• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Markus  

Wysłany: 2010-01-28, 22:32   O.N.A.

Nie znalazłem w wyszukiwarce tematu o O.N.A., a więc zakładam ^^

Wikipedia napisał/a:
O.N.A. – polski zespół rockowy, istniejący w latach 1994 - 2003.
Muzyka zespołu w przeważającej części utrzymana jest w klimacie mrocznego rocka, z charakterystycznym drapieżnym głosem Agnieszki Chylińskiej i dominującymi partiami gitar Grzegorza Skawińskiego. Grupa stale podążała za aktualnymi światowymi trendami - w jej twórczości słychać wpływy takich zespołów jak Korn, Soundgarden, Rammstein, Creed.
Zespół wydał pięć albumów studyjnych, z których każdy zyskał status złotej lub platynowej płyty. Wypromował kilkanaście przebojów m.in. Drzwi, Znalazłam, Kiedy powiem sobie dość, Niekochana. Zdobył szereg nagród (w tym 5 Fryderyków), a muzycy grupy regularnie pojawiali się w czołówkach plebiscytów na najlepszych instrumentalistów w czasopismach muzycznych (m.in. Tylko Rock, Gitara i Bas). Rozgłos przyniosła zespołowi także kontrowersyjna postać Chylińskiej.

Co sądzicie o tym zespole? Lubicie? Słuchacie?

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-01-29, 20:01   

Głos Chylińskiej jest bardzo specyficzny i mocny, uważam, że jest to jeden z fajniejszych kobiecych, polskich głosów. Głos plus teksty plus muzyka O.N.A. oceniam na plus. Wiele piosenek tego zespołu naprawdę lubię słuchać, chociaż przyznaję, że nie słucham teraz jakoś namiętnie O.N.A., to jednak jakoś więcej umiem pozytywów wymienić, niż negatywów muzyki przez ten zespół tworzonej. W liceum dość często słuchałam O.N.A i bardzo się tym zespołem ekscytowałam, przeżywałam teksty i w ogóle, a potem jakoś tak szał minął, ale sentyment do niektórych piosenek pozostał ; ) mimo wszystko.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Joank517  

Wysłany: 2010-01-30, 20:09   

słucham czasami jeszcze ale teraz jej piosenki mi się nie podobają

w sumie to niektórzy dopiero teraz zaczęli słuchać Agnieszki Chylńskiej ale dla mnie teraz to jest komercja. Ale dla każdego co innego

ciassa 

Wysłany: 2010-02-01, 14:46   

ONA byl dla mnie bardzo fajnym zespolem, ktory trafial w moje gusta. Niestety, dzis zespol tworzy popowy kicz, czy to Skawinski, czy Chylinska. Niestety :/

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-02-01, 14:48   

Nie lubiłem ich, mieli taką ciężką muzykę zachęcającą do popełniania samobójstw i zabójstw... Dobrze, ze się rozeszli, w końcu teraz każdy z członków może rozwinąć swoje horyzonty muzyczne w jakiś ciekawszy sposób.

Uluś  

Wysłany: 2010-02-06, 18:32   

Ja O.N.A bardzo, baaardzo lubię!
Dzisiejsza Chylińska nie podoba mi się, ale jeżeli zespół 'odtworzyłby się' na choć jeden koncert, pewnie pojechałabym na niego.
Z więlką chęcią! :)

Nyara  

Wysłany: 2010-02-12, 18:24   

Chylińska bardziej mi przypadła do gustu w O.N.A może jakoś za specjalnie ich nie słuchałam , ale jak słyszę ją w wersji pop aż mnie coś w środku gryzię , bo głos mam dobry do mocniejszy kawałków.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-02-14, 12:51   

