• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-09-17, 20:05   

Nie slucham tego zespolu. Nie interesuje mnie. Nie wyznaje pogladow satanistycznych. I nie jestem za tym by robic takie wyskoki z darciem Biblii. Nie wiem czy to dla popisu czy chcec pokazania sie jakim jest sie satanista. Raczej nie wydaje mi sie by byl to jakis ciekawy zepol

Scoobie  

Wysłany: 2011-11-07, 12:13   

Piaskowy Ludek napisał/a:
Raczej nie wydaje mi sie by byl to jakis ciekawy zepol

A czy słuchałeś go kiedykolwiek że wydajesz taką opinie? Zgadzam się że Nergal lubi robić "show" na koncertach ale ja uwielbiam jego muzyke a nie jego zachowanie

cocoo77  

Wysłany: 2011-11-15, 13:06   

trafiłam niedawno gdzieś w necie na teledysk behemotha, w którym nergal miał na sobie białą farbę chyba i o ile się nie mylę występował też maleńczuk...jakoś nie mój klimat w ogóle ich muza, satanistyczne poglądy też mnie odpychają więc po krótkiej chwili wyłączyłam klip. nie mogłabym słuchać tego zespołu. co do nergala to mam wrażenie, że fajny z niego gość, przynajmniej z tego jak się pokazuje w voice of poland, gdzie ma najlepszą drużynę. (mówiąc fajny nie mam na myśli jego zachowań na scenie, bo tych nie uważam za dobre, ale to część wizerunku zespołu więc przez fanów jest akceptowana w pełni, ja natomiast do fanów nie należę). tyle na temat.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-11-15, 19:29   

Teledysk do Lucifera jest całkiem niezły... moze troche zbyt przebajerzony i pompatyczny, ale dobrze sie ogląda. Maleńczuk nieźle wypadł w roli diabła a i panienka smarująca się krwią jest mniamuśna.

Katharsis  

Wysłany: 2011-11-15, 19:50   
   Polecający: Lewiatan

Nie podoba mi się zagmatwana, paradoksalna rola Nergala w klipie. Sposób używania symboliki jest całkiem gut, a przynajmniej - najlepszy w scenie, ale jednak sama symbolika mi nie odpowiada.
Efekty częściowo znakomite, częściowo przeciętne.
Ogólnie - może być, ale nie jest to jakieś wielkie epickie dzieło. A mogłoby takim być ;)

Devilizer  

Wysłany: 2011-11-25, 19:40   

Śmieszą mnie wszyscy ludzie którzy wyskakują z tekstem "niech jedzie do Iranu i tam porwie Koran". Żyjemy w Polsce, w kraju gdzie zdecydowana ludzi uważa się za Katolików. Co niby Nergal miał porwać na koncercie? Playboya? Tym bardziej jest to impreza zamknięta, muzyka której słuchają tacy a nie inni ludzie którzy być może mają podobne poglądy jak lider Behemotha. Nie rozumiem tego wielkiego oburzenia i wystawienia Darskiego na społeczny szafot.
Co do samego zespołu i muzyki przyznam, że lubię choć nie darzę wielką sympatią. Jednak mam do nich szacunek i to ogromny za to co już osiągnęli i jaką popularność zdobyli na zachodzie.

fiend 

Wysłany: 2011-11-27, 21:48   

Behemoth mogl byc kultywowany za czasow Lasow Pomorza, 'Zośka' tez byla milym zaskoczeniem, teraz to juz kicz, nawet nie komentujac wyglupow Nergala w tv. I wiem, ze brzmi to wtórnie, jakbym chcial byc coll i jezzy. Ale tak wlasnie z Behemothem moim zdaniem jest. :)

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-12-11, 14:40   

Scoobie, słyszałam jedną piosenkę, ale nie wydaja sie super ambitni. Black Sabbath jest bardziej ambitnym zespołem

Smok_ 

Tytuł: Jestem na nie!

Wysłany: 2011-12-11, 19:51   

:szok:

ludek, +1
Uważam, że Franek Kimono również tworzy (tworzył) bardziej ambitną muzykę!

