• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-06-23, 20:41   

Doświadczony i zły Waters to Waters najlepszy. Zarówno we Floydach jak i solo. Nie żeby życzył mu źle, ale jak mu jest smutno to najlepszą muzykę tworzy.

Co do filmu, to jest dobry... aczkolwiek ja, choć w stosunku do Floydów popadam w zachwyt przy każdej ich twórczości, tak przy filmie w zachwyt nie popadłem. Bo w sumie muzyka jedynie jest "top notch".
No i animacje Scarfe'a.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-06-23, 22:03   

No niby tak, ale czy ja muszę go słuchać? Ofc, że nie :luka: , ale czy to aby nie jest jakaś aberracja czy też inny ekshibicjonizm, by karmić słuchacza swoimi boleściami? Fajnie było posłuchać WYWH, ale potem robi się mało smacznie. Roger solo amuses me to death. ;>

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

LongTallSally  

Wysłany: 2010-06-24, 11:11   

Psycho Krusher napisał/a:
Doświadczony i zły Waters to Waters najlepszy. Zarówno we Floydach jak i solo. Nie żeby życzył mu źle, ale jak mu jest smutno to najlepszą muzykę tworzy.

Właśnie doczytałam że na koncercie który odbędzie się 18-19 kwietnia 2011 w Łodzi Pink Floyd jedzie w trasę z Watersem i tematem przewodnim jest The Wall. Koncert ma byc bardzo spektakularny, animacje do piosenek maja być wywietlane na specjalnie do teo przygotowanym murze.
Bilety troche są drogie ale myslę że warto się wybrać. ( wszystkie vip itp są już wykupione)

30 miast europejskich na 30 lecie Pink Floyd ... dostanę tam orgazmu jak nic :D :hyhy:

Starrk  

Wysłany: 2010-06-24, 20:07   

Whaaa...aaat?

To nie jest Pink Floyd, tyko Waters solo, z trasą na 30 lecie "The Wall" ;P (Aczkolwiek 30 lat minęło już rok temu, ale to szczegół). Fuck, mane. Nie wiedziałem o tym nawet... 220 zika za bilet... ale z drugiej strony to Water, może ostatnia szansa...

I tak wiem, że nie pojadę ;CCCC

LongTallSally  

Wysłany: 2010-06-24, 20:11   

Może źle doczytałam wybacz mi ;)

Czemu nie pojedziesz ?

Chociaż bym miała pracować codziennie na wakacjach i świat by się walił to i tak pojadę. 220 dużo ale za Watersa warto taka okazja moze się już nie powtórzyć a nie chcę żałować do końca życia że mnie tam nie było. Wystarczająco już żałuję że nie pojechałam na AC/DC

Starrk  

Wysłany: 2010-06-24, 20:18   

LongTallSally napisał/a:
Czemu nie pojedziesz ?
A u szalalala mam dwie lewe ręce
A u szalalala nie mam pieniędzy
A u szalalala bnie mam ochoty
A u szalalala brac się do roboty
Zamiast pracować ja wolę leniuchować

;P

Chociaż kto wie, może Waters mnie zmusi do wyrzeczeń... Bo też bym doznał orgazmu na jego koncercie, nie ma to tamto. Liczyłem na trasę całych Floydów, ale skoro Wright umarł, to i takie marzenie się nie spełni...
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-06-24, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

LongTallSally  

Wysłany: 2010-06-24, 20:27   

Psycho Krusher weź się w garść i jedziemy :D ja też jestem leniem patentowanym ale to mnie tak mobilizuje jak nic innego. Właściwie większość zespołów na których koncert chciała bym się wybrać się rozpadły albo ktoś z nich nie żyje. A ten koncert jest czymś niezwykłym jak dla mnie bo gdzieś tak wgrudniu siedziałyśmy sobie z koleżanką z mieszkania i smeciłyśmy "aa pojechała bym na Queen" " ja teżx ale Freddie nie zyje, na beatlesów bym pojechała" " też nie ma opcji, a na Floydów k**** ale chiała bym tam być" "no i jeszcze żeby zagrali comfortably numb, ale pewnie do Polski nie przyjadą"

a jak usłyszłam w radiu jakis tydzień temu że przjadą to skakałam jak kałczuk po mieszkaniu :D

Katharsis  

Wysłany: 2010-06-24, 21:59   
   Polecający: Lewiatan

Ee, Pink Floydów nie lubię. Słucham kilka razy Ściany, Dark Side of the Moon, oglądałem film Ściany, widziałem Dark Side of the Moon w planetarium z efektami ... i za każdym razem się męczyłem. Denerwuje mnie praktycznie każdy instrument, nie podobają mi się eksperymenty w stylu "Money". Nie ma co się rozwodzić - ta muzyka po prostu mnie drażni, męczy. Kwestia gustu?

Starrk  

Wysłany: 2010-06-24, 22:05   

LongTallSally napisał/a:
Psycho Krusher weź się w garść i jedziemy
Kto wie, może się jakoś pozbieram ^^'

Katharsis napisał/a:
Kwestia gustu?
Za mało growli, słaba stopa i blasty i zbyt wysoki ton gitar? ;P

Katharsis  

Wysłany: 2010-06-24, 22:37   
   Polecający: Lewiatan

Cytat:
Za mało growli, słaba stopa i blasty i zbyt wysoki ton gitar? ;P

e-e, słucham też rocka i podobnych, tak więc to nie o to chodzi ;)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-12-25, 02:20   

Psychodelia u Floydów skończyła się z Sydem Barrettem. Kto uważa inaczej, ten zwyczajnie nie wie, czem jest psychodelia. Koniec przekazu.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-12-25, 11:32   

Bo to Syd syfił swój umysł kwasem co przepompowywał w piosenki Floydów. Albumy z Barretem są dziwne do tego stopnia, że Syd aż dostał świra od tego, co tę dziwność spowodowało. Chłopaczki zabrali się za prog i lepiej na tym wyszli.

