• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Shay  

Wysłany: 2012-03-31, 16:43   Pearl Jam

Przejeżdżam sobie po liście tematów na tym forum... No i widzę: Farben Lehre, Interpol, Myslovitz(który do tej kategorii pasuje jak pięść do nosa).
I zapytam: a gdzie Pearl Jam? Czy zabłąkał się tu jakiś fan Boskiego Edzia(bynajmniej nie chodzi mi o tego o Zmierzchu).

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-04-01, 12:37   

Z Pearl Jam to ja znam w całosci jeno pierwszą płytkę... a i to "w całości" to tak troche z przesadą powiedziane, bo słucham jedynie pierwszej strony, tak do Jeremego. Jakoś tak jest z tym krążkiem, że pierwsze 6 piosenek to geniusze, a reszta to raczej takie przeciętniaki. No ale taki Black, tudzież Even Flow... maan, chwyta mocno. Za serce, za wątrobe, za inne takie.

Z innych tracków to single przede wszystkiem, jakieś Do the evolution, Last kiss i najlepsza ever Crazy Mary, piękna a słabo doceniona <3 Na pewno jeszcze jakieś inne, które jakbym uslyszał to bym poznał, ale tytułów nie spomnę.

Z ostatniej płytki slyszałem bodajże utwór tytułowy. Gdzieś mi tam kolo ucha przelecial.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-05, 23:55   

nie ukrywam, że najwięcej razy przesłuchałem debiut właśnie. najbardziej chyba lubię. ale to 'najbardziej' to stwierdzenie na wyrost. reszty albumów albo zwyczajnie nie słyszałem, albo słyszałem je stanowczo za mało.

jeśliby jednak porównywać i wybierać, np. debiut i ich last effort, czyli "Backspacer", o ile się nie mylę, to wybieram debiut. kurde. ten ostatni to jakiś potworek, skoczne to takie, hopsa, hopsa, zarzuć dropsa. zupełnie nie pearljamowe.

całkiem fajny mają ten zbiór odrzutów, "Lost dogs". tam też znalazł się niesamowity wprost odrzut, który w normalnych okolicznościach przyrody byłby ozdobą każdej, tzn. debiutanckiej, płyty. "Yellow ledbetter", dowód na to, że najlepszą formą trybutu jest skserowanie.

może się baczniej przysłucham.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

crazy mary 

Wysłany: 2013-01-05, 23:28   

wyszukalam forum, znalazlam pearl jam...i coz, spodziewalam sie bardziej ozywionej dyskusji. taki zespol powinien budzic wieksze emocje..

dr.plama  

Wysłany: 2013-01-10, 11:33   

Pearl Jam to niewątpliwie jednej z najlepszych zespołów ostatnich 20 lat. Owszem, miał wzloty i cholerne upadki, ale nie można odmówić geniuszu tym panom zza oceanu.
Co do dyskografii - warto przesłuchać więcej niż debiutancki "Ten", choć to bez dwóch zdań wspaniałe osiągnięcie. Można znaleźć całą masę piosenek, które potrafią wmurować niczym wspomniany już w wątku utwór "Black". Mamy przecież: Nothingman, piękną balladę o przydługawym tytule: Elderly woman behind the counter in a small town, cholernie mądry kawałek Off he goes, cudne Better man.
Oj można by tak wyliczać i wyliczać. Polecam zobaczyć (jeśli jest gdzieś dostępny) film PJ20. Byłem na nim 20 września 2011 i muszę przyznać, że to jedno z najwspanialszych muzycznych przeżyć, jakie miałem.

crazy mary 

Wysłany: 2013-01-10, 11:57   

PJ20 wzruszyło niesamowicie.a dyskografia bez watpienia starsze plyty przemawiaja do mnie duzo bardziej niz ostatnie. w niemal kazdym kawalku czlowiek znajduje czesc swojej historii. "bedziesz gwiazda ale czemu nie na moim niebie".

Odpowiedz do tematu