• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smok_ 

Tytuł: Jestem na nie!

Wysłany: 2012-01-09, 20:18   Kings of Leon

Cytat:
Kings of Leon – zespół rockowy założony w Nashville w USA przez trzech braci i ich kuzyna. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obydwaj mieli na imię Leon. Grupa odnosi sukcesy głównie w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Jej znaczenie jest za to mniejsze w ich rodzinnych stronach.

Tyle najważniejszych faktów mówi nam o zespole wikipedia.

O chłopakach z Kings of Leon słyszałem już dawno, sporadycznie słuchałem jednak wyłącznie dwóch kawałków (co zabawne, im bardziej zagłębiałem się w twórczość zespołu obie piosenki znacznie przestały mi się podobać - mowa tu o 'Use Somebody' i 'Sex on Fire'), jednak całkiem niedawno znajomy puścił mi ich najnowszy album i muszę przyznać, że krążek wciągnął mnie totalnie. Niesamowity wokal, w którym można po prostu utonąć!

Wasze opinie?
Ostatnio zmieniony przez Smok_ 2012-01-09, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-01-09, 20:46   

Nie lubię, nie trawię. Jak dla mnie określanie ich mianem zespołu rockowego jest co najmniej śmieszne. 3x Nie. Do widzenia.
Impatient and curious of what may come

Smok_ 

Wysłany: 2012-01-09, 20:53   

Achar napisał/a:
Nie lubię, nie trawię. Jak dla mnie określanie ich mianem zespołu rockowego jest co najmniej śmieszne. 3x Nie. Do widzenia.

Dlaczego? :oczami:

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-01-09, 20:58   

ja też nie przepadam za tym zespołem. słyszeć słyszałam, swego czasu mocno w radio męczyli "use somebody" i mocno mi się przeżarło. szału ni ma, wokalista jakoś mnie drażni swoją barwą głosu. z niektórymi wykonawcami tak po prostu mam :c

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-01-09, 21:01   

Pamiętam jak przez mgłę, iż czytałam kiedyś o nich tekst (a może to był wywiad?), w którym straszliwie jechali i odżegnywali się na wszelkie możliwe sposoby od jednego ze swych największych hitów, który w znaczącym stopniu przyczynił się do wyniesienia ich na szczyty popularności - Sex On Fire właśnie. Że szmira, chała, kicz a przede wszystkim nieznośna wprost KOMERCJA. Bardzo mnie tym zrazili do siebie, nie ukrywam.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-01-09, 21:12   

Smok_ napisał/a:
Achar napisał/a:

Dlaczego? :oczami:

Wokal jest za bardzo popowy. Gitara w 90% to amatorszczyzna i na pewno nie można ich porównywać od Aerosmith, GnR, EVH, ACDC czy Black Sabbath. To inna liga i inny gatunek muzyczny. Nie ma żadnego związku pomiędzy wymienionymi zespołami a KoL oprócz tego, że jakiś fan napisał na wikipedii "Zespół rockowy".

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-01-09, 21:37   

Achar napisał/a:
i na pewno nie można ich porównywać od Aerosmith, GnR, EVH, ACDC czy Black Sabbath. To inna liga i inny gatunek muzyczny. Nie ma żadnego związku pomiędzy wymienionymi zespołami a KoL oprócz tego, że jakiś fan napisał na wikipedii "Zespół rockowy".
No i co z tego?

Nie słucham. Z przedostatniej płyty spodobały mi sie w sumie jedynie 2 pierwsze tracki - Closer i Crawl. Zwłaszcza ten pierwszy miał fajny, mroczny klimacik. Nie wiem, nie dla mnie raczej zespół ale żeby ich tak opluwać...

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-01-09, 21:56   

Starrk napisał/a:
Nie słucham. Z przedostatniej płyty spodobały mi sie w sumie jedynie 2 pierwsze tracki - Closer i Crawl. Zwłaszcza ten pierwszy miał fajny, mroczny klimacik. Nie wiem, nie dla mnie raczej zespół ale żeby ich tak opluwać...

nagrali "Closer" i cała reszta mnie nie obchodzi. dla mnie na wieki wieków amen pozostaną bandem jednego tracku, właśnie tego. bo, wydaje mi się, jest on po całości różny od ich poczynań traktowanych holistycznie, a to wyeksponowana figurka basowa, całkiem klimatycznie, a nie żadne tam seks on fajery czy juz sambadiz, uja tam. nie wiem, co chcieli tym osiągnać, wbić na na soundtrack do "Twilighta" czy co tam - z całą resztą, dont give a fuck, są jak Coldplay, niech spiehdalają na stadiony.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2012-01-09, 22:08   

Prawdy trochę jest, że Closer jest takie superduper klimatycznie i moje ulubione Kingsów, bo w sumie słucham tak bardziej z sentymentu, bo trochę fajnych czasów mi się przypomina albo jak ktoś u mnie jest i zapuści to też tam sobie ponucę, ale tak bardziej podświadomie niż groupiefirstfanstringinascene.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-01-10, 06:57   

Smarkej napisał/a:
są jak Coldplay, niech spiehdalają na stadiony.
hyhy, +1
chociaż i Coldplaya się kiedyś sluchało przez chwilę, chlip ;C

Smok_ 

Wysłany: 2012-01-10, 14:04   

Cytat:
Wokal jest za bardzo popowy.

Jaka jest definicja 'popowego wokalu'? Głos podobny do tego rapera, popka?

Cytat:
nie można ich porównywać od Aerosmith, GnR, EVH, ACDC czy Black Sabbath.

Tak samo jak nie można porównać Ronaldo do Maradony, a mimo wszystko Cris to dobry piłkarz i ma swoich fanów.

Cytat:
To inna liga i inny gatunek muzyczny.

Oczywiście masz rację. Jednak szufladkowanie muzyki rockowej na podgatunki typu hard czy indie nie ma większego sensu. To jest po prostu ROCK!

Cytat:
Nie ma żadnego związku pomiędzy wymienionymi zespołami a KoL.

No może poza tym, że wszystkie te zespołu (łącznie z Kings of Leon) znane są prawie na całym świecie a ich albumy sprzedają się w milionach kopii.
Ostatnio zmieniony przez Smok_ 2012-01-10, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

cocoo77  

Wysłany: 2012-01-11, 15:56   

właśnie słucham sobie "closer", bo wcześniej nie słyszałam, fajne nawet. "use somebody" i "sex on fire" jakoś do mnie nigdy na tyle nie trafiły, żebym zaczęła słuchać tegoż zespołu, no i tak wyszło, że nie zapoznałam się z resztą ich piosenek..w ogóle to nie przepadam za takimi nowymi "rockowymi" bandami, nie moja bajka.

dysputa  

Tytuł: idź żołnierzyku

Wysłany: 2012-05-28, 20:50   

baaaaaardzo lubię. kocham tańczyć przy "wasted time" , Jared Followill jest piękny, a w "charmer" Caleb niesamowicie piszczy : D

she isn't get it .

pistacjowooka  

Wysłany: 2013-08-26, 13:51   

Kings of Leon - cudowna muzyka, bardzo mnie odpręża i wprawia w dobry nastrój ;)
Tylko szkoda, że na Openerze niczym nie zaskoczyli. :/

guter 

Wysłany: 2013-09-20, 09:49   

"nie zawsze można mieć kawior" ale i tak dali radę już nie ma co narzekać

Odpowiedz do tematu