Starrk  

Wysłany: 2010-12-25, 17:17   

Że komuś The Wall nie odpowiada, to w sumie zrozumieć mogę. Muzycznie jest tam dość monotonnie, bo Waters to tekściarz bardziej niż muzyk. Natomiast mnie od początku porwała ta płyta, od razu jak wchodzi uderzenie gitar w In the Flesh?

Smarkej napisał/a:
psychodelia u Floydów skończyła się z Sydem Barrettem. Kto uważa inaczej, ten zwyczajnie nie wie, czem jest psychodelia. Koniec przekazu.
Jak dla mnie Saucerful of secrets jest jeszcze mocno psychodeliczny, nie w takim kierunku jak Piper... ale i tak...
Greggy napisał/a:
Albumy z Barretem
Chyba "album". Wprawdzie Barett miał piosenkę na drugiej płycie, ale to taka doczepka jednak tylko.

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-12-25, 17:38   

Cytat:
Chyba "album". Wprawdzie Barett miał piosenkę na drugiej płycie, ale to taka doczepka jednak tylko.

No, tak, w sumie tak, chociaż nagrał jeszcze solo, ale to przecież nie Pink Floyd.

jestem napisał/a:
Wyjątkowo nie podchodzi mi płyta Ummagumma

Niedoceniona, bo... dziwna, szczególnie "Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict" (Jezu, co za tytuł : D), ale uwielbiam tę... piosenkę ^^

Co do The Wall, to sądzę, że jej sława najlepszego dzieła Floydów (Floydów? Watersa właściwie) jest nieco przesadzona. Bardzo, bardzo lubię "In the Flesh?" i reprise, bardzo, bardzo lubię "Empty Spaces" i "Young Lust" (razem), doceniam również "Another Brick in the Wall" oraz "Comfortably Numb". Reszta...

Dla mnie zawsze "Dark Side of The Moon" będzie tym, co robi z Pink Floyd zespół naprawdę wybitny. Kiedy ktoś mówi, że lubi Floydów, to ja pytam, jak bardzo uwielbia ten album. To jest od początku do końca arcydzieło. Dość długo, hmmm... dojrzewałem do tej płyty. Intro, "Great Gig In The Sky", "Time" i "Brain Damage" mogę sobie słuchać właściwie w kółko i się nie znudzić. Za każdym razem brzmią jeszcze lepiej, jakby ciągle odkrywało się w nich coś... nowego. Szczególnie tyczy się to "Time" które odkąd usłyszałem je po raz pierwszy zyskało w moich uszach ogromnie dużo.

Ciemna strona księżyca to magiczny krążek. Reszty albumów Floydów nie słucham zbyt często, prócz kilku piosenek. Nie czuję przy nich tego, co przy DSOTM. Może kiedyś się to zmieni...

Starrk  

Wysłany: 2010-12-25, 17:50   

Greggy napisał/a:
No, tak, w sumie tak, chociaż nagrał jeszcze solo, ale to przecież nie Pink Floyd.
Nigdy jakoś nie miałem parcia by te jego solówki poznać... nie wiem, Piper... nie jest moim najukochańszym albumem, może to dlatego.
Greggy napisał/a:
Niedoceniona, bo... dziwna, szczególnie "Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict" (Jezu, co za tytuł : D), ale uwielbiam tę... piosenkę ^^
Niedoceniana, bo i ciężko przebrnąć przez jej większą część. Też przy pierwszym przesłuchaniu miałem zgrzyt. W sumie jeno Granchester Meadows i Narrow Way part 3, mają piosenkową strukturę, a reszta to kolaż dźwiękowy. Ale ja bardzo lubię UMMAGUMMA... no, oprócz części Masonowej... posklejane bębnienie to juz za dużo jak dla mnie. Sysyphus Wrighta- cudo jak dla mnie.
Greggy napisał/a:
Co do The Wall, to sądzę, że jej sława najlepszego dzieła Floydów (Floydów? Watersa właściwie) jest nieco przesadzona. Bardzo, bardzo lubię "In the Flesh?" i reprise, bardzo, bardzo lubię "Empty Spaces" i "Young Lust" (razem), doceniam również "Another Brick in the Wall" oraz "Comfortably Numb". Reszta...
Imo, należy tę płytę oceniać jako całość, bo to bardzo ścisły concept album i przy rozłożeniu go na pojedyńcze piosenki jednak traci. Trza się wciągnąć w całość by w pełni docenić. Ja nadal, mimo setek przesłuchań mogę ją przejechać w całości.

Ale i tak największe serce dla Animals. Tam rzecz muzyczna i rzecz tekstowa tworzą wręcz orgazmiczną dla mnie całość. Gra i solówki Gilmoura = :serce: , tło klawiszowe Wrighta = :serce: , bębny Masona = :serce: , teksty i bas Watersa = :serce: . Geniusz czysty. Wish You Were Here też dobre, ale tak inaczej. Nie ma tej energii, to taka bardziej Królowa Śniegu wśród ich płyt, zimna i smutna. Ale i piękna.

Zresztą, oni nie nagrali ni jednej słabej płyty. Nawet wśród soundtracków jak More czy Obscure by Clouds są genialne piosenki.

Ktoś lubi Atom Heart Mother?

Odpowiedz do tematu