• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:38
Autor Wiadomość

krokodyl wacek  

Wysłany: 2008-03-05, 14:37   

dobry zespół warty posłuchania starych płyt, '' nowy nightwish '' nie ma już tego czegoś co przyciągało do niego kiedyś, jak na razie wybrałbym jednak within temptation mimo wielu dobrych kawałków nightwisha

flower  

Wysłany: 2008-09-22, 23:47   

Kiedys czesciej slucham-teraz bardzo rzadko ,a i tylko kawalki z Tarija.ta nowa wokalistka jakos mi nie podchodzi.

Alucard  

Wysłany: 2008-09-23, 19:40   
   Polecający: Fantasmagoria

Z nowej płyty NW podoba mi się tylko Master Passion Greed, bo tam śpiewa głównie Marco :)

Tarja to było to. Wishmaster, Over the Hills, Nemo, Phantom of the Opera... łoj, mogłem (i nadal mogę) słuchać w kółko :)
Co gorsze, Tarja zaczęła karierę solową. Jednak jakość jej albumów (może poza jej głosem), z litości pominę.

DeviantArt i MySpace

Lola  

Wysłany: 2008-09-23, 20:05   
   Polecający: religia tv

Alucard napisał/a:
Co gorsze, Tarja zaczęła karierę solową. Jednak jakość jej albumów (może poza jej głosem), z litości pominę.

pfff co Ty tam wiesz ;p Album My Winter Storm jest ok , bardzo liryczny , spokojny ale świetnie sie tam odnalazła wokalnie i nie raz dała pokaz mozliwości.

A Over the hills and far away to nie ich utwór tylko Garego Moore'a ;p Ale ich wersja jest dobra.

Katharsis  

Wysłany: 2008-09-23, 20:06   
   Polecający: Lewiatan

Cytat:
pfff co Ty tam wiesz ;p Album My Winter Storm jest ok , bardzo liryczny , spokojny ale świetnie sie tam odnalazła wokalnie i nie raz dała pokaz mozliwości.

Wokal to nie wszystko, instrumentalnie ten album to nuda.

Lola  

Wysłany: 2008-09-23, 21:38   
   Polecający: religia tv

no kwestia gustu oczywiście , ten album widocznie taki miał być - spokojniejszy.
Byc moze ostatnio bardziej mnie takie klimaty poruszały i mnie ten album przypadł do gustu bardzo , choc pare piosenek bym wywaliła, jak cover POISON, który brzmiał jakby spiewała go Doda ;p .

Alucard  

Wysłany: 2008-09-23, 21:52   
   Polecający: Fantasmagoria

lolinka napisał/a:
jak cover POISON, który brzmiał jakby spiewała go Doda ;p .

O, to, to :) , choć właśnie to mam w budziku wgrane :) Ciekawe dlaczego? :)

Katharsis napisał/a:
Wokal to nie wszystko, instrumentalnie ten album to nuda.

O, to, to x2

Taki wokal jak Tarja ma, trzeba dobrze wspierać instrumentalnie. W Nightwishu było świetnie, momentami bosko, teraz jest tylko poprawne rzemiosło.

DeviantArt i MySpace

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-09-23, 22:50   

Ja z Nightwisha lubię ogólnie tylko jedną piosenkę: "Amaranth". Całkiem słodka jest. Tak poza tym to nie znam zbytnio ich twórczości, ale i tak, tamat pierwsza wokalistka wydawala mi sie bardziej charakterystyczna. Teraz brzmią jak Within Temtation, albo inne tego typu.
Dziękuję za uwagę.

Kapo  

Wysłany: 2008-10-07, 12:22   

Ja zaczalem sluchac juz po tym jak zmienili wokalistke, przedtem nie slyszalem choc lubuje sie w tego typu stylu. pewnego dnia kumpela dala mi posluchac i przepadlem. Uwielbiam ten zespol!!!!

Tofikowa  

Wysłany: 2008-11-04, 19:41   

z tego co widzę, nie ma zbytnio dużo zwolenników nowej wokalistki. ja także wole wokal "starej" wokalistki. po przesłuchaniu dwóch utworów z najnowszej płyty postanowiłam skasować ją i zapomnieć że kiedykolwiek miałam to na dysku. nie pasuje ten głos, nic w sobie nie ma ciekawego. Wolę posłuchać Within temtation czy Delight....
A ja nigdy, TereFere mać!

http://www.lastfm.pl/user/tofik000

living_dead_girl  

Wysłany: 2008-11-13, 15:28   

Tofikowa napisał/a:
z tego co widzę, nie ma zbytnio dużo zwolenników nowej wokalistki

I ja się nie dziwię... bo tej nowej nie da się w żaden sposób porównać do Tarji , ona ma genialny głos, i szkoda że już nie śpiewa z Nightwish`em ...

Cookie.  

Wysłany: 2009-10-10, 22:34   

A ja osobiści lubię wokal Anette.

Caress the one, the hiding amaranth
In a land of the daybreak.

exploit  

Wysłany: 2009-10-11, 12:54   

Mnie odpycha ta kapela, nie lubię takiego brzmienia a z kobiecym wokalem to już całkiem. Dla mnie metal to ma być metal = ostro, szybko, treści pogańskie albo satanistyczne, growl.

Banshee  

Wysłany: 2009-12-30, 12:03   

Ja wręcz kocham Nightwish... Ale na 21 Października 2005 roku skończywszy... Ostatni album z Tarją- "Once"- był naprawdę dobrym albumem. Były kawałki piękne i wciągające takie jak "Ghost Love Score", ale były też ostre i demoniczne jak "Romanticide"... "Wishmaster" to dla mnie absolutnie najlepszy kawałek Nightwish. Jeżeli chodzi o utwory Nightwish z Anette, to lubię tylko "Master Passion Greed"... Cały album DPP to poprostu sajgon. Utwory takie jak "Amaranth" czy "For The Heart I Once Had" przypominają mi Gosie Andrzejewicz... Mam nadzieję że to tylko chwilowa niemoc twórcza dopadła Tuomasa i następny album będzie tak ostry i ciężki jak "Wishmaster" czy "Century Child"... Jednak dla mnie choćby Anette śpiewała najostrzejsze kawałki pod słońcem, to nic z tego nie wyjdzie. Bo jej głos nadaje się tylko do popu i rocka, a nie symfonicznego metalu... Ave Tarja :)

Nija  

Tytuł: El Chupacabras!

Wysłany: 2009-12-31, 22:20   

Ja tam swego czasu słuchałam Nightwisha, Ale teraz wole zespoły z męskim wokalem. Co do Nightwisha to moim zdaniem lepszy jest wokal Tarji niż Anette.

Odpowiedz do tematu