Gorzkawa napisał/a:
Chylińska bardziej mi przypadła do gustu w O.N.A może jakoś za specjalnie ich nie słuchałam , ale jak słyszę ją w wersji pop aż mnie coś w środku gryzię , bo głos mam dobry do mocniejszy kawałków.
Dokładnie. Moim zdaniem jej wokal o wiele lepiej wypada w mocniejszych kawałkach, a jeśli chodzi o te obecne, to spiewa tak jakby chciała, a nie mogła. Chociaż nigdy nie byłam przesadną fanką O.N.A., to kilka ich piosenek bardzo przypadło mi do gustu. Może kiedyś w końcu się zbiorę w sobie i przesłucham ich dokładniej ^^

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

DarioC  

Wysłany: 2010-02-19, 13:55   

ONA fajne bylo, potem byla sama chylinska na ostro i bylo troche gorzej, a teraz zeszmacila sie zupelnie, nie do sluchania

Markus  

Wysłany: 2010-03-13, 16:04   

DarioC napisał/a:
ONA fajne bylo, potem byla sama chylinska

To była płyta zespołu nazywającego się "Chylińska".

Psycho Krusher napisał/a:
Dobrze, ze się rozeszli, w końcu teraz każdy z członków może rozwinąć swoje horyzonty muzyczne w jakiś ciekawszy sposób.

Jakby nie patrzeć, rozpad na złe im wyszedł ;)

O.N.A. kocham i uwielbiam. Moim zdaniem najlepszą płytą jest "Mrok" (z genialną piosenką o tym samym tytule), "T.R.I.P." świetne, pozostałe nie są tak dobre, jak te dwie, ale też boskie ;) Ogólnie żałuję strasznie, że nie miałem szansy być na ich koncercie i że jedyną dostępną w sklepach płytą (a raczej składanką) O.N.A. jest "To naprawdę już koniec 1995-2003". No ale cóż, od czego jest Allegro.

Asche  

Wysłany: 2010-03-28, 18:42   

O.N.A.? Kiedyś może był tam jakiś "pieprz", ale im dalej tym gorzej. A "Modern Talking"? Sorki, "Rocking"? To tak jakby krowie założyć siodło i udawać, że to rumak. Jeszcze tylko Mandaryny w tym klipie brak, jakby dwie zatrzęsły kuprami i popiszczały, to dopiero byłby show.
Ostatnio zmieniony przez Asche 2010-11-16, 21:41, w całości zmieniany 2 razy  

dolla.87  

Wysłany: 2010-03-31, 12:02   

to porawda. to straszne co zrobiła w tych ostatnich kawałkach.

Hikaru  

Tytuł: Prawie poetka

Wysłany: 2010-09-22, 02:18   

Kochałam ten zespół. I nadal kocham. Ale... To, co teraz Chilińska z sobą zrobiła... Nie potrafię jej tego wybaczyć, choć bardzo chce, to nie umiem. Ja rozumiem: dziecko itd, wiadomo, czas dojrzeć, zmienić sie odrobinę... Ale bez przesady! -.-

Honto.. Zuru zuru zuru zuru.. Ne.. Mo yurushite agetara..?

cocoo77  

Wysłany: 2010-09-23, 20:47   

chylińska w o.n.a była niesamowita! przyznam się, że nie słucham może tego zespołu, ale wokal chylińskiej tylko w tym zespole robił na mnie mega wrażenie. teraz - drapieżność w głosie chylińskiej z czasów o.n.a gdzieś znikła .

niechcicm 

Wysłany: 2010-10-30, 23:39   

Powiem tak. Chylińska jako artystka z przeszłości - wielki szacunek. Mniejszy za jej radykalne wypowiedzi na temat muzyki i muzyków, tak to ona zarzucałą Skawińskiemu pop z Kombii krytykowała wszystko co lekkie. Teraz... Teraz dla mnie ktoś taki kto wcześniej sie zarzekał, wypromował na tkwieniu przy swoim jest nieautentyczny.

Chylińską pod względem niekonsekwencji i sprzedania jest gorsza od... Kupichy. Takie moje autorskie porównanie. Kupicha nigdy nie miał aspisracji być kimś innym niż jest....

Odpowiedz do tematu