• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-12-25, 18:59   

Starrk napisał/a:
Smarkej napisał/a:
psychodelia u Floydów skończyła się z Sydem Barrettem. Kto uważa inaczej, ten zwyczajnie nie wie, czem jest psychodelia. Koniec przekazu.
Jak dla mnie Saucerful of secrets jest jeszcze mocno psychodeliczny, nie w takim kierunku jak Piper... ale i tak...

to prawda, nie ma podstaw do negacji. sądzę, że Floydom trochę jaja spierzchły się z obawy, co po Sydzie. nie wiedzieli co, nie wiedzieli jak, nie wiedzieli dokąd i nagrali zachowawczą płytę. są już pewne motywy, które zwiastowały późniejsze pola eksploracji, ale wszystko miało taką pieczątkę "Barrett. tu byłem.", czego dopełnieniem był jego ostatni track. "I don't care if the sun don't shine." :serce: bardzo lubię tę drugą płytę, wbrew pozorom najczęściej do niej wracam.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

PiotrZBielska 

Wysłany: 2010-12-26, 17:17   

Zespół, którego słuchałem dniami i nocami. To była dla mnie swego czasu religia, pozostał jedynie szacunek, ale przerobiłem dokładnie całą dyskografię. Z perspektywy czasu najbardziej cenię sobie :
"The Piper at the Gates of Dawn" - zapomniany początek zespołu, psychodeliczny nastrój, mój ukochany wokal Baretta
"Atom Heart Mother" - za eksperymentowanie i różnorodność, ostatni okres zabawy muzyką, później już był czysty perfekcjonizm
"Dark side of the moon" - nie trzeba nic mówić.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-12-26, 20:10   

PiotrZBielska napisał/a:
ostatni okres zabawy muzyką, później już był czysty perfekcjonizm
Nooo... czasy Meddle i Obscured by Clouds. Perfekcjonizm pełną gębą.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-12-26, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  

PiotrZBielska 

Wysłany: 2010-12-27, 02:12   

Starrk napisał/a:
PiotrZBielska napisał/a:
ostatni okres zabawy muzyką, później już był czysty perfekcjonizm
Nooo... czasy Meddle i Obscured by Clouds. Perfekcjonizm pełną gębą.

Nie wiem czy to była ironia, w każdym bądź razie "Obscured by Clouds" to był soundtrack, więc nie brałem go pod uwagę, a jeśli chodzi o "Meddle" skoro nie uważasz, że był perfekcyjny to przyznaj, że na pewno był bardziej spójny i nie tak spontaniczny jak "Atom heart mother"

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-12-27, 16:14   

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą.

Atom Heart Mother spontaniczny jest na tyle na ile pozwala konwencja utworu symfonicznego, czyli prawie wcale. Słychać wyraźnie, że to nie jest nagrane tak o, na spontanie, jeno, że partytura jest odgórnie ustalona i zagrana przez muzyków orkiestrowych. Zresztą jak każdy fan wie, zespół opuścił praktycznie studio na czas nagrywania partii orkiestry, zostawiając z dęciakami i skrzypcowymi jedynie z Geesinem, którego wkład w dzieło nadal do dziś nie jest do końca sprecyzowany.
Jeśli chodzi dalej o spójność... to ja, w pozostałych utworach płyty widzę wyraźny koncept. No, może nie ustalony odgórnie przez zespół, ale wszystkie utwory, są wyraźnie takie... "letnio-leniwe". Przepełnione nostalgią, smutkiem, taką tęsknotą za czymś. Także w warstwie tekstowej.

Meddle natomiast, a zwłaszcza Echoes, to typowy jam, w którym dwie części beatlesowo-piosenkowe oplatają jamowanie zespołu i cześć psychodeliczno-poplątaną. Oczywiście każdy fan zespołu wie, że utwór powstał z przygotowanych i połączonych części, a nie jako efekt jednorazowego podejścia, ale i tak ja widzę w nim więcej luzu i spontana.
Pojedyńcze piosenki to natomiast zbór utworów, z których do Echoes przystaje jedynie One of These Days... San Tropez klimatem pasuje już bardziej do Atom Heart Mother właśnie, a Seamus pasuje... do niczego nie pasuje.

