• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-23, 12:10
Autor Wiadomość

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-11, 17:25   Lenny Kravitz
   Polecający: samej sobie :P

na początku małe przypomnienie jak ktoś nie czai gościa ;)

Lenny Kravitz to jeden z najwybitniejszych muzyków rockowych naszych czasów. Wielki idol, którego odważne, charakterystyczne brzmienie wykracza poza ramy gatunku i stylu. W jego muzyce nietrudno odnaleźć bogate wpływy soulu, rocka i funku z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Mimo to, każda z jego sześciu poprzednich płyt studyjnych niosła w sobie ducha czasu, w którym powstawała. Piosenki Lenny’ego Kravitza z biegiem lat nie tracą swej mocy, czego dowodem jest wydany w 2000 roku potrójnie platynowy album GREATEST HITS. Artysta nagrał właśnie swoją siódmą płytę studyjną - BAPTISM, wraz z którą po 15 latach od wydania debiutanckiego krążka LET LOVE RULE (1989) powrócił do punktu wyjścia. "To dziwne, ale nagrałem właśnie jeszcze raz moją pierwszą płytę," mówi. "Mam wrażenie, że jest tak czysta, niczym nie skażona, że oznacza dopiero początek wszystkiego." Muzyka Kravitza posiada moc i ogromny ładunek emocjonalny, który znajduje odbicie w porywających riffach i dynamicznych partiach wokalu. Od początku swojej kariery Kravitz nieustannie redefiniuje swoje brzmienie, nigdy nie maluje tego samego obrazu po raz drugi, nigdy nie używa tych samych barw. "Nie jest to działanie świadome. Po prostu nie lubię się powtarzać," przyznaje Kravitz. "Kiedy coś już raz zrobię, stawiam kropkę i ruszam dalej."

Dzięki takiemu podejściu Kravitz zdobył sobie niezrównaną pozycję w świecie muzycznym. Każda z jego płyt osiągnęła platynowy lub multi-platynowy status. W latach 1999-2002 otrzymał aż czterokrotnie nagrodę Grammy, ustanawiając tym samym rekord w kategorii “Najlepszy rockowy wokalista” nagrodą za singiel “Dig In” (wcześniej został wyróżniony w tej samej kategorii za “Again,” “American Woman” i “Fly Away”), zaś jego nieprzerwana dobra passa należy do najdłuższych w historii przyznawania tych nagród. W 2003 roku artysta otrzymał nominację do piątej nagrody Grammy w tej kategorii za singiel “If I Could Fall In Love” pochodzący z jego poprzedniej płyty studyjnej, LENNY. Kravitz cieszy się również dużym uznaniem wśród kolegów z branży. Lista artystów, z którymi współpracował jest równie urozmaicona jak lista jego muzycznych inspiracji. Lenny ma na swoim koncie współpracę m.in. z Madonną, Slashem i Jay-Z, z N.E.R.D, czy P. Diddy.

Może On aż tak wiele nie wniósł do światowej muzyki ale na pewno jest ceniony przez wielu artystów i prze zemnie ;)
A wy co sądzicie o guru amerykańskiej pop kultury.?
I have come to save the day
And I won't leave until I'm done.

Lola  

Wysłany: 2007-06-11, 17:31   
   Polecający: religia tv

A czemu kicz ? Jak dla mnie spoko muzyka , mam jego kilka płyt choc nie jestem wielką fanka ale czasem miło posłuchać. Mnie osobiście podoba sie płyta "5" no i wymienione wczesniej "Greatest hits" . Na pewno ciekawy artysta i warto go znać.

