• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-05-18, 09:44   joy division

dziś mija 30 lat, odkąd Ian Curtis dokonał wyboru, co z puli serce/dusza ma spłonąć. przez ten czas namnożyło się na wyspach i za oceanem wokalistów, w których głosie słychać tę samą eteryczność, cierpiętnictwo, którymi targają, jak sądzą, te same emocje. ba, z kloaki dziejów wyszli również epigoni, ale choć mają głos podobny, nie jest to głos ten sam - w wielu kontekstach.

joy division powstali w dzikim manchesterze i we właściwym czasie upchnięto ich między pałkę i gonady Tony'ego Wilsona, lokalnego animatora sceny muzycznej z zawodu, dziennikarza z zamiłowania, i po podpisaniu krwią kontraktu z factory records, usłyszała ich o o nich anglia, a potem i europa. na stany było już za późno.

jeśli Bowie czy Reed spotkali się kiedyś z Pistolsami, to się spotkali. najciekawsze spotkanie bez ich udziału miało miejsce właśnie w JD. na zewnątrz, w walecznym świecie, szalała pierwsza era brytyjskiego punku, który dotarł i do przemysłowego manchesteru. weź estetykę punkową, odejmij etos rozpierdolu, spotkaj psychola za konsoletą i dodaj freaka na mikrofonie - patrz, co się będzie działo.

http://www.youtube.com/watch?v=r2sdUJ5OIf0
http://www.youtube.com/watch?v=w2mKRjPHUNg

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kurczol  

Wysłany: 2010-05-18, 12:21   
   Polecający: baba jaga ;P

Manchester jest bardziej cywilizowany niz Ci sie wydaje.

A joy Diviosion jest jednym z moich ulubionych zespolow i naprawde bardzo klimatem oddaje codziennosc angielska.

Muzyka i teksty jest tak cudownie depresyjna, ze az ciarki mam na plecach jak wlacze np close czy dead souls. Piekny zespol i piekna tworczosc ...

jeden z zespolow, ktory chcialabym zobaczyc na zywo.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-05-20, 01:37   

Ja znam ich tylko "Love will tear us apart". Ale słyszałem, że ocenianie ich na podstawie tego utworu to jak oceniać Floydów po "Another Brick in the Wall"... trochę nie teges.

Słyszałem któraś tam ich płytę ze 2-3 razy... przeleciała mi przez uszy.

nikkoś  

Wysłany: 2010-05-21, 21:48   

Kapelka jedyna w swoim rodzaju. Moim szczególnie ulubionym numerem jest "24 hours".

Asasello  

Wysłany: 2010-09-06, 17:55   

Ehh.. Gra cieni. "Shadow Play" to według mnie chyba jeden z ich najlepszych kawałków.

kraj23  

Wysłany: 2011-05-05, 17:43   

polecam film control :) cale jego zycie

bmwz5  

Wysłany: 2011-05-05, 22:08   

Control jest na podstawie książki napisanej przez jego żonę, więc nie wszystko jest tam w pełni zgodne z prawdą.. aczkolwiek także polecam.

Odpowiedz do tematu