• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:45
Autor Wiadomość

Asche  

Wysłany: 2010-04-01, 15:12   Re: Gothic, rock i metal

Raise napisał/a:
Hehehe a kto Ci takich bzdur nawciskał, Lola?

Hahahaha.... A kto Ci takich bzdur nawciskał, Raise?
Cytat:
Satanista czci Szatana tak jak chrześcijanie Boga.

ROTFL. Wpierw należałoby zgłębić pojęcie samego satanizmu i poznać np. jego rodzaje oraz ideologię. W przeciwnym razie to tylko klepanie jałowych formułek, które z prawdą mają tyle wspólnego, co Nergal z Arką Noego. To, o czym napisałaś, podpada pod satanizm etymologiczny, tudzież okultystyczny, zależy od interpretacji. Tok Twojego myślenia jest wzorcowy i odzwierciedla stereotypowe postrzeganie satanizmu jako odwróconego chrześcijaństwa. A to nieprawda, bo satanizm może przyjmować różne formy, wszystko zależy od potrzeb, osobistych uwarunkowań psychicznych i sposobu postrzegania świata. Satanizm może być religią czczącą Szatana jako nieosobowego boga, ale może być też ateistyczną filozofią przedstawiającą Szatana jako symbol wolności, nieskrępowania seksualnego, odpowiedzialności. Itd. itp. bo nie sposób zgłębić tego tematu w kilku zdaniach, można by dyskutować w nieskończoność.
Arjada napisał/a:
nie rozumiem jednej rzeczy zwykle gdzy osoba np.taka jak ja slucha metalu rocka czy gothicu odrazu jest brana za szataniste...nie rozumiem tego...w klasie nawet mam przydomek szatanistka tylko ldatego ze slucham metalu czy rocka i lubie sie ubieac na czarno...osobiscie denerwuje mnie krytykowanie subkultury ludzi...

Pytanie, przez kogo dana osoba jest brana za tego ZUEgo "szatanistę" <o lol> ? Przez ciocię Zosię, kolegów z gimnazjum, panią z kiosku? Innymi słowy przez osoby, które wiedzą na temat satanizmu tyle samo, co ów nieszczęsny fan ostrzejszej muzy (czyli nic)? A dajcie żesz sobie spokój z tym stękaniem, że ten/ta/tamci uważają to/tamto/sramto. Jak wam przeszkadza, co sądzą inni, to znaczy że tacy z was "metale", jak z koziej dupy trąba. :looka:

Raise  

Tytuł: ~_^ Meow?

Wysłany: 2010-04-01, 16:48   

Asche - i się bardzo zagłębiło. Nie postrzegam satanizmu jako odwróconego chrześcijaństwa. Podałam przykład, że sataniści też mają swoją wiarę. A wiem to z różnych doświadczeń. Więc nie ucz "matki robić dzieci" :chytry: Albo chociaż na przyszłość czytaj ze zrozumieniem.
Ostatnio zmieniony przez Raise 2010-04-01, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  

Asche  

Wysłany: 2010-04-01, 18:44   

W takim razie jakaś uboga ta odpowiedź, skoro tyle się zgłębiło tego satanizmu...
No ale nie ma to jak wykręcić się sianem używając przy tym najbardziej oklepanego argumentu, jaki tylko istnieje w necie. Cóż, więc łapię w garść Antosiową The Satanic Bible i spadam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. :hyhy:

Jeszcze słówko do owego postrzegania metalowców jako potencjalnych "szejtanmanów": nie ma się co dziwić negatywną reakcją społeczeństwa na ludzi o odmiennych gustach muzycznych, kiedy nawet władza mówi metalowcom NIE! PiS donosi na lidera Behemotha. :oczami:
Ostatnio zmieniony przez Asche 2010-04-01, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

BlackwhiteCAT  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2011-06-18, 21:28   
   Polecający: pan Gógl

Bo to jest tylko zwykły, rypnięty pogląd [tzn, to coś innego, ale zapomniałam słowa.] coś na s.. ss? nieważne, wszyscy wiemy o co mi chodzi
STEREOTYP, o!
hahahaha xD

dobra, a teraz do rzeczy: Ludziom łatwiej jest oceniać po wyglądzie, robią to albo podświadomie, z przyzwyczajenia, albo najprościej: próbują się tym wywyższyć, porównują się do tych osób, wyzywając ich od satanistów, oceniając nie mając w ogóle poglądów, po to, by siebie samego przed sobą ukazać pod dobrym światłem. Niska samoocena? tak
jest też wpływ środowiska, rzecz jasna. I tak powstaje stereotyp. Jedna osoba sobie coś ubzdura, powie to innym, którzy bezmózgowi w to uwierzą, będą powtarzać i ktoś, kto nie jest z nimi, w sensie w ich grupie 'normalnych', jest wyszydzany i obgadywany.

alfik23 

Wysłany: 2011-07-03, 20:14   Re: Gothic, rock i metal

Szatana można ponoć znaleźć nawet w Beatlesach (to pewnie dlatego, że są sławniejsi od Chrystusa i chodzili w czarnych golfach), o Stonesach nie mówiąc. W ogóle dla wszystkich tropicieli szatana i jego gorliwych wyznawców polecam stronę http://m-c-p.prv.pl/ , dzięki niej dowiedziałem się, że np. zespół Wilki swoją nazwą nawiązuje do wilkołaków a Trubadurzy do zespół metalowy. A co do wyglądu - księża chodzą na czarno i jakoś nikt do nich nie ma o to pretensji.

BlackwhiteCAT  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2011-07-19, 17:43   
   Polecający: pan Gógl

Szatana wytropisz nawet w krzyżu przed kościołem, jeśli staniesz na głowie :rotfl:

Odpowiedz do tematu