• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-11-22, 18:22   Pink Floyd

Tyle lat już nasze forum ma i nikt nie założył tematu o Floydach??? Skandal!

A do rzeczy... każdy fan ambitnej rockowej muzyki Floydów znać powinien. Bo to zespół doskonały zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym. Bardzo wszechstronny i nie bojący się dźwiękowych szaleństw i rewolucji.

Znacie? Lubicie? Słuchacie? Sluchacie dlatego, że lubicie, czy moze dlatego, że wypada ich słuchać? Która płyta wydaje się wam najlepsza? Jakie utwory lubicie najbardziej?

A może znacie tylko przebojowy singiel "Another Brick in the Wall"? I nawet nie wiecie, że jest on jedną z trzech częsci? Też możecie się tu wpisać.

Zapraszam do dzielenia sie wrażeniami.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-11-22, 18:30   

Wiem, że istnieje taki zespół i że bardzo wypada go słuchać, ale nie potrafiłbym wskazać żadnego ich utworu pewnie.

Psycho Krusher napisał/a:
A może znacie tylko przebojowy singiel "Another Brick in the Wall"? I nawet nie wiecie, że jest on jedną z trzech częsci?

Znam bo się pojawił na lekcji angielskiego w liceum.

HadeSS 

Tytuł: DEGENERAT

Wysłany: 2009-11-22, 19:15   

O uszy się Floydzi obili, ale nie znam żadnego ich kawałka. Mam na dysku jeden (chyba echoes) i nie przypadł mi niestety do gustu, wolę mocniejsze brzmienia.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-11-22, 21:56   

Tyle lat już nasze forum ma i nikt nie założył tematu o Floydach??? Skandal!
Poważnie żadnego nie było? :|

Anyway, Floyd'ów lubię i słucham, choć ostatnio rzadziej. Zaraziła mnie nimi mama, stąd też pierwszy album, z którym się zapoznałam to "Wish you were here" - gdyż albowiem ponieważ tytułowa piosenka jest jej ulubioną. Bardzo długo była też moją. Gdy zaczęłam grzebać dalej, to najbardziej zauroczył mnie "Animals" i tak jest do dziś. Ale żeby było śmieszniej, to najulubieńszą piosenką Floyd'ów jest "Learning to fly" ^^

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-11-22, 22:38   

doceniłam po długim czasie obojętności. kiedyś faktycznie znałam tylko dwie płyty (the wall i dark side of the moon) i jakoś szczególnie zachwycona nie byłam, ale dorosłam do tego i teraz częściej i mocniej ich wielbię.

a po filmie "the wall" to już w ogóle.

ulubione utwory to na pewno "apples i oranges" z tych wczesnych ciekawe dlaczego..), "wish you were here" i "comfortably numb" chyba.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-11-23, 14:22   

Moja przygoda z Floydami zaczęła się właściwie od momentu gdy ojciec mój dał mi do przesluchania "Amused to Death" Watersa... co zaowocowało natychmiastową i szalona miłością do tego krążka. A potem było juz "The Wall", "Animals", "Wish You Were Here", itd... Nie wszystki przypadły mi do gustu od razu, ale z kolejnymi przesłuchaniami pokochałem każdą ich płytę. Nawet studyjna część "Ummagumma" ^^'

Plus zbieranie bootlegów, demówek, i takich tam innych. Moja największa muzyczna miłość jednym słowem.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-11-28, 10:44   

Chociaż zespołu tego nie słucham jakoś specjalnie dosyć często, tylko raz na jakiś czas, albo nawet trochę rzadziej, to jednak doceniam i lubię twórczość floydową. Moją ulubioną, ukochaną piosenką jest "High Hopes" - wywołuje u mnie jakieś ciary, sprawia, że uciszam się. Niesamowita. Jest w tym utworze jakiś czar, jakaś magia.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

neverending  

Wysłany: 2009-11-28, 11:30   

Znam ze 40 utworów, z czego połowę odsłuchuję od czasu do czasu, znam i lubię, uwielbiam, ubóstwiam :) Another Brick to tylko początek, wcale wg. mnie nie najlepszy. Do słuchania a owszem, nadaje się, ale dla mnie muzyka Floydów nie ogranicza się do słuchania, to przeżywanie, odkrywanie głębokiego sensu tekstów często przeze mnie interpretowanych jako zewnętrzny wyraz buntu przeciwko sobie samemu i otaczającemu światu, który wcale za dobry nie jest, wyraz poszukiwania szczęścia i prawdy.
Nie spiesz się w ten słoneczny dzień, Ty wiesz
Albo być, albo mieć