</szok>

Osobiście nie jestem wielkim fanem. Fajnie jednak, że młodzież z Japonii, właśnie dzięki Behemoth'owi, mogła dowiedzieć się, że istnieje taki kraj jak Polska.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-12, 00:28   

ani mnie ziębi ani grzeje. taaaaak bardzo mi to obojętne.

Shadi  

Wysłany: 2011-12-12, 16:25   

Może i ja coś dodam :)

Moim skromnym zdaniem Większość polaków nie jest przygotowana na takiego hmm demona jak Darski. (Darski ma na nazwisko? Czy się mylę? ). Przynajmniej moim zdaniem spora część ludzi w kraju nie lubi czegoś co jest oryginalne. posłuchawszy jednej piosenki będą wielkimi antyfanami zespołu. "Bo ma zły głos" , "Bo nie rozumiem słów", 'Bo metal to wielkie g****". Sam znam kilku takich "znawców" i przyznam, że nieźle mnie ciekawią :)

A co do tego co robi na scenie... Jego sprawa. Jeśli on jak i jego fani to lubią to nie ma problemu :) :mad:

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-12, 16:53   

Shadi napisał/a:
moim zdaniem spora część ludzi w kraju nie lubi czegoś co jest oryginalne. posłuchawszy jednej piosenki będą wielkimi antyfanami zespołu. "Bo ma zły głos" , "Bo nie rozumiem słów", 'Bo metal to wielkie g****".

IMO nie [tylko] dlatego, ino z racji bycia zespołem, jakby nie było, black metalowym Behemoth wywołuje w nich proste i jednoznaczne skojarzenia z s(z)atanizmem i kultem Złego. I to te najbardziej, że tak to ujmę, prymitywne skojarzenia; skrajnie stereotypowe i z gruntu nieprawdziwe, jak składanie dziewic w ofierze na kamiennych ołtarzach, mordowanie niemowląt, obdzieranie czarnych kotów ze skóry, Czarne Msze i tego typu bzdety. I, cóż, ja osobiście takim skojarzeniom wśród prostego ludu się niezbyt dziwię, skoro pan Darski dokonuje na scenie, a później usilnie promuje na wszelkie sposoby i we wszelkich mediach performensy sceniczne w rodzaju darcia Biblii. No c'mon, ale i tak chyba wszyscy wiedzą, dlaczego to robi (= promo, promo i jeszcze raz promo, zarówno dla własnej mhrrrocznej osoby, jak i dla zespołu).

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-12-12, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  

Shadi  

Wysłany: 2011-12-12, 17:16   

mhrrroczna osoba? Nie powiedziałbym :) Ale co mu szkodzi promować się? Na czymś musi zarabiać.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-12-12, 17:20   

Kerosine napisał/a:
No c'mon, ale i tak chyba wszyscy wiedzą, dlaczego to robi (= promo, promo i jeszcze raz promo, zarówno dla własnej mhrrrocznej osoby, jak i dla zespołu).
myślę, że gdyby wszyscy to wiedzieli, to nie byłoby takiego wielkiego halo ; -)

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-12, 18:56   
   Polecający: Lewiatan

A ja myślę, że za darciem biblii jest większy sens. Otoczka ideologiczna grupy jest naprawdę skomplikowana, a odrzucenie chrześcijaństwa jest podstawą.

Kerosine napisał/a:
IMO nie [tylko] dlatego, ino z racji bycia zespołem, jakby nie było, black metalowym Behemoth

death metalowym

Kerosine napisał/a:
I to te najbardziej, że tak to ujmę, prymitywne skojarzenia; skrajnie stereotypowe i z gruntu nieprawdziwe, jak składanie dziewic w ofierze na kamiennych ołtarzach, mordowanie niemowląt, obdzieranie czarnych kotów ze skóry, Czarne Msze i tego typu bzdety.

teledyski Ov fire and the void oraz Lucifer są w swoim wyrazie zdecydowanie pseudosatanistyczne, a przynajmniej nie satanistyczne wg Laveya. IMO należy je rozumieć metaforycznie, ale na pierwszy rzut oka tak nie wyglądają.

Odpowiedz do tematu