PiotrZBielska napisał/a:
"Obscured by Clouds" to był soundtrack, więc nie brałem go pod uwagę
A to źle. Bo widać, mimo luzu i takiego pozornego "wyj*bania" muzyków, to widać tam zaczątki stylu który miał się skrystalizować na płycie z pryzmatem.

niechcicm 

Wysłany: 2010-12-29, 14:17   

W między czasie jak Stark i PiotrZBielska będą dochodzić swoich racji napisze cos o swoich przeżyciach z Pink Floyd.

Zespół, który poznawałem, poznawałem i nigdy poznać nie potrafiłem... Zawsze czułem fascynację ich muzyką i ogromną tajemnicą niesiona przez ich tekstu i muzyke. To jak przeniesienie się w inny wymiar.

Jeśli chodzi o przewodnie płyty... Atom Heart Mother była dla mnie jednak trudna do przyswojenia... Po prostu nie należy do moich ulubionych... natomiast "Dark Side...", 'The Wall', Wish You Were Here' a eksperymentalne jak dla mnie czyli Ummaguma czy Animals również przesłuchiwałem z dużą uwagą....

Kurcze chyba mnie przekonaliście do odświeżenia PF:)

Punk's  

Tytuł: Punk's

Wysłany: 2010-12-30, 00:05   
   Polecający: przypadkiem

coś mi sie o uszy obił ten zespół ale nie zaimponował mi żadną piosenka xD
jak dla mnie Dnoo ! ;)

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-12-30, 00:10   

Punk's napisał/a:
jak dla mnie Dnoo !

Oczywiście, że dno. Nie ma właściwie żadnego logicznego powodu, by stawiać ten zespół wyżej niż Włochatego, którego poetyckie teksty:
Cytat:
Ona – Ma – Prawo – (hej! hej!) Prawo Wyboru
Płeć – Nie – Ma – Płeć Nie Ma Tu Nic Do Rzeczy

powalają na kolana Floydowskie Time, Wish you were here czy Another Brick in the Wall. To nie ta liga zupełnie.

A tak prościej, żebyś zrozumiał, to UZASADNIJ swoją krytykę.
Ostatnio zmieniony przez Greggy 2010-12-30, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-12-30, 11:29   

Greggy, nie próbuj dyskutować z kimś, dla kogo "zarąbiste zespoły" to Green Day i Linkin Park. nie ma sensu.

Floydzi to nie ta półka, nie ta półka zupełnie..

is there anybody out there? <3

niechcicm 

Wysłany: 2011-01-01, 23:38   

Martina napisał/a:

Floydzi to nie ta półka, nie ta półka zupełnie..

is there anybody out there? <3

Zupełnie inna półka. Co nie oznacza, że ktoś kto słucha lininów czy green day'a nie mógłby polubić floydów... :)

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-07, 02:00   

A co myślicie o "The Piper Gates of dawn" i wokalu Barretta ? Jak dla mnie to była kapitalna psychodela, kwintesencja końca lat 60.

bmwz5  

Wysłany: 2011-03-24, 21:43   

The Piper at the Gates of Dawn to płyta, której nie można porównywać z innymi płytami Floydów. Klasyka psychodelicznego rocka... Owszem, grali ten gatunek także na genialnej płycie jaką jest Atom Heart Mother, a także na Meddle.. Na wielu płytach nawiązywali luźno do tego.. Ale ta płyta odmieniła muzykę! Zresztą wieloma płytami Floydzi czegoś takiego dokonali - Choćby poprzez Dark Side Of The Moon...
Sprawili że sam zacząłem tłumaczyć i interpretować ich teksty.
Wspominając o Floydach i rocku psychodelicznym warto wspomnieć także o solowej karierze Syd Barreta, i pierwszych singlach Floydów - See Emily Play (wspaniałe..) i Arnold Layne(Także genialne :P ).
Drugiego takiego zespołu nie będzie. To jest pewne. Nie będzie drugiego zespołu, który tyle wniesie do pojęcia 'muzyka', który będzie pisał tak wspaniałe teksty..

anka24 

Wysłany: 2011-10-17, 22:03   

szykuje się reedycja http://www.prasamuzyka.pl...edzi&Itemid=146

Odpowiedz do tematu