• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

bmwz5  

Wysłany: 2011-06-06, 17:44   

Zdecydowanie John Bonham z Led Zeppelin. Aczkolwiek Keith Moon z The Who nie może zostać pominięty w takim zestawieniu. A także Bill Bruford z King Crimson

Smok_ 

Tytuł: Jestem na nie!

Wysłany: 2012-01-06, 13:07   

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Przecież polski produkt, Inferno to jeden z najlepszych (a przynajmniej najszybszych) perkusistów na świeci! Pamiętam, gdy usłyszałem Behemoth'a po raz pierwszy. Po wsłuchaniu się w partię perkusji, pomyślałem "Ja pie*ole, co to?". Koleś był niesamowicie szybki! Chyba tylko automat mógłby z nim konkurować! Absolutnie w moim top-3 bębniarzy.

Innym genialnym pałkarzem jest na pewno Joey Jordison (http://www.youtube.com/watch?v=JopQMbr1lYU). No i Mike Mangini. Również świetny perkusista, niesamowity technicznie.
Ostatnio zmieniony przez Smok_ 2012-01-06, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-01-06, 17:55   

Jordan Mancino - As i lay Dying
Vinnie Paul - Pantera
Impatient and curious of what may come

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-01-06, 21:44   

Todd. Trainer.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Quest  

Wysłany: 2012-01-12, 18:43   

bmwz5 napisał/a:
Zdecydowanie John Bonham z Led Zeppelin. Aczkolwiek Keith Moon z The Who nie może zostać pominięty w takim zestawieniu. A także Bill Bruford z King Crimson

John Bonham z Led Zeppelin i jego partia w "Moby Dick'u". MIÓD MALINA!!!! :cool:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-01-12, 18:49   

Starrk kiedyś napisał/a:
Ja tam nie wiem. Behemota znam jeno ostatni album i jak dla mnie to perkusyjna kaszana. Niewiele ponad terkot karabinu maszynowego. Jak ktoś sie jara szybkością to okej... ale finezji w tym nie za wiele.
HAHAHA DISREGARD THAT I SUCK COCKS.

Inferno jest zaebisty a ten jego "karabin maszynowy" który kiedyś prawie oplułem jest cudowny. I jak bardziej sie zagłębiłem w twórczość Behemotha to i finezję znalazłem. Jest kozak bębniarz.

Katharsis  

Wysłany: 2012-01-12, 19:22   
   Polecający: Lewiatan

A znasz Nile?

http://www.youtube.com/watch?v=bDcOt_Jjzp0

perkusista przeważnie jedną stopę przeznacza na bęben, a drugą na hi hat :P
obczaj też tekst
Ostatnio zmieniony przez Katharsis 2012-01-12, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-01-12, 20:54   

^ Dobre, będę musiał kiedyś coś więcej ich posłuchać bo nieraz juz widziałem tę nazwę gdzieś siękolo Behemotha szwendającą.

Tekst. Ehh. ;P

vicek668  

Wysłany: 2012-01-14, 23:46   

pete sandoval \m/ za debiut terrorizer , i za płyty z morbidami
Ostatnio zmieniony przez vicek668 2012-01-14, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  

Mogwai 

Wysłany: 2012-02-06, 23:04   

W kategorii najbardziej szalony perkusista, to pewnie Steve Moore, natomiast jeżeli chodzi o techniczne umiejętności i feeling to najbliższy mi jest Greg Saunier z Deerhoof.
Warto zwrócić uwagę na jakim minimalistycznym zestawie gra Saunier :P

Obłąkana  

Wysłany: 2012-05-20, 17:22   

Nie znam się na perkusji. I nie znam tych różnych mistrzów. Ale moim zdaniem najlepszym perkusistą jest Frost z Satyricona. Nie dość, że wymiata... To jeszcze jego bębnienie jest niegłupie. To jeżeli chodzi o kapele, które znam. A nie znam wszystkich więc mogę nie wiedzieć o perkusistach o wiele lepszych.

pistacjowooka  

Wysłany: 2013-10-24, 16:32   

Nie potrafię powiedzieć, kto gra najlepiej. Mam wiele typów. Ogólnie - perkusja, to moja miłość. Może nie bez powodu - mój chłopak od zawsze marzył o karierze perkusisty. Jednak jak wiadomo, samemu trudno jest zacząć - trzeba być wybitnie utalentowanym człowiekiem, żeby jako samouk, zrobić karierę, zostać dostrzeżonym. Warto zacząć od podstaw - nauki ludzi, którzy nas poprowadzą dalej. Tak zrobił Krzyś - zapisał się na kurs perkusji. Co prawda mieszkamy w Warszawie, a może właśnie dlatego, że to ogromne miasto - świetnego nauczyciela znalazł na stronie internetowej. Co prawda działał w ciemno, ale okazało się, że niepotrzebnie miał obawy. Strona wyszukuje naprawdę kompetentnych nauczycieli. ( http://eduexplorer.pl/war...gry-na-perkusji ). Krzysiek robi postępy, na tyle duże, że powoli zaczyna się rozglądać za kapelą. Może kiedyś i on zostanie takim mistrzem. ;)
Ostatnio zmieniony przez pistacjowooka 2013-10-24, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  

