• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:38
Autor Wiadomość

inaequalis  

Wysłany: 2011-02-05, 12:56   

Dżem to świetny zespół, uwielbiam ich słuchać a szczególnie ich kawałku Whiskey ;-) i zastanawiam się gdzie za rozsądną cenę mogę kupić bluzkę z ich zespołem. hm. :]

Pasażer  

Wysłany: 2011-02-05, 19:15   

W sklepie? Na allegro? Na rockmetalshop.pl ? Zgaduję tylko.

niechcicm 

Wysłany: 2011-04-27, 17:13   

dżem jest ikona rocka... mimo upływu lat nadal ryskiek jest legendą w Polsce - na miere Kurta Cobeina czy Jima Morrisona na świecie ;)

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 20:25   

Uwielbiam odpływać przy blues'owych brzmieniach Dżemu, wtedy wszystko wydaje się takie proste, przyjemne, beztroskie.

endzi 

Wysłany: 2011-06-11, 22:19   

W Dżemie kocha się nie tylko dźwięki ale i teksty. Kiedyś to pisano naprawdę dobre teksty. Teraz głównie płycizna.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-06-11, 22:24   

Nigdy nie byłem fanem, jak już wspominałem, ale teraz chyba zacznę ich nie lubić. Wszystko przez studentów-chuików, którzy uwielbiają katować utwory tego zespołu nocami na korytarzach akademickich, to grając je na pełen regulator, to znów śpiewając (a raczej wyrykując). A najgorsze jest to, że znają przeważnie tylko Whiskey i Wehikuł czasu. No i tak w kółko, na zmianę z Chryzantemami złocistymi.... ocipieć można.

Nie sprawia to oczywiście, że muzyka Dżemu staje sie zła, ale źle mi się zaczyna kojarzyć i nie sprawia mi przyjemności ich słuchanie.

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-12, 11:39   

Starrk napisał/a:
A najgorsze jest to, że znają przeważnie tylko Whiskey i Wehikuł czasu.

No właśnie- niektórzy znają zaledwie dwa-trzy kawałki jakiegoś zespołu i uważają się za wielkich fanów. Oczywiście, wspomniane wyżej "Wehikuł czasu" i "Whiskey" są jednymi z najpopularniejszych utworów Dżemu, ale to tak, jakby się słuchało "Smells Like Teen Spirit" Nirvany czy Metalliki "Nothing Else Matters" i miało się przekonanie, że jest się znawcą ich twórczości.

endzi napisał/a:
W Dżemie kocha się nie tylko dźwięki ale i teksty. Kiedyś to pisano naprawdę dobre teksty. Teraz głównie płycizna.

ooo, tak!;)

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-12, 11:43   

soulofthefire napisał/a:
No właśnie- niektórzy znają zaledwie dwa-trzy kawałki jakiegoś zespołu i uważają się za wielkich fanów.

Jak dla mnie jeszcze gorszymi fanami Dżemu są ludzie, którzy znają naprawdę dużo kawałków i bez przerwy przeżywają jakim to wspaniałym człowiekiem był "Rysiek" (oni nigdy nie nazywają go po nazwisku, wszyscy się z nim chyba kumplowali, czy coś). I jaka to szkoda, że nie żyje. :wstyd:

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-12, 12:25   

Pasażer napisał/a:

Jak dla mnie jeszcze gorszymi fanami Dżemu są ludzie, którzy znają naprawdę dużo kawałków i bez przerwy przeżywają jakim to wspaniałym człowiekiem był "Rysiek" (oni nigdy nie nazywają go po nazwisku, wszyscy się z nim chyba kumplowali, czy coś). I jaka to szkoda, że nie żyje.

to samo z Cobainem, Magikiem czy Jacksonem ;-) Irytuje mnie taka moda na słuchanie muzyki nieżyjących już twórców. To śmieszne- nie trawisz rocka, ale słuchasz Kurta, bo umarł. Nieważne, że dobrze grał na gitarze.

kiciun  

Wysłany: 2011-06-12, 13:11   

Bardzo lubię. Sen o victorii, modlitwa, list do M- coś pięknego, inne kawałki też bardzo fajne

sijum  

Wysłany: 2011-06-17, 21:52   

słucham od hm...roku, uwielbiam, nawet nie dawno zagrali koncert w moim mieście, na którym bawiłam się wprost genialnie :)

bmwz5  

Wysłany: 2011-06-18, 00:09   

soulofthefire napisał/a:
to samo z Cobainem, Magikiem czy Jacksonem ;-) Irytuje mnie taka moda na słuchanie muzyki nieżyjących już twórców. To śmieszne- nie trawisz rocka, ale słuchasz Kurta, bo umarł. Nieważne, że dobrze grał na gitarze.

Cobain nie grał dobrze na gitarze. Nie śpiewał też dobrze.
W tej kategorii wolę Layne'a Staley'a z Alice in Chains, moim zdaniem wybitniejszego muzyka.
Aczkolwiek nie słucham maniakalnie Nirvany, Dżemu także nie - lubię czasami posłuchać, ale bez przesady. Dlatego też nie uważam się za jakiegoś wielkiego ich fana.
Co do Riedla - nie uważam go za wspaniałego człowieka, ale trzeba przyznać że głos to chłop miał ; )
Ogólnie jeżeli chodzi o Dżem - wpada w ucho, ale jeżeli chodzi o mnie, to nie na dłuższą metę ; )

mangan 

Wysłany: 2011-06-18, 18:46   

Ja tam Dżem uwielbiam

Dominika3325 

Wysłany: 2011-07-21, 13:49   

Peyti napisał/a:
Podoba mi się tylko jedna piosenka Dżemu, a mianowicie "Do kołyski". Inne nie przypadły mi do gustu.

To podobnie jak mi...;]

Amy_nr7  

Wysłany: 2011-07-21, 15:13   

Po muzykę Dżemu sięgam bardzo rzadko .. co nie znaczy że go nie lubię.. piosenki spoko nawet niektóre bardzo..
Zespół ten polubiłam dzięki filmowi ,,Skazany na bluesa '' Genialny film :)
Ogółem rzecz biorąc.. lubię ten zespół.. ;) :)

Odpowiedz do tematu