• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-05-31, 15:55   interpol

grupa muzyczna dowodzona przez Paula Banksa, założona w Wielkim Jabłku jeszcze w poprzednim wieku. pełnowymiarowo zadebiutowali w 2002r. płytą "Turn on the bright lights", o której można powiedzieć, że Joy Division nie zagraliby jej lepiej i że Editors chcieliby tak grać, a z kolei I Love You But I've Chosen Darkness mogliby tak grać, ale nie grają.

w trakcie prac nad czwartą płytą z zespołem pożegnał się Carlos D. (Dengler), odpowiedzialny za emisję przeszywająco zimnego basu, i choć będzie to już czwarte wydawnictwo, dwa poprzednie follow-upy nie zbliżyły się nawet do astralnego poziomu TOTBL, miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś im się uda. : )

wszystkie wyjątki jołtubowe z pierwszej płyty, którą, gdybym miał określić jednym słowem, powiedziałbym, że to płyta "jesienna".

http://www.youtube.com/watch?v=-X_mGWOHEKY
http://www.youtube.com/watch?v=Qm2oBSCtImg
http://www.youtube.com/watch?v=2kPON3WmdRw

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kurczol  

Wysłany: 2010-05-31, 16:42   
   Polecający: baba jaga ;P

Znam tych Panow juz jakis czas i mi osobiscie ich muzyka nie przeszkadza, nawet kiedys mialam jedna piosenke na kompie ; P

ale do nadmienionego Joy Division im bardzo daleko i takie porownania sa niecelne i obrazliwe dal tych jakze cudnych panow z manchesteru.

Nie jest z tym Interpolem tak najgorzej w porownaniu do innych mlodzierzowych brzdakan, ktore przypominaja raczej bardzo zdepresjonowane przedszkole muzyczne.
I powiedzmy ze moge zrozumiec, ze komus sie ta muzyka podoba, jednak sama osobiscie pod ciezkim urokiem i wrazeniem nie jestem

Pasażer  

Wysłany: 2010-05-31, 16:58   

Esencjonalne kawałki - "A time to be so small" i "Pace is the trick". Lubię posłuchać, a i owszem.

Ciekawe czy przeszłaby prowokacja o treści "mniej nudni niż Joy Division". :oczami:

Smarkej  

Wysłany: 2010-05-31, 17:10   

długi, długi czas wnerwiało mnie przyrównywanie wymienionych do Joy Division, ale ogarnąłem, że skoro jest popyt na smutnych młodzieńców smutno śpiewających smutnym, wysokim (?) głosem do smutnego basu, to Interpol mogę zaakceptować jako ten najmniej nachalny. innym na pohybel, [2]

bo tak sobie myślę czasem, co innego subtelna, nobliwa inspiracja, a co innego bezecne epigoństwo.

a na prowokację nie dam się nabhać!

Kurczol  

Wysłany: 2010-05-31, 17:16   
   Polecający: baba jaga ;P

I madrze ... jeszcze z Ciebie wyrosnie madry chlopiec ; D

a tak powaznie to fakt nic nie wkurza tak jak zdzieranie z innych zespolow, starszych lepszych tak jak w przypadku offspringa i bad religion np

Wiec w sumie mozna cenic za to Interpol jednak, naprawde nie widze podobienstwa ani w tekstach, ani w muzyce, ani w niczym wlasciwie.

Zupelnie inne klimaty.. Joy pasuje (nawet nie wiecie jak bardzo ) do polnocno agielskiego klimatu ulic anglii, silny wplyw miejsca urodzenia na muzyke.
A Interpol to takie hopa hopa bardziej ( co do miejsca urodzenia zespolu i jego wplywu na muzyke nie wiem bo w NY nie bylam) i w sumie jak tak sobie wyobrazam NY to chyba by pasowalo wlasnie takie granie.

W sumie za malo znam tworczosc mlodziencow z hameryki zeby podobienstw sie doszukiwac, ale z tego co znam i z tego co wrzuciles, tegoz domniemanego podobienstwa nie widze.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-16, 21:45   

Z płyty na płytę coraz gorzej, ostatnia ma tylko jeden dobry kawałek. Ale w sumie zespoł ciekawy i taki do uspokojenia się. Solówka lidera fajna.

Smarkej  

Wysłany: 2010-07-27, 10:46   

wczoraj wypłynął w intranecie nowy album grupy zatytułowany po prostu "Interpol".

data wydania planowana była na początek września, ale zainteresowani fani mogą położyć swoje łapki na trackach już teraz. sam nie słyszałem jeszcze nowej płyty, gdyż czekam na bardziej cywilizowane wydawnictwo niż webrip. jak już wspominałem, jest to ostatnia płyta z Carlosem D. w składzie. o poziom wydawnictwa drżę niejako, gdyż poprzednie płyty nijak miały się do miazgi debiutu. ;>

mkicho  

Wysłany: 2010-07-27, 11:44   

już dawno, kilka miesięcy temu nawet, krążył w sieci kawałek "Lights".
dla zainteresowanych link : http://www.youtube.com/watch?v=VakqM_mJMqY

Interpol niezmiernie lubię, więc tym bardziej cieszy mnie pojawienie się nowej płyty.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-27, 18:26   

"Lights"- całkiem dobry kawałek, przyjemnie się słucha i coraz lepiej brzmi z każdym przesłuchaniem.

Jak narazie zleakowanego albumu na będę ściagał, bo brzydzę się piractwem i kupuję tylko oryginały :luka: Niemniej jednak nadzieja na dobrą płytę jest, przynajmniej wiadomo, że nie będzie tak jak z "Our love to admire", że po pierwszym kawałku album się kończy. (Bo tutaj "Lights" jest w środku" xD). Nie podoba mi się tylko nazwa albumu, bo nie lubię "selftitlów" - brak inwencji twórczej jak dla mnie.

Zobaczym.

Thomer 

Wysłany: 2011-05-14, 14:23   

Interpol wystąpi na tegorocznym Coke Live Music Festival. Kapitalna sprawa, ja już ostrze sobie zęby na ich koncert :)

niechcicm 

Wysłany: 2011-05-15, 20:36   

Dla mnie najlepszym ich kawałkiem jest 'Untitled' - świetny :)

Odpowiedz do tematu