• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:38
Autor Wiadomość

Lola  

Wysłany: 2007-11-15, 11:51   Nightwish
   Polecający: religia tv

Tak mnie natchnęło coś do stworzenia tego tematu i poruszenia dosyć ciekawej moim zdaniem kwestii zmiany wokalistki. jestem ciekawa waszych opinii i ogolnej oceny tego zespołu.
Ale na początek dla niezaznajomionych z tematem :

Nightwish – fińska grupa muzyczna założona w 1996. Ich muzyka składa się z połączenia ostrych gitarowych riffów, wyraźnego dźwięku klawiszów oraz kobiecego głosu Tarji Turunen (pierwsze 5 płyt) a następnie Anette Olzon. Muzykę graną przez zespół definiuje się jako połączenie symfonicznego metalu, power metalu oraz opery (opera metalu). Grupę cechują poetyckie teksty utworów nawiązujące m.in. do astrologii, świata astralnego i fantasy, w większości napisane przez instrumentalistę zespołu Tuomasa Holopainena.

a tu nowy skład

Dyskografia :
First Demo • Angels Fall First • Oceanborn • Wishmaster • Over the Hills and Far Away • Century Child • Once • Dark Passion Play

więcej historii na http://pl.wikipedia.org/wiki/Nightwish

A tu jedne z popularniejszych nagrań tej grupy , koncertówki , teledyski itd. :

Planet Hell
Nemo
Sleeping sun
Beauty and the beast świetny klimat
Amaranth to z nowa wokalistką
Wish I had an angel
Kinslayer
She is my sin ten głos ...
Wishmaster

A teraz odnośnie wokalistek ... jak dla mnie Tarja to jeden z najlepszych głosów , tak charakterystycznych i ciekawych , to ona wniosła w ten zespoł ten wyjątkowy klimat operowy a jednoczesnie nie banalny i nie raz dający kopa jak nie jedna heavymetalowa grupa ;p Jak dla mnie zespoł Nightwish rozpadł sie wraz z odejściem Tarji , a na pewno uleciało z niego to co mi sie zawsze podobało i pewnie nie tylko mnie , czyli niepowtarzalny klimat. Nowa wokalistka jest dobra , ma ciekawa barwe ale sądze ze nie w tym zespole ;p Jest wg mnie zbyt popowa , choc spiewa niezle.
Moznaby sie czepiac ze zespoł powinien sie zmieniac i nie stac w miejscu , no ale nie wiem czy to dobry kierunek zmian.

MissIndependent  

Wysłany: 2007-11-15, 11:58   

nie powiem, żeby to był mój klimat, ale znam kilka kawałków (w tym ten nowy, z nową wokalistką). szczerze mówiąc, wolałam ten gotycki nastrój jaki był "za Tarji", bo głos tej nowej brzmi trochę zbyt popowo jak dla mnie :suchy: teraz nie rozróżniłabym Nightwisha od jakiegokolwiek innego rockowo-metalowego zespołu.

Kurczol  

Wysłany: 2007-11-15, 14:55   
   Polecający: baba jaga ;P

MissIndependent napisał/a:
teraz nie rozróżniłabym Nightwisha od jakiegokolwiek innego rockowo-metalowego zespołu.

o to to ;/

zmiana wokalistki w ich przypadku to zabojstwo dla zespolu. Jak chceli mogli nazwe zmienic, bo teraz to ma tyle wspolnego z Nightwishem co ja z disco polo ... czyli nic ;p

jakos nigdy nie przepadalam specjalnie za tym zespolem, ale nie da sie nie kochac tego glosu, umowmy sie to jest najlepszy glos w tych klimatach ^^

bro  

Wysłany: 2007-11-15, 20:39   

Wcześniej byli fajni, a teraz to już się skomercjalizowali.

Selene 

Wysłany: 2007-11-16, 07:56   

Tak się zawsze dzieje, jak zespół zmienia wokalistkę.
Raczej im chodziło, żeby tym razem odnieść się do wszytskich więc zrobili z siebei pseudo.
Tylko boli, ze ja Nighwisha słuchałam przez bardzo długi czas,a tutaj taka przykra niespodzianka..

Katharsis  

Wysłany: 2007-11-16, 12:31   
   Polecający: Lewiatan

Nie przepadam za Nightwish, operowy glos + metal, to nie moj klimat :)
bro napisał/a:
Wcześniej byli fajni, a teraz to już się skomercjalizowali.

Dlaczego przeszkadza Ci komercja? Co rozumiesz pod tym pojeciem?

bro  

Wysłany: 2007-11-21, 18:14   

Nori napisał/a:
Co rozumiesz pod tym pojeciem?

Pogorszenie warstwy muzyczno-tekstowej w celu zyskania większej sprzedaży.

cowboy02 

Wysłany: 2007-11-26, 11:20   

Po zmianie wokalistki wreszcie da sie posłuchać tego zespołu :)

Lola  

Wysłany: 2007-12-09, 18:59   
   Polecający: religia tv

cowboy02 napisał/a:
Po zmianie wokalistki wreszcie da sie posłuchać tego zespołu :)

bo brzmi jak Virgin i Doda ? ;]

charon  

Wysłany: 2008-03-02, 10:45   
   Polecający: Colorblind

Przez niedługi okres dość namiętnie ich słuchałem. To był jeden z tych zespołów, od których zaczynałem przygodę z metalem. Teraz w ogóle mi się ich muzyka nie podoba. Może kilka utworów, nic więcej. Widać mój gust muzyczny uległ dalszym zmianom.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-03-02, 10:49   

W tej chwili powtórzę za bro, bo tak samo uważam, po prostu kiedyś byli fajni, a teraz to już się skomercjalizowali. Nic dodać, nic ująć.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

charon  

Wysłany: 2008-03-02, 10:51   

Ja dodam za Kurczolem -> nowa wokalistka to gwóźdź do trumny tego zespołu. Szczególnie stare utwory w jej wykonaniu to porażka.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-03-02, 10:53   

Ten nowy głos w ogóle nie pasuje, pogrążył zespół, nie wiem, jak można było wybrać taką wokalistkę. Zabrakło tego "czegoś".

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-03-02, 11:56   

Czasem słucham Nightwish, może nie szaleję za nimi, ale od czasu do czasu włączę. Fakt, głos Tarji to było coś, co ich odróżniało - od razu wiedziało się, że to właśnie ten, a nie inny zespół. Gdy pierwszy raz usłyszałam w radiu nową piosenkę z nową wokalistką, to już miałam problem z odróżnieniem ich od innych zespołów grających podobną muzykę. Ale nie będę tak surowa w ocenie jak pozostali - nadal da się ich posłuchać. Nigdy nie bedzie "tak jak kiedyś", ale to czy się podoba czy nie, to już indywidualne podejście. W końcu zawsze znajdą się i tacy, co stwierdzą, że Nightwish skończył się na "Kill'em all" ;]

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

charon  

Wysłany: 2008-03-02, 13:31   

Mnie się ta nowa wokalistka z Evanescence kojarzy, a to postrzegam raczej jako spory minus.

Odpowiedz do tematu