• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:38

czy Kurt...
popełnił samobójstwo
51%
 51%  [ 16 ]
ktoś mu pomógł
48%
 48%  [ 15 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość

Cynamonowa 

Wysłany: 2006-12-15, 23:42   

dysonans napisał/a:
tworzącym zajebistą muzyke

Dlaczego twierdzisz, że jego muzyka jest zajebista? ;>

Ja prawdę mówiąc niczego takiego w niej nie znalazłam. Możliwe, że gdyby nie ta zagadkowa śmierć teraz nie miałby nawet połowy fanów.

Metall  

Wysłany: 2007-01-09, 14:34   

mysle ze to sprawka jego zony.
dlatego zaglosowalam ze ktos mu pomógł.

Metalli-Dziecko  

Wysłany: 2007-08-03, 15:19   

Myślę, że żona mu w tym pomogła...
Chciała nasłać na niego jakiegoś wariata, żeby go zabił....
Nie wierzę, że to było samobójstwo.

A co do muzyki to jest dobra :) :)
Pulling Your Strings
Justice Is Done
Seeking No Truth
Winning Is All
Find it So Grim
So True
So Real"

Filth  

Wysłany: 2007-08-03, 16:40   

myśle że ktoś mu pomógł... i też myśle że to jego "kochana" żona :zly: :zly: jędza... :zly:

Kokosowa  

Wysłany: 2007-08-19, 12:05   

Kto wie.
W swym pozegnalnym liście napisał:
" Nie mam już w sobie ani krzty pasji, więc pamiętajcie, lepiej spłonąć, niż dać się rozwiać przez wiatr"
Więc może i tak postąpił.
Sądze, ze niechciałby by po jego śmierci cały czas próbowano rozwiązać zagadkę jego śmierci, ale żeby pamiętano go takim jakim był na scenie i poza nią. Nie wiemy do końca jakie były stosunki między nim, a jego żoną. Więc kochajmy go takim jakim był, za jego wspaniały głos i charyzmę. Nie nam osądzać ludzi.
Masz prawo płakać.
Masz prawo się wstydzić!

bro  

Wysłany: 2008-07-15, 21:47   

Kiedyś przepadałem, nosiłem koszulki z trupem itd. Teraz jeśli już coś włączam, to "Nevermind", ta płyta chyba nigdy się nie zestarzeje, jest świetna.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-07-15, 21:53   

Filth napisał/a:
myśle że ktoś mu pomógł... i też myśle że to jego "kochana" żona :zly: :zly: jędza... :zly:
Tak, tak, też czytałam książkę "Kto zabił Kurta Cobaina" :luka: Ulubiona teoria spiskowa młodych grandżowców.

bro napisał/a:
Kiedyś przepadałem, nosiłem koszulki z trupem
Kto ich nie nosił :D Zapomniałeś o naszywkach w ilości mocno mnogiej xD
W czasach burzliwej młodości byłam oczywiście wielką fanką. A potem trochę mi przeszło. Naszło mnie mnie znowu jakoś niedawno, zupełnie nie wiem, dlaczego, chyba miałam ochotę odmłodnieć. Osobiście bardzo lubię płytę "MTV Unplugged in New York", choć oczywiście na pierwszym miejscu plasuje się "Nevermind".
bro napisał/a:
ta płyta chyba nigdy się nie zestarzeje, jest świetna.
Tru, tru.

grlało, matulu

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-07-16, 00:18   

Moja przygoda z muzyką taką inną od Spice Girls zaczęła się właśnie od tego zespołu - usłyszałam w radio pewną piosenkę i się nią oczarowałam - nie znałam jej tytułu, więc nuciłam znajomemu, do tej pory się zastanawiam, jak on odgadł, że chodziło mi właśnie o 'Lithium' - i właśnie ta piosenka jest moją ulubioną piosenką tego zespołu, nieprzerwanie od 9 lat. Dawno już nie słuchałam kilku piosenek Nirvany tak naraz, jakoś mnie do nich nie ciągnęło - chociaż najbardziej lubiłam płytę 'Nevermind' - może czas powrócić do niej?

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

malaike  

Wysłany: 2008-07-21, 02:08   

Chyba nigdy nie zrozumiem kultu Cobaina. Wielkiego talentu to on nie miał, każda jego piosenka opiera się na schemacie: Kurt mruczy - Kurt wrzeszczy - Kurt mruczy... Kurt wrzeszczy... Nirvana to zespół jakich sporo, a cały ten szum i robienie półboga z Cobaina wiąże się chyba wyłącznie z jego śmiercią i plotkami (tak, tak! PLOTKAMI) na temat rzekomego morderstwa dokonanego przez Love.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-07-21, 12:29   

Wiadomo, że śmierć artysty dodaje mu dodatkowych wyznawców (tak jak na przykład było z Morrisonem, Hendrixem czy Tupkiem :] ), ale nie da sie ukryć że Nirvana była jednym z pierwszym zespołów fali grunge i trafili w gusta młodzieży, tak samo jak Sam Cobain trafił z tekstami. A przy tm mieli siłe by sie wybic, gorzej z utrzymaniem się, ale to już była plaga tamtych czasów, jesli chodzi o śmiertelność wsród wykonawców.