Rower Szatana  

Tytuł: COOKIE MONSTER

Wysłany: 2010-04-15, 21:05   

Klasyka! To jedyne określenie pasujące do Pink Floyd. Wielbię ten zespół, a po obejrzeniu filmu uwielbiam! Jeśli chodzi o ulubioną piosenkę to lubię cały album The wall z 1979r.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-04-17, 11:07   

Floydzi są częścią mojego zje^anego życia od dawien dawna. niestety. po przesłuchaniu praktycznie wszystkich płyt studyjnych tego zespołu (parę koncertów też, ale bootlegi sobie odpuściłem, życia szkoda, a geekiem nie jestem) doszedłem do wniosku, że olać nieprzyzwoite ego Watersa, olać gitarę Gilmoura, olać "The Wall", "Dark Side" i wszystkie te prog-piardy. Gdyby nie Barrett nie byłoby mowy o sajkedelicznym fenomenie wszech czasów. "Piper at the gates of dawn" miszcz, no i "Saucerful of secrets" jeszcze trochę też, ale później zaczęło się robić na dłuższą metę niestrawnie, le fuj, prog pfe pfe, Yes i Jon Anderson, borze, ratuj mnie womitem, uuuh bleh bleh

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Markus  

Wysłany: 2010-05-01, 11:31   

każdy fan ambitnej rockowej muzyki Floydów znać powinien.

E tam, powinien. Takie uogólnianie.

A może znacie tylko przebojowy singiel "Another Brick in the Wall"?

To całkiem normalne jest, przecież to ich hicior największy, jeśli nie jedyny.

cocoo77  

Wysłany: 2010-06-21, 20:48   

wspomnienia... kiedyś oglądałam z tatą koncert floydów i naprawdę mnie zachwycił... pamiętam świnie z latarkami w oczach i tykający zegar ... tak, to był niezapomniany "pulse"... pink floyd to legenda, która na zawsze zapisała się do kanonu muzyki nieśmiertelnej..

LongTallSally  

Wysłany: 2010-06-23, 12:40   

Właśnie sobie słucham "hey you" :zawstydzony:

Mam nawet swoją ulubioną playliste Floydów.
W momencie w którym odkryłam ich muzykę nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej, w większości jednak wolę twórczośc Watersa.

Film the wall zrobił na mnie piorunujące wrażenie, oglądałam go 5 razy i za każdym razem nie mogłam się od niego oderwać.

Kiedy czuje się nie spełniona i zawiedziona włączam sobie Comfortably numb
Jak jestem zła One of my turns
Gdy tęsknie Wish you were here
Mogła bym tak długo wymieniać, ale najłatwiej będzie mi powiedzieć że jak chce posłuchać dobrej muzyki odpalam Winampa podpinam słuchawki i słucham Pink Floyd.

BTW ktoś się na koncert w Polsce wybiera ?

cocoo77  

Wysłany: 2010-06-23, 18:03   

Cytat:
Film the wall zrobił na mnie piorunujące wrażenie, oglądałam go 5 razy i za każdym razem nie mogłam się od niego oderwać.

- też go oglądałam pare razy i uważam, że jest świetny ;)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-06-23, 18:31   

Za większego gnojka niż jestem teraz jarałem się "The Wall" jak Reichstag w 1933r., ale teraz, po jakimś czasie mus powiedzieć, że faja lekko mi flaczeje, kiedy idzie o "The Wall", jak i Floydów wogle. bo te późniejsze Floydy to ten zły, tak ciężko przez los doświadczony Waters leczący traumy na kolejnych płytach. pewnie, że fajnie to w filmie zwizualizowali, ale tak się zastanawiam, po wuj? Płyta dawała pole wyobraźni, a tak? Wyłożone jak na patelni i koniec ze mnom. :luka:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Odpowiedz do tematu