sierpnia ma jechac do znajomych za granicę wpadl w panike bo na studiach slabo sie przykladał do anglika i ma obawy jak sobie poradzi zeby bilet kupic i sie w miescie nie zgubic bo dotrzec do nich musi sam, wyhaczyl nawet w speak upie promocję dla studentów, kurs dużo taniej jest teraz i ma w planach przez ten miesiąc nieźle zakuwać.

owsiana  

Wysłany: 2016-07-25, 16:40   

Najlepszą metodą nauki są chyba wycieczki wyjazdowe takie jak tutaj http://personaltutor.edu.pl/ Nie każdy jednak może na taką wycieczkę jechać dlatego warto zapisać się na zajęcia w grupie lub indywidualne na miejscu, w szkole. Sama zastanawiam się nad zapisaniem na takie zajęcia siebie i dzieci.

agabi  

Wysłany: 2016-09-05, 17:14   

Ja to się uczę niemieckiego online, wybrałam Empik school bo mogę uczyć się w późnych godzinach wieczornych. Nasze zajęcia są nagrywane to mogę zawsze do nich wrócić i obejrzeć na nowo. w grupie mamy 5 osób, więc w końcu mam szansę zaistnieć i w ogóle ktoś mnie wysłucha i zawsze mi pomoże :) Cenie sobie to, ze siedzę sobie w wygodnym fotelu w domku i mam z głowy dojazdy.

lazygirl 

Wysłany: 2016-09-17, 14:00   

Jeżeli chcesz dobrze nauczyć się języka to ja polecam wyjechać sobie z takim http://aupair.aifs.pl/ programem. Dzięki niemu na pewno doszlifujesz angielski i zdobędziesz nowe doświadczenie życiowe, które też jest istotne.

marta112 

Wysłany: 2016-10-22, 15:44   

Z tymi wyjazdowymi wycieczkami to nie jest do końca prawda. Jednak solidna nauka przez cały rok jest lepsza niż jeden krótki wyjazd. Zwłaszcza, że w ciągu roku raczej mało kto ma możliwość takiego wyjazdu.

Fafala 

Wysłany: 2016-10-24, 11:11   

Ja od pewnego czasu uczę się dosyć niecodziennego języka, jakim jest język chiński. Wbrew pozorom nie jest bardzo trudny, wystarczy poznać podstawy. Jeżeli chodzi o sposób nauki, to ja korzystam z metody Wushi. Jest dla mnie ona efektywna i widzę postępy. Łączy ona naukę w domu z nauką z lingwistą.

Podsyłam link źródłowy do tego sposobu nauki http://akademiachinskiego.com.pl/metoda-wushi/

A co do nauki w kraju czy poza nim. Tak jak osoba wyżej wspomniała. Rok nauki nawet w domu. jest lepszy od tygodnia czy dwóch w danym obcym kraju. Jednakże najlepiej jest połączyć to i to.

santi 

Wysłany: 2016-12-28, 22:20   

zgadzam się, byłam w pracy za granicą kilka miesięy i ani słowa po niemiecku się nauczyłam a przecież pracowałam z Niemcami i nic, jak się nie chce to się nie nauczy, lepiej iść na regularny kurs i uczyć się systematycznie, ja na kursie w speak up szybko postępy robiłam w zasadize z lekcji na lekcję

marta112 

Wysłany: 2017-01-27, 15:36   

Santi, cos w tym jest, choć z przypadków które znam, to jednak wyjazd to dobra metoda na nauke. Niestety jednak dla zdecydowanej większości nie do zrealizowania. I oczywiście od tego przecież są szkoły językowe, żeby uczyć języka. Zresztą mają różne ciekawe metody nauki czy dodatkowe warsztaty, które dodatkowo ułatwiają przyswojenie języka. Pewnie to znasz z własnego doświadczenia.

santi 

Wysłany: 2017-03-26, 19:12   

dokładnie, wyjazd to dosyć trudna opcja, mi by było ciężko zorganizować bo jak w końcu wyrwać się z pracy i też przecież dziecko i inne obowiązki są, kurs jest łatwiej dostępny, wieczorami jak mam spokój to robię material przez neta

marta112 

Wysłany: 2017-03-29, 11:02   

Santi, właśnie o to chodzi. Regularna nauka jest najlepsza. Choć niektórzy lubią kursy wakacyjne. Wedłig mnie one moga mieć sens, jeżeli służą podniesieniu umiejętności.

Yenna  

Wysłany: 2017-04-28, 12:31   

Samodzielie nie potrafiłabym się nauczyć języka Chodzi tutaj nawet nie o zdolnosci językowe ale o motywację. Ne wiem czy miałabym motywację na tyle, aby siadać sobie dzień w dzień i rozwiązywać zadania, uczyć się słówek. W szkole przynajmniej zadają mi jakieś prace domowe ;) Sami rozumiecie ;)

Na angielski chodzę do Empiku:
https://empikschool.com/pl/dla-doroslych

Jestem zadowolona ( chociaż to może również zasługa nauczyciela jaki mi się trafił ponieważ jest to naprawdę konkretny człowiek).

Zastanawiam się jeszcze nad zapisaniem się tam na hiszpański.

kora0 

Wysłany: 2017-09-25, 11:39   

Jeśli nie idzie to znaczy, że trzeba się wybrać na dodatkowe lekcje. Angielski to podstawa w dzisiejszych czasach dlatego trzeba umieć się komunikować w tym języku. Dobre kursy dla osób w każdym wieku znajdziecie w http://personaltutor.edu.pl/.

podjadek  

Wysłany: 2017-09-30, 19:34   

Przede wszystkim należy się kierować swoje kroki do szkół, które będą specjalizowały się w danej branży. To przekonało mnie osobiście do zapisania się do English For You. Bardzo dobrze zrealizowany był kurs w oparciu o autorski program zajęć, polski lektor wprowadzał teorię i gramatykę, natomiast nasz native speaker ciągnął mówienie. Jonathan z UK bardzo profesjonalnie podszedł do zajęć, przynosił sporo dodatkowych materiałów z prasy anglojęzycznej. Uważam, ze to dobra szkoła, sprawdzona w Warszawie, dużo się mówi po angielsku. Właśnie metoda dualna jest dla mnie bardzo skuteczna. Z jednej strony gramatyka realizowana przez polskiego lektora jest kręgosłupem języka. Z drugiej strony konwersacje z native speaker pomagają w przełamaniu barier mówienia i zmusza do praktycznego używania języka

kalimba  

Wysłany: 2017-10-30, 09:07   

Najlepiej wybrać się do takiej szkoły językowej, gdzie w ofercie znajdziemy dużą ilość konwersacji. Bardzo ważne w języku jest to, aby poprawnie nauczyć się mówić. Polecam Wam Klub Językowy: http://klubjezykowy.com/. Nauczają angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Odpowiedz do tematu