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-11, 17:44   

dlaczego kicz.?
Bo przez niektórych krytyków był uważany za zaraz jak to było.."rozbeczanego pantoflarza, który już nie wie o czym pisać to czepia się Boga.." chyba jakoś tak to szło...
O 5 to jest jego najlepsza płyta :P i cieszę się że są tacy ludzie, którzy pomimo to że nie są jego fanami to i tak go cenią... i właśnie ja uważam że takich muzyków powinno być więcej jak Lenny bo koleś się nie czai gra taką muzykę która (jak najbardziej przypada mi do gustu) i jest świetna a jak patrze jak przez wielu artystów jest On ceniony i z jakimi różnymi ludźmi przyszło mu współpracować no to On jest królem...

i ta jego gitarka i klata mmm.. :P :P
Ostatnio zmieniony przez absolut_k 2007-06-11, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

Don_Satanos  

Wysłany: 2007-06-11, 17:45   

Nie wiem, czy to ten typ którego prawie kojarzę, ale jeśli on gra takie fajne połączenie rock'n'rolla i rocka to gra całkiem nieźle i da się tego słuchać. Jak skończę ssać jego płytkę to się szerzej wypowiem, ale to chyba on, albo Lennon:)

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-11, 17:49   

rock'n'roll, rock, funk ;)
koleś wymiata... najlepsze jest lenny kravitz & ozzy osbourne - purple haze jimi hendrix cover, live

Don_Satanos  

Wysłany: 2007-06-11, 17:52   

Ozzy?:) Z której to płyty??

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-11, 18:00   

chyba z zadnej niestety :( przynajmniej nie z Lennego to był chyba tylko gościnny występ. Lenny tam wymiata na gitarce a Ozzy śpiewa, nawet nie wiedziałam że koleś ma taki spoko głos...

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2007-06-11, 18:01   

OK, aczkolwiek nie znam dokładnie jego twórczośc to mam do niego pozytwywne nastawienie. Zwłaszcza do jego wcześniejszych utworuch. Bardzo fajnie rockowo wymiatał. Dobry artysta.

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-11, 18:06   

łA kiedyś to było coś teraz się trochę koleś skomercjalizował :(
i już nie jest to co kiedyś....

Don_Satanos  

Wysłany: 2007-06-11, 18:55   

Jednak dobrze kojarzyłem. Nie znam go jako artysty, ale muzykę ma fajną, taką relaksacyjną:) Greatest Hits - mam tylko to, więc na szczęście nie wiem czy to skomercjalizowane (s)hity:)

mictatencuhtli  

Wysłany: 2007-06-13, 08:40   

fajna muzyka i niezle koncerty.

tylko nie wiem po co wklejac teksty na pol strony - wystarczylo wrzucic link... ;)

www.dredy.info

Manchester/Kraków/Sosnowiec

absolut_k  

Wysłany: 2007-06-13, 10:19   

nie którym jak się wrzuci link to potem nie maja zamiaru na to wchodzić :P A to jest z mojego bloga....

bro  

Wysłany: 2008-07-15, 21:40   

O, prawie zapomniałem o tym kolesiu. Swego czasu bardzo lubiłem "%", nie tylko za muzykę (która była całkiem przyjemna), ale również za teledyski. "Fly away" czy jakoś tak, to mój ulubiony utwór.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-07-15, 21:46   

bro napisał/a:
Swego czasu bardzo lubiłem "%", nie tylko za muzykę (która była całkiem przyjemna), ale również za teledyski.
Muzyka muzyką, mnie tam bardziej interesowały doznania estetyczne. Zwłaszcza, gdy nosił dready :luka:
Ale fakt, sama przez pewien czas bardzo chętnie słuchałam. Być może czas odświeżyć.

grlało, matulu

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-07-16, 00:13   

ja tam zawsze darzyłam sympatią tego artystę, piosenki 'Fly away', czy też 'American Women' to dwie moje perełki, poza tym jak już słusznie zauważyła sis, cieszy estetycznie ten artysta
sis napisał/a:
Muzyka muzyką, mnie tam bardziej interesowały doznania estetyczne. Zwłaszcza, gdy nosił dready :luka:
;D

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Odpowiedz do tematu