Insomnia 

Wysłany: 2008-12-20, 17:16   

Ech wielbię Nirvanę chyba każda piosenka mi się podoba a postać Kurta Cobaina mnie fascynuje. Nie dlatego że zginął z młodym wieku i zrobił przy tym dużo szumu raczej jego osobowość jest ciekawa teksty które pisał to jak się kształtował jak ukształtowało go jego dzieciństwo... Jestem w trakcie czytania Pod ciężarem nieba a wcześniej przeczytałam przetłumaczone na język polski jego notatki i trzeba m przyznać że był jeżeli nie niesamowitym to tajemniczym i ciekawym człowiekiem... Ech drain you chyba najfajniejsza piosenka ^^ A heart shapped box teledysk ogólnie całość jest świetna x)
kimże jestem?
A jeśli nie teraz- to kiedy?

Owczarzy 

Wysłany: 2008-12-26, 16:47   

O Nirvanie i Kurcie Cobainie napisano już chyba wszystko. Ja powiem tylko, że lubie, słucham i to tyle.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-02-02, 09:20   

dudi07 napisał/a:
kobito k* mać co ty k* o wiesz o zabijaniu? Jeżeli tego nie rozumiesz to nie pisz o Nim ani o tym zespole, bo to dla Ciebie zby wiele.
Wytłumacz, kiedy można pisać o zespole wg ciebie? Tylko wtedy gdy sie go lubi i nie ma sie nic złego o nim do powiedzenia?

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-02-02, 11:56   

Psycho Krusher napisał/a:
Wytłumacz, kiedy można pisać o zespole wg ciebie? Tylko wtedy gdy sie go lubi i nie ma sie nic złego o nim do powiedzenia?
Nie, w przypadku Nirvany trzeba jeszcze mieć w szafie przynajmniej dwa grandżowe swetry, umieć wygrać "All Apologies" na grzebieniu i siedem razy przeczytać książkę "Kto zabił Kurta Cobaina?"

Czym tu się ekscytować: Kurt naprawdę nie był wybitnym śpiewakiem ani gitarzystą. Co zresztą doskonale pasowało muzyki, którą tworzył i nie ma się co oburzać. Chociaż nie wątpię, że dla rzesz był geniuszem.

grlało, matulu

Evil  

Wysłany: 2009-02-02, 13:45   

sis napisał/a:
Kurt naprawdę nie był wybitnym śpiewakiem ani gitarzystą. Co zresztą doskonale pasowało muzyki, którą tworzył i nie ma się co oburzać. Chociaż nie wątpię, że dla rzesz był geniuszem.

:) "Bzdura jak mało która" :p Kurt był wybitnym śpiewakiem, czy gitarzystą, to już można faktycznie polemizować, chociaż nie wiem jaki w tym sens, skoro ich twórczość nie wymagała większego kunsztu w operowaniu wiosłem :)
Ktoś wyżej wspomniał o schematach, ja powiedziałbym, że ich muzyka była pewnym odstąpieniem od wszystkiego, co wówczas było na rynku i swoistym złamaniem schematów. To była muzyka popadająca ze skrajności w skrajność. Od brudnych brzmień i wrzasków, po delikatne, melodyjne (czasem wręcz prawie popowe) kompozycje, podsiąknięte Beatlesami, ale gdzieś ciągle dające wrażenie "podziemia". :)

Był też taki moment w historii zespołu, który pokazał ile tak naprawdę jest to wszystko warte (artystycznie) - koncert Unplugged w MTV :) Wtedy właśnie Kurt w "grandżowym swetrze", między poustawianymi świeczkami i kwiatami, bez potężnych wzmacniaczy i głośników, dał pokaz swojej wrażliwości i talentu. Ten koncert to esencja muzyki. To, co (i w jaki sposób) wyśpiewał tam Cobain zapisało się wielką, złotą, pogrubioną i podkreśloną (: p) czcionką w historii światowego rocka. Rocka, który ma to do siebie, że przemija. Temu koncertowemu albumowi to nie grozi i jestem tego pewien w stu procentach.
Ten koncert pokazał jeszcze jedną ważną rzecz, która odróżniła Nirvanę od "zespołów, jakich wiele", mianowicie pokazał, że ten cały "brudny rock" stworzyli, bo chcieli a nie dlatego, że nie potrafili niczego innego ;)

Odpowiedz do tematu