• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

oscyp777 

Wysłany: 2011-11-02, 14:17   

jak dla mnie troche komercha ;/

Kobieta Piernik  

Wysłany: 2011-11-06, 22:34   

Po pewnym czasie każdy zespół staje się komercyjny. I nie ma tu żadnych wyjątków. Liczące się zespoły znają swoją wartość i pakują się w przedsięwzięcia korzystne dla nich samych, nie zaś dla ich muzyki. Poza tym ludzie zmieniają się, muzycy nie są żadnymi wyjątkami. Po kilkunastu latach robienia i grania tego samego normalnym jest, że człowiek chce zmian.
Powracając do tematu Green Day vs Linkin Park - ja wybieram tych drugich. Za płyty "Hybrid Theory" i "Meteora". Green Day nigdy nie był zespołem, którego jakoś specjalnie lubiłam. I niestety, ale ja osobiście kojarzę ich tylko z hitu American Idiot, którym MTV nękała widzów w czasach, gdy jeszcze puszczała muzykę.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-11-06, 22:47   

Kobieta Piernik napisał/a:
Po pewnym czasie każdy zespół staje się komercyjny. I nie ma tu żadnych wyjątków. Liczące się zespoły znają swoją wartość i pakują się w przedsięwzięcia korzystne dla nich samych, nie zaś dla ich muzyki.

Szczerze wątpię. Są zespoły, które bronią swojej niezależności, nie podpisują kontraktów z mejdżersami, tylko albo robią wszystko własnym sumptem, albo nagrywają dla (naprawdę) niezależnych wytwórni - a robią tak, bo znają swoją wartość i robią to dla swojej muzyki; mejdżers wymagałby bengerów, klipów i Kanye'ego Westa na bicie, a niezal-wytwórnia daje im swobodę twórczości. :luka:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kobieta Piernik  

Wysłany: 2011-11-06, 22:56   

Ale nawet nie o muzykę chodzi. Spójrz na resztę. Występy w reklamówkach, promowanie swoim nazwiskiem najnowszej generacji maszynek do golenia, własne perfumy, występy w serialach, czy chociażby sprzedać bidonów czy pudełek na kanapki. Z tego wszystkiego płyną pieniążki. Dobry zespół, czy wykonawca jest w stanie obronić się sam swoją muzyką. Niestety wielu tego nie potrafi. Przykro się patrzy na tych, którzy jeszcze parę lat temu mówili "jesteśmy niezależni, nigdy się nie zmienimy", a teraz w eleganckiej sesji zdjęciowej i obszernym wywiadzie niczym cierpiętnicy powtarzają, jak ciężko im się żyje i jak napastują ich fani. Zachodzimy tu troszeczkę na hipokryzję, a to nigdy nie jest dobre.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-11-06, 23:43   
   Polecający: Wujek Google

Kobieta Piernik napisał/a:
Dobry zespół, czy wykonawca jest w stanie obronić się sam swoją muzyką.

Bzdura. Ci, którzy bronią się samą muzyką tak naprawdę wcale nie są w stanie się z tej muzyki utrzymać.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-11-07, 19:58   

yaku napisał/a:
Ci, którzy bronią się samą muzyką tak naprawdę wcale nie są w stanie się z tej muzyki utrzymać.

Coś może być na rzeczy. Albini, choć robi z Shellakiem spustoszenie, jest tak właściwie rozpoznawany głównie poprzez działalność producenta/realizatora dźwięku, jak sam woli być kredytowany, o ile nic nie mylę, który, hoho, prowadzi Electrical Audio w Chicago - a nie jako muzyk, założyciel Big Black i Shellaca. Zresztą, oto sam Albini nt. m.in. kwestii podpisywania umów z dużymi wytwórniami: http://www.negativland.com/albini.html

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

chorymózg  

Wysłany: 2011-12-06, 16:15   

Green Day czy Linkin Park? Żadne!
Według mnie porównanie tych dwóch zespołów jest trochę trafne - oba są słabe.
Ostatnio zmieniony przez chorymózg 2011-12-06, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

dysputa  

Tytuł: idź żołnierzyku

Wysłany: 2012-05-28, 20:53   

zdecydowanie Linkin. kolejny zespół na którym się wychowałam z magicznej trójki (Myslovitz, The Cure, Linkin Park) i mimo że nie poważam ich najnowszej twórczości (jak części zespołów, które słucham) to i tak ich kocham : D

she isn't get it .

pistacjowooka  

Wysłany: 2013-08-26, 13:48   

Nie rozumiem skąd to pytanie :) nigdy nie musiałam wybierać i teraz też nie zamierzam :)

Odpowiedz do tematu