KasiaM29  

Wysłany: 2013-12-30, 12:06   

Panowie jak dzieci. Wiadomo, że nie da się wybrać perkusisty wszech czasów. Nie da się wybrać żadnego muzyka wszech czasów. Każdy ma swoje typy, każdy lubi co innego. Jeden powie, że Bonzo i basta, jeden powie, że Lars Ulrich (boże uchowaj). Po prostu nie da rady tego określić, tak jak tego czy bóg istnieje czy też nie. Moim typem jest Sean Reinert (Cynic).

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-12-30, 15:08   

wczoraj, a może nawet to było dzisiaj, przeskakiwałem kanały na satelicie (czekaj, jak to było po angielsku? przeskakiwać kanały? zap through, o jakoś tak, mniejsza z tym) w poszukiwaniu cycków na dobranoc i napatoczyłem się na discovery histeria na polski dokument poświęcony, brr, jak to brzmi, muzyce rokowej w polszy. akurat leciał segment poświęcony genezie, rozwojowi, wzlotowi (a o upadku zapomnieli (chociaż nie, tu nie ma o czym zapominać, jaki upadek, co ja, przecie to nigdy nigdzie nie wzleciało, kurde, patrzę, a tam kasty Draka, Petyra czy innego Bengala (no, dobra, ktoś mógłby się obruszyć, niektórzy zrobili nieliche uznanie w świecie, a to dużo) i ich siermiężne granie ((aha, siermiężne, ale o tym później) inna sprawa z Acidami, oni, na przekór temu, co powiedział ziomek z Turbo, nie przyszli grać na zasadzie "my wam pokażemy, tempe dzidy wy" i przez ten ich brak metalowego nadęcia są stosunkowo strawni)))) polskiej muzyki metalowej, i posłuchałem trochę, przywołałem reminiscencje takie nie inne, i po prostu zrobiło mi się nie najlepiej, przypomniał mi się karpik w nadmiarze i "Hobbit" na ekranie 3d kin, proszę ja ciebie, i powiedziałem sobie, że teraz już wiem, że w metalu to zasadniczo blek może mieć sens, a skąd ten sens? ano stąd, że sam w sobie nie ma sensu. malują te ryje na misia pandę, skrzeczą coś jak sroki do mikrofonu tak że się zrozumieć nie da, blasty na perce, repetytywność i co? a cała reszta to w dużej mierze srutu-tu-tutu, srutu-tu-tutu unisono i da capo al fine, no i ofc to całe ich nadęcie, zadęcie, zero dystansu, ten "sens". dokument upstrzony był jak gównem wycinkami z klipów behemocza, jakieś węże, jabłka, no fajnie, ale co, to ma mnie prowokować? obrażać? intrygować w porywie? niby jak, co najwyżej wywołuje to mój pełen współczucia uśmiech. warstwa liryczna wchodzi w orbitę mojego zainteresowania dopiero wtedy, gdy na poziomie muzycznym dzieje się coś ciekawego. jeśli muzycznie jest kupa, to nawet stercząca pyta w klerykalnej dupie obrazowo zobrazowana przez pana wokalistę mnie nie przekona, ani smoki, ani seryjni mordercy, ani co tam jeszcze chcecie. jeśli istnieje popyt na tego typu wykwity, czemu nie, zupełnie mi to nie przeszkadza, proszę bardzo. ale nie próbujcie mnie przekonywać, że metalowi pałkerzy to pałkerzy wszech czasów, hehehehehe.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

zbynio-bir  

Wysłany: 2014-02-14, 16:47   

KasiaM29 napisał/a:
Panowie jak dzieci. Wiadomo, że nie da się wybrać perkusisty wszech czasów. Nie da się wybrać żadnego muzyka wszech czasów. Każdy ma swoje typy, każdy lubi co innego.

No właśnie, dlatego nie podam swojego typy, aby nie wywoływać krytyki, każdy ma swój typ
Ostatnio zmieniony przez zbynio-bir 2014-02-14, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu