• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-17, 13:53   Hey

Polski zespół założony w 1992 r. w Szczecinie, jedna z największych legend polskiej muzyki rockowej. Grupa, rozpoznawalna w głównej mierze dzięki niezwykle charakterystycznemu głosowi charyzmatycznej wokalistki Kasi Nosowskiej, największą popularnością cieszyła się w latach dziewięćdziesiątych [1993-1995]: debiutancki album "Fire", z którego pochodzi najbardziej chyba znany utwór Heya - Moja i twoja nadzieja (hymn pomocy powodzianom w 1997 r.) oraz takie przeboje, jak Zazdrość, Teksański czy Dreams; kolejna płyta "Ho!" ugruntowująca pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej jako niekwestionowanej ikony rocka; mini-album "Heledore", któremu towarzyszyła drastyczna zmiana wizerunku przez wokalistkę [ścięte praktycznie do gołej skóry włosy i zmiana ubioru] i wreszcie "?", z którego pochodzą tak znane utwory, jak Anioł, List czy Prawda.

Kolejne dwa albumy, "Karma" i "Hey" to nieco bardziej "chude" lata dla grupy [1997-1999], spowodowane m. in. problemami związanymi z zakończeniem współpracy z menadżer Katarzyną Kanclerz, odejściem z dotychczasowej wytwórni muzycznej, znikomą promocją w mediach "Karmy" oraz odejściem z zespołu inicjatora jego powstania, gitarzysty Piotra Banacha.

Po pokonaniu wcześniejszych zawirowań następne albumy, "Sic!" i "Music Music" [z którego pochodzi jeden z moich personalnych faworytów - Muka oraz Mru, mru] przynoszą zmianę stylistyki zespołu - płyta "Sic!" jest bardziej subtelna brzmieniowo i bogatsza instrumentalnie, szczególnie w partie klawiszowe, "Music Music" zaś nawiązuje bardziej do solowych projektów Kasi Nosowskiej niż do stylu gry samego bandu. W roku 2005 grupa wydaje kolejną płytę - "Echosystem", zdobywającą status platynowej i przynoszącą kolejny wielki przebój - Mimo wszystko, a całkiem niedawno, w 2009 r., ostatni jak do tej pory album "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" [hity Kto tam? Kto jest w środku?, Faza delta, Umieraj stąd]

Tyle tytułem tak zwanego wstępu :P Co sądzicie o grupie Hey? Bliska Waszym muzycznym preferencjom, uwielbiana, dosyć obojętna czy w ogóle dno? Wypowiadamy się ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-17, 14:03   

Nosowska to jedyny damski wokal jaki jestem w stanie znieść. Hey więc lubię, swego czasu katowałam na okrągło, teraz mniej, ale w dalszym ciągu - często słucham w samochodzie, śpiewając przy okazji. dobrze, że zima i okna pozamykane, to nikt nie słyszy.
najbardziej lubię płyty Karma i Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!, ale chyba nie ma żadnej, której bym jakoś konkretnie nie lubiła.
wśród polskich zespołów stawiam na podium.

marta9312  

Tytuł: słońce w nocy

Wysłany: 2011-12-17, 17:32   

hey to smak i gust sam w sobie. nosowskiej jest wytworna, słucham jej czasami jak zahipnotyzowana.
'mimo wszystko'- prawdziwy majstersztyk.

kawy
papierosów

Ciebie.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-17, 18:07   

Hey był coolerski jak mieli swój grandżowy etap kariery, czyli na samym początku. Wprawdzie takie Misie to czysta zżynka z Alice in Chains, ale zaebiście mi sie tego słuchało. Ja Sowa <3

Ze starszych kawałków to Anioł, List... takie tam, nigdy nie zagłebiałem się w ich twórczość AŻ TAK, głownie to single, takie tam.

Ostatnia płytka do gazu. Chuiowe toto jakieś, lepeij by było jakby Nosowska się sama pod tym podpisała. Choć i to jakoś by nie odkupiło tego krążka, jako że na ten przykład 8 od Nosi jest tak z pinć razy lepsiejsze.

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-18, 15:39   

bardzo lubię zarówno hey (zwłaszcza początki), jak i solową nosowską. jeśli chodzi o damskie wokale w Polsce to dla mnie zdecydowanie numer 1 ;)
z heya najbardziej mi przypadł do gustu album debiutancki fire, mtv unplugged też jest świetne.
'marta9312 napisał/a:
mimo wszystko'- prawdziwy majstersztyk.

- zgadzam się i uwielbiam :serce:
a "8" to bardzo pozytywny album.

elatha 

Wysłany: 2011-12-28, 18:45   

jeden z zespołów, które kiedyś potrafiłam katować miesiącami
teksty Kasi- genialne, na kilku koncertach byłam i zawsze wracałam zachwycona, za każdym razem zakochiwałam się ponownie
przesłuchałam całą dyskografię, większość tekstów znam na pamięć
teksty Pani Nosowskiej często odzwierciedlają mój stan umysły
uwielbiam to surowe brzmienie z pierwszych albumów, jednak doceniam także zabawę z elektroniką (co śmieszne, na początku zupełnie nie mogłam się przekonać do murp)
ulubione utwory: Desire, Katasza, Zakochani, Dreams, 4 pory, Ty, Ty, Ty, Missy Seepy, Z rejestru strasznych snów, no i Ho..

ziomek12  

Wysłany: 2016-11-15, 12:44   

bardzo lubię, a Nosowską uważam za najlepszą polską wokalistkę

Sophie 

Wysłany: 2016-12-09, 10:30   

Myślę, że to jest już taki zespół, że czy go ktoś słucha, czy nie, to każdy go szanuje. Dużo dobrego zrobili dla polskiej muzyki, to trzeba im przyznać.

Odpowiedz do tematu